Skip to content

MHA: Ile lat ma Kurogiri? Oto, co myślimy

6 de kwiecień de 2023
kurogiri

Jedną z najciekawszych postaci, które poznaliśmy w wydarzeniach My Hero Academia, jest Kurogiri, który pełnił rolę opiekuna Tomury Shigaraki i był złoczyńcą dysponującym mocą tworzenia portali warp. Jednak Kurogiri został schwytany i okazało się, że został stworzony ze szczątków Oboro Shirakumo i jest w rzeczywistości High-End Nomu. Więc jeśli tak, to ile lat miałby Kurogiri?

Oboro Shirakumo zmarł, gdy on, Eraser Head i Present Mic mieli zaledwie 17 lat. W związku z tym, jeśli All For One wziąłby jego zwłoki i użył ich od razu do stworzenia Kurogiri, możliwe, że mógłby mieć teraz około 13 do 14 lat, ponieważ Eraser Head i Present Mic mają już 31 lat.

Poboczna historia dotycząca relacji Eraser Head i Present Mic z Kurogiri jest jedną z najciekawszych części fabuły My Hero Academia. Oczywiście już wiedzą, że był kiedyś jednym z ich najlepszych przyjaciół i został przemieniony w Nomu. Powiedziawszy to, spójrzmy na Kurogiri i ile może mieć lat w obecnej fabule My Hero Academia.

Kim jest Kurogiri?

We wcześniejszej części fabuły My Hero Academia poznaliśmy potężnego złoczyńcę, który potrafi tworzyć portale osnowy pozornie znikąd. To właśnie ten złoczyńca pozwolił Lidze Złoczyńców zinfiltrować UA High School i spowodować spustoszenie w kampusie we wczesnej części fabuły. Ten złoczyńca nazywa się Kurogiri.

Kurogiri działał jako opiekun Tomury Shigarakiego, o którym wiemy, że jest przywódcą Ligi Złoczyńców. Pojawia się jako chmura czarnego dymu, która ma kształt mężczyzny i nosi oficjalne ubranie. Jednak po tym, jak Kurogiri został schwytany przez bohaterów podczas rozwoju fabuły, okazało się, że był kimś bliskim Eraser Head i Present Mic, kiedy byli jeszcze studentami UA.

Eraser Head i Present Mic byli bliskimi przyjaciółmi z innym uczniem o imieniu Oboro Shirakumo. Trio było bardzo blisko w latach licealnych i po ukończeniu UA faktycznie chciało założyć własną agencję bohaterów. Jednak Oboro zmarł, gdy był jeszcze studentem. Biorąc pod uwagę, że był de facto liderem trio, jego śmierć miała znaczący wpływ na Eraser Head i Present Mic.

Jednak po schwytaniu Kurogiriego, lekarze i naukowcy ujawnili, że może to być Oboro. Jego tożsamość jako Oboro została potwierdzona, gdy Kurogiri odpowiedział zarówno Eraser Head, jak i Present Mic, kiedy poszli zobaczyć się z nim w Tartarze. W związku z tym było jasne, że All For One i dr Garaki w pewnym momencie w przeszłości wzięli zwłoki Oboro i użyli ich do stworzenia Nomu, który jest syntetycznym stworzeniem stworzonym przy użyciu zwłok różnych ludzi.

Ile lat miał Oboro Shirakumo, kiedy zmarł?

Jak ustalono, Kurogiri został stworzony przy użyciu ciała Oboro Shirakumo, który zmarł, gdy był jeszcze uczniem UA High School. Był bliskim przyjacielem Eraser Head (Shota Aizawa) i Present Mic (Hizashi Yamada). Ale ile miał lat, kiedy umarł?

POWIĄZANY:

My Hero Academia: ranking 16 najlepszych nauczycieli

W tym czasie trio uczniów UA High School było właśnie w drugiej klasie liceum. Dokładnie, Oboro, Shota i Hizashi mieli zaledwie 17 lat. Pod tym względem Oboro zmarł dość młodo, ponieważ zginął podczas misji. Zginął jako bohater, kiedy użył swojego Daru, by uratować dzieci przed zmiażdżeniem przez gruz.

Minęło trochę czasu, zanim zwłoki Oboro zostały odzyskane, ponieważ ani Eraser Head, ani Present Mic nie wierzyli, że nie żyje. Jednak ich najlepszy przyjaciel rzeczywiście umarł, ponieważ trzej przyjaciele nigdy nie spełnili swojego marzenia o wspólnym założeniu agencji bohaterów.

Kiedy powstał Kurogiri?

Po tym, jak władze odzyskały ciało Oboro po incydencie z udziałem trójki uczniów i złoczyńców, z którymi razem walczyli, All For One ostatecznie użył swoich dziwactw i wpływów, aby ukraść jego ciało, zanim zostało poddane kremacji. Dał ciało Oboro dr Kyudai Garaki, człowiekowi odpowiedzialnemu za stworzenie Nomusa.

Jak wspomniano, Nomu to sztuczna istota stworzona przez połączenie różnych części ciała i dziwactw różnych ludzi. W tym przypadku ciało i dar Oboro zostały użyte jako baza dla jednego z Nomusów Garakiego. Garaki znalazł sposób na wskrzeszenie Oboro, zmieniając go w Nomu znanego jako Kurogiri.

Jednak świadomość Kurogiriego była sztuczna w tym sensie, że była wyjątkowa i oddzielna od świadomości Oboro. Kurogiri otrzymał mandat od All For One, aby działać jako opiekun jego protegowanego i następcy, Tomury Shigarakiego. Ze względu na fakt, że był znacznie bardziej inteligentny niż inny Nomus, Kurogiri był Nomu z najwyższej półki. Różnica polega jednak na tym, że nie ma on niewiarygodnie potężnych ciał, które ma większość innych high-endowych Nomusów.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Czy Bakugo się w kimś podkochuje?

Ale później okazało się, że świadomość Oboro wciąż była głęboko w ciele Kurogiriego, ponieważ faktycznie reagowała na Głowę Gumki i Mikrofon Prezentacyjny. A podczas wątku Ostatniej Wojny, Oboro przedarł się przez świadomość Kurogiri, aby przejąć kontrolę nad ciałem Nomu.

Ile lat ma Kurogiri?

Jak wspomniano, Oboro zmarł w wieku 17 lat. Możemy przyjąć założenie, że All For One zajęło tylko kilka dni, a nawet tygodni, aby ukraść jego ciało, a następnie pozwolić Garakiemu użyć go do stworzenia Kurogiri. Tak więc, jeśli Garaki nie potrzebował zbyt dużo czasu na stworzenie Kurogiriego przy użyciu ciała Oboro, oznaczałoby to, że w chwili pisania tego tekstu powinien mieć około 13-14 lat.

Trzy dumbigo z klasy A

To dlatego, że, jak wspomniano, Oboro był w tym samym wieku co Eraser Head i Present Mic w chwili swojej śmierci. Eraser Head i Present Mic mają obecnie 31 lat, a to oznacza, że ​​od śmierci Oboro minęło już 14 lat. Jako taki, Kurogiri prawdopodobnie będzie miał około 13 do 14 lat, jeśli Garaki stworzył go w zaledwie kilka tygodni lub miesięcy po śmierci Oboro.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?