Skip to content
TV

Napad na pieniądze: wszystkie główne zgony postaci (do tej pory), ranking od smutnego do najsmutniejszego

27 de wrzesień de 2021
8c9f58cc2ab9077e24db0fe7d57c6bfe38da04f7

Napad na pieniądze (La Casa de Papel) to międzynarodowy hit Netflix, który śledzi grupę przestępców kierowanych przez profesora (Álvaro Morte). Najpierw obrabowali Królewską Mennicę Hiszpanii, a następnie Bank Hiszpanii. Seria składa się z pięciu części i doczeka się wyczekiwanego zakończenia w grudniu 2021 roku.

W trakcie Napad na pieniądzepięć części, wiele głównych postaci zmarło. Oczekuje się tego w serii, która śledzi grupę przestępców przeciwko władzy. Kiedy ostatnia część uświetni jesienny program telewizyjny 2021, spodziewam się, że umrze o wiele więcej ukochanych postaci, zwłaszcza że seria znalazła sposób na kontynuowanie rozwoju postaci nawet po śmierci. Dlatego spodziewamy się, że z czasem ta lista będzie znacznie dłuższa (a nawet smutniejsza) Napad na pieniądze kończy się. Na razie policzmy od nie tak smutnych zgonów do tych, których jeszcze nie skończyliśmy.

Ostrzeżenie: przed nami spoilery Money Heist. Nie czytaj, jeśli nie obejrzałeś części 5, odcinka 5.

Napad na pieniądze Cesara Gandii na Netfliksie

7. Cesar Gandia (José Manuel Poga)

Gandia (José Manuel Poga) został jednym z Napad na pieniądzeNajwięksi złoczyńcy podczas jego krótkiego pobytu w serialu. Gandia najpierw próbował powstrzymać grupę złodziei z banku, a potem wziął walkę na zewnątrz i wrócił, by dokończyć to, co zaczął.

Gandia stał się bezwzględnym potworem i podobała Ci się myśl o jego ostatecznej śmierci. Nie widzieliśmy jeszcze ciała Gandii, więc jest szansa, że ​​jakoś przeżył wybuch granatu, ale bardzo w to wątpimy. Gandia stała się największym złoczyńcą Napad na pieniądze, i kimś, komu nie możesz pomóc, ale chcesz zobaczyć przegraną, więc kiedy w końcu spotkał swój koniec, większość widzów prawdopodobnie wiwatowała. Wiem, że tak. Ta śmierć nie jest smutna, ale José Manuel Poga wykonał tak dobrą robotę, tworząc nikczemną osobę, że będzie mi brakowało oglądania postaci, której tak bardzo nienawidzę, a także wspaniałej gry aktorskiej Pogi. Ale Arturo (Enrique Arce) wciąż żyje, więc przynajmniej nadal jest tam, by nienawidzić.

Roberto García Ruiz w Money Heist Netflix

6. Oslo/Radko Dragic (Roberto García Ruiz)

Oslo (Roberto García Ruiz) było częścią pierwotnej grupy złodziei, którzy obrabowali Królewską Mennicę Hiszpanii. Był kuzynem Helsinek (Darko Peric), ale ich bliski związek uczynił ich bardziej podobnymi do braci. Oslo zostaje uderzony łomem w głowę przez jednego z zakładników próbujących uciec z Królewskiej Mennicy Hiszpanii.

Następnie wchodzi w stan wegetatywny. Oslo powiedziało kiedyś Helsinkom, że woli umrzeć niż żyć w ten sposób, więc Helsinki dusi go w akcie miłosierdzia. Oslo nie było włączone Napad na pieniądze wystarczająco długo, aby fani rozwinęli tak duże przywiązanie do postaci i naprawdę byli złamani z powodu jego śmierci. W dwóch częściach, które obejmowały Oslo, program spędził więcej czasu na Helsinkach, a mniej na Oslo, więc fani nie poznali go wystarczająco. Bardziej było mi smutno z powodu utraty najlepszego przyjaciela w Helsinkach niż z powodu rzeczywistej śmierci Oslo.

Miguel Ángel Silvestre Rambla w Money Heist

5. René (Miguel Ángel Silvestre Rambla)

René (Miguel Ángel Silvestre Rambla)) jest Napad na pieniądze postać, o której wiedzieliśmy od części 1, ale tak naprawdę widzieliśmy jego związek z Tokio (Ursula Corbero) w części 5. Zobaczyliśmy także śmierć René i to, jak zdewastowała Tokio.

René zginął podczas napadu na bank. Został zastrzelony podczas Tokio i próbował uciec przed policją. Napad na pieniądze wykonał świetną robotę, sprawiając, że zależało nam na René w jego krótkim występie w części 5. Jego duch nawiedzał Tokio przez cały serial, więc miło było przyłożyć twarz do ducha i zobaczyć i usłyszeć, dlaczego Tokio tak bardzo go kocha.

Paco Tous w napadzie na pieniądze

4. Moskwa/Agustin Ramos (Paco Tous)

Moskwa (Paco Tous) jest biologicznym ojcem Denvera (Jaime Lorente), ale staje się zastępczym ojcem wielu rabusiów, zwłaszcza Tokio. Moskwa zostaje zastrzelona przez policję w Królewskiej Mennicy Hiszpanii. Umierając żegna się ze swoimi dziećmi, ale te pożegnania sprawiają, że śmierć Moskwy jest jeszcze bardziej tragiczna.

Ponieważ Moskwa stała się takim ojcem dla złodziei i publiczności, jego śmierć jest pierwszą poważną śmiercią, która naprawdę boli widzów i przestępców. Moskwa nie jest idealnym człowiekiem, ale przez cały czas Napad na pieniądze, wiesz, że robi wszystko, co w jego mocy, aby wychować syna na dobrego człowieka i przeżyć na tym świecie. Śmierć Moskwy zmusza też Denver do trochę dorosłości, co nieco widzimy w kolejnych częściach.

Pedro Alonso w Money Heist Netflix

3. Berlin/Andres de Fonollosa (Pedro Alonso)

Napad na pieniądze rozwinął Berlin (Pedro Alonso) jako postać, która ma dzielić publiczność. Jest postacią przerażającą, zabawną, szaloną i czasami najbardziej rozsądną, więc oczywiście niektórzy fani go pokochają, a inni znienawidzą. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że Berlin jest jedną z najbardziej zapadających w pamięć postaci w serialu. To właśnie sprawiło, że jego nieunikniona śmierć była trochę trudniejsza do przełknięcia niż wiele innych zgonów.

Na początku serial ujawnia, że ​​Berlin cierpi na śmiertelną chorobę i umrze prędzej niż później. Wszyscy wiemy, że umrze, wielu po prostu nie spodziewało się jego śmierci tak szybko. Berlin ginie w blasku chwały, gdy zostaje, aby wziąć udział w strzelaninie z policją podczas szturmu na Królewską Mennicę Hiszpanii. To pozwala innym złodziejom uciec. Na szczęście dla Napad na pieniądze fani, pomimo śmierci Berlina, serial nadal pokazuje postać poprzez retrospekcje.

To, co sprawia, że ​​śmierć Berlina jest tak smutna, to nie fakt, że się wydarzyła (przynajmniej w ten sposób wybrał własną śmierć), ponieważ wszyscy wiedzieliśmy, że tak się stanie, ale to, że wydarzyło się to tak szybko. Stało się to również w sposób, który uczynił go bohaterem, poświęcając swoje życie, aby uratować wszystkich innych. Również rozmowa Berlina z jego bratem Profesorem podczas jego śmierci była dodatkową dawką dewastacji.

Ursula Corbero w napadzie na pieniądze

2. Tokio/Silene Oliveira (Ursula Corbero)

Tokio otrzymuje wiele ciosów, zanim faktycznie umrze. Zostaje śmiertelnie ranna przez policję, ale moment jej śmierci zdarza się, gdy wyciąga granat, aby wyjąć Gandię i innych policjantów. Tokio było narratorem Napad na pieniądze od samego początku dawało to widzom fałszywe poczucie bezpieczeństwa z jej postacią.

Wielu wierzyło, że Tokio przynajmniej dotrze do Napad na pieniądze finał serialu, ale ponieważ zmarła tak szybko, a zostało nam kilka odcinków, nie jesteśmy pewni, czy pozostanie narratorką, czy ktoś inny ją przejmie. Tokio będąc narratorem i wciąż umierającym, jasno pokazało, że nikt nie jest bezpieczny w końcowych odcinkach. Fani byli oczywiście zdruzgotani, gdy umarło Tokio.

Alba Flores w Money Heist Netflix

1. Nairobi/Agata Jimenez (Alba Flores)

Nairobi (Alba Flores) zmarł po postrzeleniu w głowę przez Gandię. W przeciwieństwie do śmierci Tokio i Berlina, nie miała możliwości wyboru śmierci ani wielkiego poświęcenia dla grupy; została zamordowana. Jej życie zatrzymał człowiek, który był uosobieniem okropności (rasistowskiej, homofobicznej, samolubnej, brutalnej itp.), co sprawiło, że śmierć Nairobi była tak ciężka do zniesienia. Nie pomogło też to, że nikt tego nie zauważył.

Nairobi spędziła większość części 4 walcząc o życie po tym, jak rana postrzałowa prawie spowodowała jej śmierć. Kiedy Nairobi to przeżyło, fani poczuli spokój i nadzieję na przyszłość Nairobi. Widzieliśmy ją na początku romantycznego związku z Bogatą (Hovik Keuchkerian), a ona planowała mieć dziecko z Profesorem. Przyszłość Nairobi wydawała się najbardziej obiecująca ze złodziei, więc kiedy umarła, wszyscy byli w szoku.

Pokazała śmierć Nairobi Napad na pieniądze widzów, że nikt nie jest bezpieczny w serialu, a śmierć Tokio potwierdziła ten wniosek.

Napad na pieniądze prawdopodobnie będzie miał co najmniej kilka kolejnych zgonów przed finałem (nie zdziwiłbym się, gdyby Bogota, Palermo (Rodrigo de la Serna) i Sztokholm (Esther Acebo) zginęły przed końcem serii). Zobacz zakończenie jednego z najlepszych programów telewizyjnych Netflix 3 grudnia.

Streamuj Money Heist (La Casa de Papel) na Netflix.

Czy ten post był pomocny?