Skip to content

Mężczyzna, który według policji wykorzystał nazwę Desilu Studios, aby zwabić inwestorów, nie przyznaje się do kilkunastu zarzutów – aktualizacja

31 de grudzień de 2022
Gavel

AKTUALIZACJA, 8:30: Mężczyzna, który według prokuratorów używał nazwy Desilu Studios związanej z Lucille Ball i firmą produkcyjną telewizyjną Desi Arnaz, aby zwabić inwestorów, których pieniądze wydał na siebie, nie przyznał się dziś do zarzutów federalnych.

Charles Hensley, lat 68, z Redondo Beach, stoi w obliczu 11 zarzutów oszustwa elektronicznego i jednego zarzutu kradzieży tożsamości. Jego proces miał się odbyć 21 lutego w sądzie federalnym w Los Angeles. Przeczytaj szczegóły sprawy poniżej.

WCZEŚNIEJ, 10 sierpnia: Mężczyzna z Południowej Kalifornii, który rzekomo używał nazwy „Desilu Studios”, aby przyciągnąć inwestorów, których pieniądze później roztrwonił na siebie, został dziś oskarżony przez federalną wielką ławę przysięgłych w Los Angeles. Charles Hensley, lat 68, z Redondo Beach, stoi w obliczu 11 zarzutów oszustwa elektronicznego i jednego zarzutu kradzieży tożsamości.

Postawienie w stan oskarżenia w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych odbędzie się w nadchodzących tygodniach.

Domniemany program miał wpływ na wielu inwestorów, w tym na niektórych, którzy przelali 331 000 USD zidentyfikowanych w liczbach oszustw. Hensley rzekomo atakował również wiele firm z branży rozrywkowej. Pomimo jego twierdzeń, że Desilu Studios było wyceniane na ponad 11 miliardów dolarów, a Migranade na ponad 50 milionów dolarów, firmy te były w rzeczywistości korporacjami fasadowymi z niewielkimi aktywami lub żadnymi.

W przypadku skazania Hensley potencjalnie grozi do 20 lat więzienia federalnego za każde oszustwo. Opłaty za kradzież tożsamości pociągają za sobą obowiązkową dwuletnią karę.

CBS Studios pozwało Hensleya w październiku 2018 roku w tej sprawie, twierdząc, że próbował pozyskać wsparcie Lucie Arnaz w tym, co, jak twierdził, było ponownym uruchomieniem Desilu Studios, w rzeczywistości próbował użyć jej słynnego nazwiska, aby „nakłonić nieświadomych inwestorów” w powłoce Spółka. Zgodnie z tym złożonym w sądzie federalnym w Kalifornii (przeczytaj tutaj), „CBS jest poinformowana i uważa, że ​​Hensley nigdy nie zamierzał używać nazwy Desilu do uzasadnionych celów biznesowych, a zamiast tego zamierzał używać tej nazwy w celu skłonienia” inwestycji ”do jego spółki fasadowe”.

Dzisiejsze akty oskarżenia dotyczą tego, że w okresie od sierpnia 2017 do maja 2018 Hensley z powodzeniem inwestował w należące do siebie firmy – w tym Desilu Studios Inc. i Migranade Inc. – które prowadził z biur w wielu lokalizacjach w południowej Kalifornii. Pomimo jego twierdzeń, że Desilu Studios było wyceniane na ponad
11 miliardów dolarów i Migranade na ponad 50 milionów dolarów, firmy te były w rzeczywistości korporacjami fasadowymi z niewielkimi aktywami lub żadnymi, zgodnie z aktem oskarżenia.

Hensley zaczął używać nazwy Desilu w 2016 roku i rzekomo powiedział, że tworzy nowe treści dla swojej firmy, zgodnie z aktem oskarżenia, mówiąc inwestorom, że jest bogaty i wspiera swój biznes z osobistych funduszy.

W rzeczywistości miał niewiele majątku i był debetowany na rachunkach bankowych, jak twierdzi akt oskarżenia.

Ponadto twierdzi, że Hensley fałszywie oświadczył, że Desilu Studios zamierza wejść na giełdę i że akcje firmy są warte więcej niż ich wartość nominalna i więcej niż płacili inwestorzy, i że wartość wzrośnie po zbliżającej się pierwszej ofercie publicznej. Prokuratorzy twierdzą również, że Hensley ukradł czyjąś tożsamość, aby wymienić go jako dyrektora finansowego Desilu Studio w oferowaniu materiałów.

Czy ten post był pomocny?