Skip to content
TV

Najlepszy cytat Fin Tutuola z Law & Order: sezon SVU 18

24 de czerwiec de 2022
l intro 1656112327

„Prawo i porządek: SVU” od 1999 roku zyskało na popularności, skupiając się na fascynujących historiach kryminalnych. Mimo to serial nie utrzymałby wiernej oglądalności bez rotacyjnej obsady detektywów, lekarzy sądowych i prawników. Fani „SVU” są znani z wyrażania swoich opinii na temat tego, które ADA powinny powrócić do serii, lub czy Olivia Benson (Mariska Hargitay) i Elliot Stabler (Christopher Meloni) byli naprawdę najlepszymi partnerami. Jednym niezaprzeczalnym faktem jest jednak to, że Fin Tutuola jest główną atrakcją „SVU”.

Grany przez Ice-T, Odafin Tutuola dołączył do „Law & Order: SVU” na początku drugiego sezonu, czyniąc go najdłużej występującą postacią w serialu po detektywie Bensonie (poprzez IMDb). Aż do sezonu 8 w 2007 roku Fin był partnerem detektywa Johna Muncha (Richard Belzer). Ponieważ Fin był sztywnym, bezsensownym konserwatystą w stosunku do hipisa noszącego kapelusz z folii aluminiowej Muncha, partnerstwo między Finem i Munchem zaowocowało jednymi z najlepszych przekomarzań w serii. Ale nawet gdy ich partnerstwo się skończyło i Belzer opuścił serię, jednolinijki Fina nadal były źródłem lekkości, dowcipu i mądrości. Oto najlepszy cytat Fina z 18. sezonu „Prawo i porządek: SVU”.

Fin wie, co tak naprawdę dzieje się w klubie

W serialu, w którym życie osobiste detektywów jest tak samo dramatyczne, jak zbrodnie, które badają, Fin jest prawdopodobnie najbardziej prywatnym i małomównym, niezależnie od tego, czy chodzi o swojego byłego partnera, czy o syna, który jest w separacji. Właśnie tak Ice-T woli, by było, kiedy gra tę rolę. „Gdybym był gliną, tak bym się zachowywał” – powiedział Vice. I podobnie jak jego postać, Ice-T od czasu do czasu rzuca aforyzmy. Rzeczywiście, ujawnił jedno ze swoich motta w wywiadzie dla Mashed: „Nie kierujesz życiem, jeździsz życiem”.

Biorąc pod uwagę, że Fin trzyma swoje wewnętrzne życie blisko klatki piersiowej, jego żarty są często zabawną, zagadkową bramą do tego, co detektyw robi, gdy nie ma czasu. W odcinku „Imposter” z sezonu 18. Fin subtelnie daje do zrozumienia, że ​​wciąż jest zafascynowany wewnętrznymi zasadami klubu. Podczas gdy detektywi omawiają etykę przyjmowania fałszywej tożsamości w sprawie o gwałt, Benson i Fin rozmawiają o kłamstwie w kontekście seksu. „Po prostu bycie prawdziwym, kłamstwo, aby uprawiać seks, to tylko część gry” – mówi Fin. „Wszystko się zmieniło, Fin”, odpowiada zirytowany Benson. „Wszyscy leżą w klubie” – zapewnia Fin. „Zaufaj mi w tym.”

Jak zwykle, cytat Fina dodaje trochę bardzo potrzebnego humoru do skądinąd poważnej dyskusji. Z ust innego detektywa może to zabrzmieć nonszalancko, ale przewiewny przekaz Ice-T utrzymuje płynność sceny i zapewnia, że ​​dialog jest wolny od niepotrzebnego żargonu prawnego. Daje również rzadki wgląd w życie osobiste Fina; może spędzać dni na badaniu najdelikatniejszych zbrodni Nowego Jorku, ale Fin wciąż ma zmysł klubowy.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna sieci National Network dotycząca gwałtu, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czy ten post był pomocny?