Skip to content
TV

Miłość Netflixa jest ślepa właśnie wpadła w kłopoty prawne

14 de lipiec de 2022
l intro 1657826495

Nick Lachey wygląda na zaskoczonego

Netflix „Love is Blind” — serial, który stał się wielkim hitem giganta streamingu, który po zaledwie dwóch sezonach został wznowiony przez wiele lat — podobno wpadł w pewne kłopoty prawne dzięki uprzejmości byłego uczestnika. Sytuacja pojawia się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Netflix zdecydował się przedłużyć „Love is Blind” do sezonu 5.

Według Analiza papug, „Love is Blind” był trzecim najbardziej rozchwytywanym reality show w pierwszym kwartale 2022 roku, kiedy to wyemitowano drugi sezon. Dla tych, którzy go nie widzieli, serial śledzi 30 uczestników — 15 mężczyzn i 15 kobiet — którzy próbują znaleźć miłość, umawiając się na szereg randek. Haczyk polega na tym, że potencjalni partnerzy romantyczni nie mogą się widywać, dopóki nie są gotowi zaproponować małżeństwa. Po zaręczynach pary mogą się widywać i mają kilka tygodni, aby spróbować wspólnie zbudować swoją przyszłość, zanim w końcu udają się do ołtarza i udowodnią, że „miłość jest ślepa”, jak to się mówi.

Ale według jednego byłego zawodnika najwyraźniej nie wszystko jest tym, co widzimy w telewizji. Oto, co twierdzi ten uczestnik drugiego sezonu „Love is Blind”.

Były członek obsady twierdzi, że Love is Blind słabo opłacani zawodnicy i pozbawiali ich wody

Uczestnik drugiego sezonu, Jeremy Hartwell, twierdzi w swoim nowo złożonym pozwie do Sądu Najwyższego Kalifornii, że producenci „Love is Blind” zasadniczo przekształcili serial randkowy w rzeczywistość w wiosenną wycieczkę z piekła. Jego pozew zawiera liczne zarzuty dotyczące łamania prawa pracy i niespełnionych warunków podczas kręcenia, w tym brak jedzenia i wody, przymusowe picie i rekompensatę płacy poniżej minimalnej dla zawodników (via Variety).

„Celowo zaniżali wynagrodzenie członkom obsady, pozbawiali ich jedzenia, wody i snu, podlewali im gorzałę i odcięli im dostęp do kontaktów osobistych i większości świata zewnętrznego” – powiedział adwokat Hartwell, Chantal Payton z Payton Employment Law, PC, w oświadczeniu z 13 lipca, według Us Weekly. „Jedyne napoje, które [the show] obsadzie regularnie dostarczane były napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe, napoje energetyczne i miksery” – dodał Payton. „Napoje nawilżające, takie jak woda, były ściśle ograniczone do obsady w ciągu dnia”. Hartwell wymienił Netflix oraz firmy produkcyjne i castingowe, które pracują na „Love is Blind” jako oskarżonych.

Brzmi to również tak, jakby pozew Hartwella ostatecznie miał służyć jako pozew zbiorowy, który potencjalnie obejmowałby innych uczestników – prawnicy Hartwella szacują, że liczba może wynosić ponad 100 osób na odmianę – którzy pojawili się w programach firmy produkcyjnej „Love is Blind” . Jednak w chwili pisania tego tekstu nie zidentyfikowano innych powodów.

Czy ten post był pomocny?