Skip to content
TV

Największe podobieństwo między kryminalnymi umysłami i bez śladu

19 de październik de 2021
l intro 1634615163

Programy „Without A Trace” i „Criminal Minds” były dwoma największymi przebojami CBS z 2000 roku. „Without A Trace” rozpoczął się w 2002 roku, aw rolach członków jednostki FBI ds. Zaginionych Osób wystąpili Anthony LaPaglia i Poppy Montgomery, którzy ścigali się z czasem, aby znaleźć kogoś, kto zaginął. Spektakl trwał siedem sezonów.

„Criminal Minds” również śledziło agentów FBI, ale w innej sekcji, a mianowicie Behavioural Analysis Unit (BAU), gdy podróżowali po kraju tropiąc seryjnych morderców przed ich kolejnym zabójstwem. Począwszy od 2005 roku, serial trwał 15 sezonów, zanim został odwołany, przechodząc kilka zmian obsady.

Podczas gdy oba programy koncentrowały się na agentach w FBI, różnica w ich działach i charakterze śledzonych przez nich spraw doprowadziła do przekonania, że ​​programy są naprawdę wyjątkowe od siebie. Jednak łączyło ich więcej niż jedno podobieństwo styczne, co ujawniłoby bliższe spojrzenie. To jest największy powód, dla którego „Criminal Minds” i „Bez śladu” są do siebie bardziej podobne niż myślisz.

Agenci mieli niebezpiecznych byłych na obu programach

W szóstym sezonie „Criminal Minds”, w odcinku 18, zatytułowanym „Lauren”, agentka BAU Emily Prentiss (Paget Brewster) ścigała Iana Doyle’a (Timothy V. Murphy), byłego terrorystę, którego poznała, gdy była pod przykrywką. Podczas jej pobytu, Prentiss i Doyle rozwinęli romantyczny związek, który stał się na tyle bliski, że Doyle poprosił Prentiss, aby zaopiekował się jego synem Declanem. Kiedy Prentiss ściga go w dzisiejszych czasach, Doyle porywa ją, zamierzając ukarać ją za śmierć syna, zanim odkryje, że Declan żyje.

W piątym sezonie „Bez śladu” agentka Elena Delgado (Roselyn Sanchez) podobnie musi chronić swoją córkę przed ojcem dziecka. Przez cały sezon Delgado toczy walkę o opiekę ze swoim byłym chłopakiem, Carlosem Aguilarem (Jsu Garcia), o ich córkę Sofie. Dochodzi do tego w odcinku 16 sezonu, zatytułowanym „Without You”, gdy Aguilar porywa Sofie, zmuszając Delgado do odnalezienia jej byłego, aby odzyskać córkę i zapewnić jej bezpieczeństwo.

W obu seriach agentki miały do ​​czynienia z mężczyzną, z którym były związane romantycznie, ale podobieństwa sięgają głębiej. Obaj podejrzani stają się przedmiotem zainteresowania swoich zespołów po porwaniu kogoś, a spór między Prentissem i Doyle’em, a także między Aguilarem i Delgado, obraca się wokół dziecka, które agenci próbują chronić.

„Bez śladu” jest obecnie dostępny w HBO Max, a „Criminal Minds” jest dostępny w Paramount+.

Czy ten post był pomocny?