Skip to content

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

28 de lipiec de 2022
Kakegurio

Kakegurui to manga napisana przez Homurę Kawamoto i narysowana przez Tōru Naomurę. Historia rozgrywa się w prestiżowej akademii, w której uczęszczają zamożni studenci, którzy przyjęli własną hierarchię opartą na umiejętnościach hazardowych. Manga została opublikowana w magazynie pre-publikacji mangi Square Enix, Miesięczny Gangan Jokerod marca 2014 r. Poza intrygującą fabułą, Kakegurui ma również kilka dość intrygujących postaci, a w tym artykule polubimy 10 najlepszych graczy w Kakeguruizarówno męskie, jak i żeńskie.

10. cze Kiwatari

Jun Kiwatari to arogancki i sadystyczny tyran, często uzależniony od nękania uczniów, którzy są zdegradowani do zwierząt domowych, zwłaszcza dziewcząt. Jego ofiary są często fizycznie maltretowane lub zmuszane do rozbierania się dla niego i jego przyjaciół. Jego pogarda dla zwierząt zwraca się przeciwko niemu, gdy decyduje się wziąć udział w „Grze w zamianę długu” z Yumeko i Mary. Ku zaskoczeniu Kiwatariego, dwie dziewczyny z łatwością go pokonują, wpędzając go w duże długi, aż stanie się z kolei zwierzakiem.

9. Ryota Suzui

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Ryōta Suzui jest koleżanką z klasy Yumeko, a później jego najlepszym przyjacielem. Jest miłym facetem, ale też przeciętnym graczem. Po przybyciu Yumeko do akademii, Suzui znajduje się w statusie zwierzaka z powodu przegranej gry z koleżanką z klasy Mary Saotome. Suzui pomaga Mary oszukiwać, gdy wyzywa Yumeko na papierowe nożyce i Kamień na rysowanie, ale nowy uczeń i tak wygrywa.

Yumeko nie okazuje urazy Suzui, któremu przekazuje dużą sumę pieniędzy, pozwalając mu spłacić długi. Od tego momentu Suzui nawiąże silną przyjaźń z dziewczyną, od której również zacznie się do niej przyciągać.

8. Itsuki Sumeragi

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Itsuki Sumeragi jest ekspertem od gier karcianych i córką prezesa firmy produkującej zabawki. Ma krótkie blond włosy ściągnięte chustką i niebieskie oczy. Dzięki dużej darowiźnie zostaje członkiem rady studenckiej już na pierwszym roku. Posiada kolekcję ludzkich paznokci, które oderwała od pokonanych uczniów.

Po wyzwaniu Yumeko, Sumeragi ponosi nieoczekiwaną i upokarzającą porażkę i traci swoje miejsce w radzie uczniowskiej. Aby odzyskać swoją pozycję, Itsuki ostatecznie sprzymierzy się z samą Yumeko. Zachęcona przez to drugie, stawia wszystko, co ma w walce ze skarbniczką rady Kaede Manyūdą, w której jest potajemnie zakochana, ale przez którą czuje się niedoceniana, i obrywa sobie paznokcie. jako znak poświęcenia.

7. Yuriko Nishinotounin

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Yuriko Nishinotouin jest członkiem rady studenckiej i prezesem Klubu Kultury i Tradycji. Jest ładną dziewczyną o długich brązowych włosach i przyciętych oczach. W przeciwieństwie do pozostałych uczniów akademii Yuriko nie nosi szkolnego mundurka, ale eleganckie różowe kimono. Pomimo swojej zawsze miłej i uprzejmej postawy, Yuriko jest sadystyczną i żądną pieniędzy hazardzistką.

Jej ulubioną grą jest „Życie lub śmierć”, gra planszowa, w której dzięki ruchom małych metalowych mieczy gracze mogą wygrać lub przegrać ogromne kwoty pieniędzy, nawet po skromnych zakładach. Co więcej, Yuriko gra niesprawiedliwie, ponieważ ma na rękach innych członków jej klubu zainstalowane małe kolczyki, które dzięki magnetyzmowi pozwalają im umieścić przynajmniej jeden miecz w sposób korzystny dla Yuriko. Yumeko mocno gardzi Yuriko, nazywając ją „rekinem pożyczkowym”.

6. Yume Yumemite

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Yumemi Yumemite jest liderką PR samorządu studenckiego i idolką na pół etatu, marzącą o zostaniu sławną aktorką. Ma różowo-pomarańczowe włosy, często ściągnięte w dwa ogony, niebieskie oczy i źrenice w kształcie białych gwiazdek. Chociaż jest słodka i przyjazna dla wszystkich, w rzeczywistości jest cyniczna i wyrachowana, czuje też niesmak w stosunku do swoich fanów.

Po tym, jak rzuciła wyzwanie Yumeko i przegrała z Yumeko w transmisji z gry w programie rozrywkowym, wyjawia na żywo, co myśli o swoich wielbicielach, którzy mimo wszystko nadal będą ją ubóstwiać i, czując zachętę, kontynuują karierę idolek.

ZWIĄZANE Z:

Kakegurui Sezon 3: data premiery, zwiastun, obsada, fabuła i nie tylko

5. Midari Ikishima

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Midari Ikishima jest studentką drugiego roku, członkinią samorządu studenckiego i przewodniczącą Komitetu ds. Upiększania. Jest wysoką dziewczyną z krótkimi czarnymi włosami i jednym żółto-zielonym okiem. Nosi opaskę na lewym oczodole, wydłubała jej oko długopisem, aby spłacić dług Kirari. Ma silne tendencje masochistyczne i gwałtowne, jest bardzo impulsywna i pozbawiona samokontroli.

Często rzuca wyzwanie uczniom w bardzo niebezpiecznych grach, w których można ich zabić lub okaleczyć, w rzeczywistości jest to dość rzadkie, aby ktokolwiek to akceptował. Midari ma obsesję na punkcie Yumeko, w której wierzy, że rozpoznaje swoje autodestrukcyjne skłonności i marzenia o byciu przez nią zabitą lub torturowaną. Ze swojej strony Yumeko, która kocha hazard ze względu na ryzyko, nienawidzi Midari, która w pogoni za jej bólem często celowo próbuje przegrać.

4. Kaede Manyūda

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Kaede Manyūda jest skarbnikiem samorządu uczniowskiego. Ma krótkie czarne włosy i nosi czarne okulary. Jego celem jest zajęcie miejsca prezydenta Kirari, do czego często kwestionuje metody, gdy niektórzy członkowie zawodzą. Wydaje się być bardzo zimną i bezwzględną osobą, a także wykwalifikowanym manipulatorem, ale ma też bardziej niepewną i wrażliwą stronę.

Po pokonaniu przez Yumeko i pożyczeniu kilku miliardów jenów Manyūda jest tak zszokowany, że traci motywację, a jego włosy stają się zupełnie białe. Sumeragi uważa go za swego rodzaju mentora i jest w nim potajemnie zakochana: chociaż pomaga Yumeko go pokonać, za karę za to, że zawsze jej nie docenia, później będzie go wspierać, aby mogła przezwyciężyć swój kryzys.

3. Mary Saotome

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Mary Saotome jest koleżanką z klasy Yumeko. Urodziła się 8 marca. Przed przybyciem Yumeko była jedną z najlepszych zawodniczek w szkole i „kochanką” Suzui. Na początku przedstawiana jest jako dziewczyna bardzo charyzmatyczna, ale też sadystyczna i pozbawiona szczególnych więzów przyjaźni. Początkowo podąża za nią wiele „bestii” i uwielbia bić swoich przeciwników, zamieniając ich w swoich niewolników.

Kiedy Yumeko wchodzi do Akademii, Mary natychmiast próbuje zaciągnąć drobny dług, aby ją zastraszyć, ale zostaje poważnie pokonana i zostaje sprowadzona do roli zwierzaka. Pomimo początkowego antagonizmu, zostaje później sojusznikiem Yumeko, postrzegając ją jako swoją przyjaciółkę, ale jednocześnie największą rywalkę. W przeciwieństwie do Yumeko, Mary dąży do zwycięstwa w każdym zakładzie i stara się nigdy nie podejmować zbyt ryzykownych wyborów.

Po swoim czasie jako zwierzak, rozwija silną nienawiść do samorządu uczniowskiego i prezydenta Kirari za wprowadzenie takiej praktyki. W prequelu bliźniaczki Kakegurui, w którym jest bohaterką, okazuje się, że rodzina Mary nie jest tak bogata jak jej szkolni koledzy, ale przenosząc się do akademii, uczy się, jak przetrwać i rozwijać się w szkolnym systemie gier.

Udaje jej się zdobyć miejsce w szkole od byłej wiceprzewodniczącej rady uczniowskiej, gdzie zakłada osobistą jaskinię hazardu.

2. Yumeko Jabami

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Yumeko Jabami jest piękną i tajemniczą nową uczennicą prywatnej akademii Hyakkaou. Ma długie czarne włosy i brązowe oczy, które świecą na czerwono, gdy ogarnia ją chęć postawienia zakładu. W rzeczywistości, pomimo jej zawsze miłej i przyjaznej postawy, cierpi na poważną chorobę ryzyka, która powoduje podniecenie seksualne, gdy podczas gry są dokonywane niebezpieczne zakłady.

Yumeko jest niezwykle utalentowana w hazardzie, ma doskonałą pamięć ejdetyczną i wspaniały umysł matematyczny i logiczny. Jest również bardzo dobra w prowokowaniu zdolnych i ostrożnych przeciwników, do tego stopnia, że ​​zmusza ich do lekkomyślnego obstawiania. Yumeko mieszka sama, ponieważ jej rodzice nie żyją, a ona ma dużą sumę pieniędzy, która pozwala jej utrzymać starszą siostrę w dużej klinice uniwersyteckiej.

Przybywając do Akademii Hyakkaou, Yumeko natychmiast budzi niepokój samorządu uczniowskiego, przestraszona faktem, że dziewczyna gra dla zwykłego posmakowania ryzyka i dlatego nie jest szantażowana pieniędzmi. Ze swojej strony Yumeko ma obsesję na punkcie premiera Kirari i dokłada wszelkich starań, aby rzucić jej wyzwanie.

1. Kirari Momobami

Wszystkie 10 postaci Kakegurui – kompulsywnych hazardzistów (mężczyzna i kobieta) według umiejętności

Kirari Momobami jest przewodniczącą rady uczniowskiej i szefem klanu Momobami. Ma trupie cerę, platynowe blond włosy w dwóch warkoczach i nosi niebieską szminkę i lakier do paznokci. Jest egocentryczną dziewczyną i manipulującą sadystką. Jej zdolności hazardowe są wyjątkowe i wszyscy uważają, że pomysł Yumeko, by chcieć się z nią bawić, jest totalnym szaleństwem.

Jako prezydent stworzyła system bestii i sprzyja znęcaniu się, zastraszaniu i nieludzkim warunkom, na jakie cierpią zadłużeni studenci. Po przybyciu Yumeko do Akademii Hyakkaou, Kirari natychmiast wyczuwa niebezpieczeństwo stwarzane przez ucznia bawiącego się dla zwykłego ryzyka, ale jednocześnie jest zafascynowana Yumeko i z zainteresowaniem obserwuje, jak sieje spustoszenie w Akademii.

Czy ten post był pomocny?