Skip to content
TV

MMPR: Oryginalna aktorka głosowa Rity Repulsy została zwolniona, a następnie ponownie przesłuchana

30 de kwiecień de 2023
l intro 1682543263

Telewizja

Barbara Goodson trzymająca figurkę Rity Repulsy

„Mighty Morphin’ Power Rangers” był fenomenem popkultury, kiedy pojawił się w latach 90. Program od razu stał się hitem wśród dzieci dzięki wyjątkowemu połączeniu materiałów filmowych z japońskiej serii „Super Sentai” i scen z udziałem amerykańskich aktorów, z których wielu nadal gra. Jeden z tych mash-upów dotyczył głównego złoczyńcy serialu, Rity Repulsy, którą Machiko Soga grała w pierwszym sezonie serialu. Jednak jej kwestie zostały dubbingowane przez aktorkę Barbarę Goodson. Więc kiedy fani myślą o Ricie mówiącej coś w stylu: „Po 10 000 lat jestem wolny”, to tak naprawdę Goodson prowadzi dialog.

Jednak Goodson prawie stracił tę rolę z powodu grupy fokusowej. Podczas Power Morphicon 2014, który jest w zasadzie Comic-Conem dla wszystkich rzeczy związanych z „Power Rangers”, Goodson został poproszony o zostanie Ritą Repulsą, a ona wyjaśniła: „Pracowałem z Sabanem nad wieloma rzeczami. Mieli stajnię aktorów i oni zwykle przedstawiają mnie jako głosy małych chłopców, babcie, matki lub niektóre czarownice. A oni po prostu dali mi poprzeczkę i powiedzieli: „Czy mógłbyś zrobić Złą Czarownicę z Zachodu?”

Goodson zobowiązał się, ale grupa fokusowa stwierdziła, że ​​głos nie był wystarczająco przerażający. W związku z tym została zwolniona, ale okazja ponownie zapukała.

Barbara Goodson wzięła te notatki i uczyniła głos bardziej przerażającym

Utrata roli tak popularnej jak Rita Odraza byłaby wielką stratą dla Barbary Goodson. Była słusznie zdenerwowana, że ​​została zwolniona tylko dlatego, że niektórym przypadkowym osobom nie podobał się jej głos. Ale życie polega na drugiej szansie, a ona nie odrzuciła swojej szansy, gdy nadarzyła się następna okazja.

Goodson powiedział dalej: „Powiedziałem więc:” Czy mogę wziąć udział w przesłuchaniu ”, a oni powiedzieli:” Tak, mamy przesłuchania, więc możesz wziąć udział w przesłuchaniu ”. I wymyśliłem ten straszniejszy głos i nie miałem pojęcia, że ​​będę to robił przez następne pięć lat”. Podczas gdy różne aktorki fizycznie przedstawiały Ritę Odrazę, Goodson utrzymywał tę rolę przez wiele lat. Stała się także ostoją w innych iteracjach serii „Power Rangers”, w tym „Power Rangers Lost Galaxy”, „Power Rangers Time Force” i „Power Rangers Wild Force”. I to nawet nie wchodzi w litanię ról, zarówno aktorskich, jak i animowanych, które miała poza serią.

Wróciła jednak do roli, od której wszystko się zaczęło wraz z wydaniem „Mighty Morphin’ Power Rangers: Raz i zawsze” Netflixa. Tym razem Rita Repulsa jest robotem, ale głos będzie rozpoznawalny dla każdego, kto dorastał oglądając oryginalną serię. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego grającego Ritę i dobrze, że Goodson miała kolejną szansę, by pokazać, co potrafi.

Czy ten post był pomocny?