Skip to content

Motyw żalu w The Resident wynika z bolesnej straty współtwórcy

14 de maj de 2023
l intro 1683616866

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Conrad i Billie rozmawiają

Odrobina autentyczności może przejść bardzo długą drogę, jeśli chodzi o wypróbowane i prawdziwe gatunki telewizyjne, takie jak dramaty medyczne. Jest to metoda, którą „The Resident” wykorzystał do podejścia do podgatunku na swój własny, unikalny sposób, a wielu fanów wydaje się być szczególnie zakochanych w tym elemencie serii. Ma to duży sens, ponieważ ten aspekt stwarza intrygujące zagadki moralne i zagłębia się w ponure realia współczesnej pracy medycznej.

Jednak oczywiście „The Resident” ma również dużą dawkę złożonego dramatu relacji i zalotnych, tlących się spojrzeń, które sprawiają, że wiele dramatów medycznych jest tak uzależniających. Podczas gdy większość tego powietrza została wykorzystana przez związek Conrada (Matt Czuchry) i Nica (Emily VanCamp) we wcześniejszych sezonach, ta fabuła została przerwana, gdy Nic zmarł z powodu urazu mózgu w sezonie 5.

Jak wyjaśniła TVLine showrunnerka „The Resident”, Amy Holden Jones, ta szokująca i tragiczna strata była w rzeczywistości zainspirowana traumatycznym wydarzeniem z jej własnego życia. „Straciłam własnego męża w 2019 roku” – wspomina. „Byliśmy razem przez całe moje dorosłe życie. Więc smutek i strata natychmiast stały się tematem serialu”.

Conrad i Billie odnaleźli miłość po śmierci Nica

Podczas gdy Conrad odszedł od żalu na tyle, że może znowu kochać, Amy Holden Jones szybko wyjaśniła, że ​​Billie (Jessica Lucas) nie zastąpi Nica. Chociaż ta dwójka podzieliła się swoim „Kocham cię”, showrunnerka podkreśliła, jak ważne było, aby ten moment po śmierci Nica w „The Resident” był zasłużony.

„To było ważne i rozsiane celowo od samego początku” – wyjaśniła. „Relacja z „CoNic” była tak niesamowicie potężna, że ​​Conrad potrzebował dużo czasu, żeby sobie nawet wyobrazić, kto to jest [he] mógł mieć takie uczucia [for] znowu — ciągnął Holden Jones. — Czas leczy rany, nawet jeśli nigdy nie zapomnimy.

Co więcej, współtwórca „Rezydenta” zwrócił uwagę, że po śmierci Nic Conrada i Billie łączy to, jak bardzo oboje o nią dbali. „To, co on i Billie dzielą, jest tak złożone, a jedną z silnych atrakcji dla niego jest to, że oboje kochali Nica” – podsumowała.

Holden Jones powiedział również Entertainment Tonight, że strata otworzyła wiele nowych możliwości opowiadania historii w 6. sezonie „The Resident”. „Otworzyło to drzwi do bardzo ważnych tematów: żalu, powrotu do zdrowia, utraty, wytrwałości w miłości, nawiedzania przeszłością” – powiedziała. Warto zauważyć, że pomimo odwołania serialu zakończenie ma słodko-gorzki rezonans z potwierdzeniem, że serial Fox nie powróci.

Czy ten post był pomocny?