Skip to content
TV

Mehcad Brooks porównuje wydarzenie crossover Law & Order do Fast & Furious

19 de październik de 2022
l intro 1666159325

Mehcad Brooks uśmiecha się

Mehcad Brooks wydaje się cieszyć swoim nowym występem. Były aktor „Supergirl” można teraz zobaczyć w odwiecznym, policyjnym „Prawo i Porządku”. Chociaż niektórzy widzowie nie zdawali sobie sprawy, że „Prawo i porządek” zniknęło, obecna wersja jest w rzeczywistości odrodzeniem, które rozpoczęło się ponownie wraz z sezonem 21 w lutym 2022 r. – po 12-letniej przerwie, według Vulture. Serial przywrócił kilka swoich oryginalnych gwiazd, w tym Anthony’ego Andersona i niezastąpionego Sama Waterstona, oraz wprowadził nowe twarze, takie jak Hugh Dancy i Camryn Manheim. Wraz z odejściem Andersona po sezonie 21, sezon 22 rozpoczął się ogromnym, trzygodzinnym wydarzeniem pod tytułem „Gimme Shelter”, w którym uczestniczyły oryginalne „Law & Order: SVU” oraz „Law & Order: Organized Crime”. Przedstawił także Brooksa jako następcę Andersona, detektywa Jalena Shawa.

„Gimme Shelter” to historyczny pierwszy raz dla długo działającej serii, ponieważ po raz pierwszy w historii te trzy różne serie połączyły się w ten sposób. Odcinki, o których obsada mówi, że są bardziej jak trzygodzinny film według Entertainment Tonight, są zbudowane wokół jednej sprawy o zamordowanej dziewczynie, która jest znacznie bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Brooks jest zachwycony, że jest w tej serii, zwłaszcza zaczynając od tego wydarzenia, mówiąc ET: „To spełnienie marzeń na tak wiele sposobów”, szczególnie dlatego, że dorastał oglądając program. Brooks porównał także wydarzenie crossover do innej długo działającej serii: serii filmów „Szybcy i wściekli”.

Imię postaci Mehcada Brooksa to nie jedyny link do Fast & Furious

Omawiając swój wielki debiut z serią „Prawo i porządek” i jej historyczne premiery sezonu, Mehcad Brooks dokonał porównania z serią filmową „Szybcy i wściekli”. I nie mówił o imieniu swojej postaci. Detektyw Brooksa Jalen Shaw nie ma nic wspólnego z Deckardem Shawem Jasona Stathama w „Szybcy i wściekli”. W rzeczywistości Brooks powiedział Entertainment Tonight, że jego postać jest jak „spokojny wilk”, ponieważ imię Jalen oznacza spokój lub spokój, podczas gdy Shaw odnosi się do walijskiego futbolu – być może w odniesieniu do Bernarda Shawa, który grał w klubie piłkarskim Wolverhampton Wanderers, znanym również jako Wilki. „On jest wilkiem, który poluje na pokój, a kiedy ludzie stają mu na drodze, widzisz wilka” – powiedział Brooks.

Ale nie, prawdziwym powodem, dla którego Brooks łączy „Gimme Shelter” z „Fast & Furious” jest imponująca i ekspansywna sesja zdjęciowa. „Wartość produkcji jest niesamowita. Czuło się, jakbyśmy kręcili „Szybcy i wściekli” w Nowym Jorku” – powiedział. Powiedział również, że obsada była „dużo zabawna… Mariska [Hargitay] jest niezwykłe. [Christopher] Meloni jest niesamowity. Świetnie się bawiliśmy. Ice-T był zabawny. On jest wspaniały.”

Showrunner Rick Eid potwierdził ogromną skalę sesji. „W przeciwieństwie do innych crossoverów, ten jest skonstruowany i wyprodukowany [on an epic scale]”, powiedział Eid dla TVLine, wyjaśniając, że jest to „jedna historia, w której biorą udział wszystkie postacie z różnych programów”. Nie uwzględnili nawet sekwencji tytułowych między odcinkami, dzięki czemu bardziej przypomina trzygodzinny film – i zdobywają świetne oceny w proces.

Czy ten post był pomocny?