Skip to content
TV

Niszczycielska śmierć Petera Scolari

22 de październik de 2021
l intro 1634929222

Aktor Peter Scolari zmarł we wczesnych godzinach porannych w piątek 22 października 2021 roku w wieku 66 lat, po dwuletniej walce z rakiem. Jak donosi Deadline, jego śmierć została po raz pierwszy ogłoszona przez Ellen Lubin Sanitsky z Wright Entertainment.

Jedną z ostatnich ról Scolariego był biskup Thomas Marx w nadprzyrodzonym serialu CBS „Zło”. Na wieść o jego śmierci twórcy „Złego” Roberta i Michelle King wydali następujące oświadczenie: „Peter był ukochany na naszym planie przez obsadę, ekipę i scenarzystów nie tylko dlatego, że był męskim i dającym aktorem, ale ponieważ wziął część heteroseksualną i zamienił ją w komiczną przyjemność. Zawsze znajdował różne sposoby wyrażania rzeczy lub znajdowania dziwnych pauz w środku zdań. Można było zobaczyć, jak układa linie w poszukiwaniu śmiechu. „Dailies” zawsze były ekscytujące, ponieważ widziałeś jego rzemiosło w akcji. Pracował z nami aż do 27 kwietnia i był świetny w każdym odcinku. Będziemy za nim strasznie tęsknić” (via Variety).

Komediowe wyczucie czasu było jednym z wielu darów Scolariego. Jego przełomowa rola była jednym z głównych liderów klasycznego, ale krótkotrwałego sitcomu ABC Bosom Buddies, w którym zagrał Henry’ego u boku Toma Hanksa, który grał Kipa. Ale Henry był tylko jedną pamiętną rolą w karierze, która rozpoczęła się w 1978 roku.

Peter Scolari był płodnym aktorem charakterystycznym w telewizji i filmach

Peter Scolari urodził się 12 września 1955 roku w New Rochelle w stanie Nowy Jork. Po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że chce zostać aktorem, kiedy zagrał w licealnej produkcji „Jak odnieść sukces w biznesie, nie próbując naprawdę”, i studiował aktorstwo w Colonnades Theatre Lab w Nowym Jorku (przez TV Guide).

Pierwsze występy w sitcomie Scolariego miały miejsce w „Angie” z 1979 roku i „Good Time Girls” z 1980 roku, w których zagrał żonglującego sąsiada. Później, w 1980 roku, Scolari został obsadzony w „Bosom Buddies” i jego kariera nabrała rozpędu. Jako Henry, Scolari grał jednego z dwóch przyjaciół, którzy postanowili wcielić się w kobiety, aby mieszkać w niedrogim, ale całkowicie kobiecym pensjonacie. Umiejętności komediowe i łatwa chemia Scolari z Hanksem sprawiły, że został zauważony w Hollywood, a serial zapoczątkował kariery obu aktorów.

Po „Bosom Buddies” Scolari pojawił się w kilku kolejnych sitcomach. W 1984 roku został obsadzony w powracającej roli Michaela Harrisa w serialu CBS „Newhart”. Scolari pojawił się w 142 odcinkach i był trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy. W 2016 roku Scolari otrzymał swoją czwartą nominację do nagrody Emmy i pierwszą wygraną za rolę Tada Horvatha, ojca Hannah (Lena Dunham), w serialu HBO „Dziewczyny”. Niektóre z jego innych ról telewizyjnych to główna rola w serialu z 1993 roku „Album rodzinny”, Wayne Szalinksi w telewizyjnej wersji „Kochanie zmniejszyłem dzieciaki” (1997-2000) oraz brat Berniego Madoffa, Peter w miniserialu „Madoff” z 2016 roku. ”.

Scolari miał także 17 filmów, w tym epizody w filmie To, co robisz, wyreżyserowanym przez Toma Hanksa. Będzie za nim tęsknić.

Czy ten post był pomocny?