Skip to content
TV

Nowa seria Willow zawsze miała zawierać Vala Kilmera

22 de listopad de 2022
l intro 1669089884

Uśmiech Vala Kilmera

„Willow”, który będzie długo oczekiwaną kontynuacją filmu o tym samym tytule z 1988 roku, szybko zbliża się do daty premiery 30 listopada na Disney+. Serial, który ma osiem odcinków, powróci Warwick Davis w roli tytułowej, ale skupi się także na zupełnie nowej obsadzie postaci, które wyruszają, by ocalić świat przed jakąś przypuszczalnie złą siłą. Jednak jedną z postaci, która do tej pory była zauważalnie nieobecna w materiałach promocyjnych „Willow”, był Madmartigan Vala Kilmera, który był dużą częścią oryginalnego filmu.

Oczywiście kariera filmowa Kilmera została nieco wstrzymana z powodu jego długiej walki z rakiem gardła, co odbiło się na jego głosie (według US Weekly). Kilmer pojawił się w ograniczonym zakresie w „Top Gun: Maverick” na początku tego roku, co otworzyło mu możliwość potencjalnego zrobienia tego samego dla „Willow”. Jak się okazuje, Kilmer zawsze miał być częścią serii „Willow”, ale rzeczywistość tego nie była najłatwiejsza do zrealizowania.

Kilmer nadal będzie częścią serii Willow, ale nie w głównej roli

Podczas niedawnego wywiadu Vanity Fair z showrunnerem Willow, Jonathanem Kasdanem, scenarzysta dużo mówił o swojej miłości do oryginalnego filmu z 1988 roku oraz o tym, jak walczył o przywrócenie postaci z powrotem do nowej historii i dla współczesnej publiczności. Co ciekawe, Kasdan ujawnił, że poprosił Kilmera o zaangażowanie na dość wczesnym etapie cyklu produkcyjnego serialu, ale logistyka przywrócenia postaci z powrotem do dużej, centralnej części serii była trudna, biorąc pod uwagę raka gardła Kilmera i trudności z mówieniem . Nie oznacza to jednak, że aktor nie jest częścią serialu.

„Zwróciłem się do Val w momencie, gdy pojawił się jakiś rozmach” – powiedział Kasdan. „Powiedziałem mu od razu, że chcę, aby był częścią tej historii. Naprawdę chciał być i był zdeterminowany. I podobnie jak wiele rzeczy, które się wydarzyły, COVID sprawił, że w tym momencie bardzo ciężko poleciał do Walii ”. Kasdan wyjaśnił dalej, że nigdy nie było zamiaru zabicia Madmartigana. „To wydawało się nam wszystkim zbyt smutne i szczerze mówiąc nie pasowało do historii, którą opowiadaliśmy, że Madmartigan nie żyje” – powiedział. „W rezultacie nie ma go na tym świecie. Wraca pod koniec sezonu w tak znaczący sposób, jak czuliśmy, że możemy, pozostawiając otwarte drzwi do dalszego budowania”.

Więc chociaż Kilmer może nie być główną postacią, Kasdan zdecydowanie zdaje sobie sprawę, że Madmartigan jest dużą częścią tego, co sprawiło, że „Willow” zadziałała tak dobrze, jak dla wielu fanów oryginalnego filmu. Nawet pojawienie się go w scenerii to wielka sprawa i ciekawie będzie zobaczyć, jak historia działa wokół bardzo rzeczywistych problemów zdrowotnych Kilmera.

Czy ten post był pomocny?