Skip to content

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

21 de wrzesień de 2022
251372

Nie ma wątpliwości, że Master Chief Halo jest jedną z najbardziej kultowych postaci w grach wideo wszechczasów i prawdopodobnie znajduje się wśród najlepszych bohaterów gier od początku tysiąclecia. To powiedziawszy, jest wiele rzeczy, których ludzie nie wiedzą o Master Chiefie i właśnie tam przyjrzymy się temu, co wiemy o jego wieku, urodzinach, wzroście i wadze podczas wszystkich gier Halo.

Halo: Combat Evolved (2001)

Halo: Combat Evolved zostało wydane w 2001 roku i zapoczątkowało to, co miało stać się jedną z najpopularniejszych serii gier wideo nowego tysiąclecia. Była to również gra, która wprowadziła Master Chief, kultowego bohatera w zbroi, który stał się tą samą osobą, która jest synonimem serii Halo, ponieważ jest twarzą gry.

W tym momencie gdzieś w pobliżu jest Master Chief 41 latbiorąc pod uwagę, że ten kultowy bohater urodził się dnia 7 marca 2511. Może wydawać się, że jest trochę za stary na wojnę, biorąc pod uwagę, że żołnierze są zwykle w młodości, mają od 20 do ponad 30 lat. Jednak Master Chief jest jednym z najsilniejszych ludzkich żołnierzy, jakich ma do zaoferowania Ziemia.

Uważany za największą nadzieję ludzkości przeciwko Przymierzu, które są obcymi, którzy zjednoczyli się, by toczyć wojnę z ludźmi, Master Chief był szkolony od dzieciństwa na superżołnierza zdolnego do walki z większymi i silniejszymi kosmitami. Można go nawet uznać za cały batalion w pojedynkę.

Powodem, dla którego jest tak silny, jest to, że Master Chief ma imponującą wysokość siedmiu stóp, ilekroć ma na sobie zbroję. Bez zbroi ma 6’10”i to jest wysokość Twojego wspólnego centrum NBA. Na szczycie tego, waży 1000 funtów za każdym razem, gdy ma na sobie zbroję i ma około 287 funtów, gdy nie nosi zbroi.

ZWIĄZANE Z:

Czy Master Chief to robot czy człowiek w Halo?

Master Chief jest również imponującym sportowcem, który porusza się jak mniejszy żołnierz z powodu różnych eksperymentów, które przeprowadzono, gdy był jeszcze małym chłopcem. Eksperymenty pozwoliły mu urosnąć, by stać się większym i silniejszym niż większość ludzi. Co więcej, ma też lepszy refleks i jest szybszy niż większość innych ludzi.

Bohater został przedstawiony podczas wydarzeń wojny przeciwko Przymierzu w 2552 roku. Misją Master Chiefa jest zniszczenie superbroni zwanej Halo Ring, którą pozostawiła starożytna rasa zwana Prekursorami. Ponieważ Przymierze poszukuje Pierścienia Halo, który może zniszczyć wszystkie czujące formy życia w galaktyce, zadaniem Master Chiefa jest znalezienie i zniszczenie tej starożytnej broni.

Halo 2 (2004)

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

Po wydarzeniach z Halo wydarzyło się Halo 2. Gra została wydana trzy lata po pierwszej grze Halo i śledziła wydarzenia, które miały miejsce zaraz po Halo: Combat Evolved. Oznacza to, że od zakończenia pierwszej gry minęło niewiele czasu. W tym momencie Master Chief jest nadal 41 lat i nadal ma te same cechy fizyczne.

W Halo 2 nadal śledzimy Master Chief, który dowiedział się, że Przymierze odkryło położenie Ziemi i teraz stara się przeprowadzić pełny atak na ojczystą planetę ludzi. Master Chief powrócił na Ziemię, aby pomóc ludzkości stawić czoła inwazji, którą rozpoczęło Przymierze.

Podczas walki z Przymierzem na Ziemi, Master Chief dowiedział się, że istnieje druga superbroń Halo, którą musi zniszczyć, ponieważ Przymierze chciało ją wykorzystać. Właśnie wtedy musiał połączyć siły z opuszczonym Przymierzem zwanym Arbiterem, aby powstrzymać superbroń, którą Prorok Prawdy chciał zdalnie aktywować za pomocą instalacji zwanej Arką. Koniec gry otwiera wydarzenia następnego Halo gra.

Halo 3 (2007)

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

Halo 3 jest zakończeniem oryginalnej trylogii Halo, tak jak dzieje się to zaraz po wydarzeniach z Halo 3. Zostało wydane w 2007 roku i kontynuuje od miejsca, w którym ostatnio widzieliśmy Master Chief podczas wydarzeń Halo 2. Innymi słowy, mimo że sześć lata czasu rzeczywistego minęły od Halo: Combat Evolved do Halo 3, a historie rozgrywają się w ciągu zaledwie kilku dni.

W Halo 3 śledzimy wydarzenia związane z poszukiwaniem Proroka Prawdy przez Master Chiefa, który starał się udać do Arki, aby stamtąd zdalnie aktywować superbroń Halo. To zmusza Master Chief i Arbiter do udania się na koniec galaktyki, aby mogli skorzystać z portalu, który zabrałby ich do Arki.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w kolejności

Kiedy Master Chief dotarł do Arki, był w stanie powstrzymać aktywację Halo, pokonując Arbitra Prawdy. Jednak nadal musiał uratować Cortanę, gdy walczył przez wrak i pozostałych kosmitów Przymierza, aby uratować swojego towarzysza AI.

Gdy Master Chief uratował Cortanę, zrobili dla nas następcę Halo, który Arka zaczęła budować samodzielnie. Jednakże, ponieważ to Halo wciąż było dalekie od ukończenia, moc Halo wystarczyła tylko do zniszczenia kosmitów Flood, którzy byli w pobliżu, ponieważ reszta galaktyki została oszczędzona przed mocą superbroni.

Krótko po zniszczeniu Powodzi, Master Chief i Cortana uciekli przez statek, który ostatecznie dryfował w kosmosie. To kończy oryginalną trylogię Halo, ponieważ gracze zastanawiają się, co stanie się od tego czasu z Master Chief i Cortaną.

Oryginalna trylogia Halo wydarzy się w ciągu kilku dni. Oznacza to, że wszystkie występują w 2552 roku. W tym czasie Master Chief to wciąż ten sam 41-letni superżołnierz o wysokości siedmiu stóp która stała się twarzą serii Halo.

Halo 4 (2012)

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

Halo 4 zostało wydane w 2012 roku i zostało opracowane przez inne studio. I chociaż inne gry Halo zostały wydane w ciągu pięciu lat między Halo 3 i Halo 4, żadna z tych gier nie zawierała Master Chief jako głównej postaci.

Wydarzenia z Halo 4 mają miejsce kilka lat po wydarzeniach z Halo 3. Master Chief został wprowadzony w sen krioniczny na pięć lat, gdy Cortana obudziła go podczas startu Halo 4, gdy statek, w którym się znajdowali, powoli dryfował do instalacji Forerunnera . Biorąc pod uwagę pięcioletnią przerwę między grami, Master Chief ma już 46 lat podczas wydarzeń z Halo 4. A ponieważ spał przez pięć lat, mógł stracić kilka kilogramów.

Podczas gdy w instalacji Forerunnera zwanej Requiem, Master Chief i Cortana szukali sposobu na skontaktowanie się z domem, aby mogli wrócić. Jednak w końcu obudzili starożytnego Forerunnera o imieniu Didact, który żywi głęboko zakorzenioną nienawiść do ludzkości. Po przebudzeniu Dydakt rozpoczął wojnę z Ziemią, kierując się w stronę planety.

Na szczęście dla ludzi, Master Chief był w stanie temu zapobiec. Jednak Cortana musiała się poświęcić, gdy sztuczna inteligencja „umierała” w wyniku ich ostatniej próby, aby zapobiec dotarciu Dydactu na Ziemię.

Halo 5: Strażnicy (2015)

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

Akcja Halo 5: Guardians toczy się tuż po wydarzeniach z Halo 4, gdy Master Chief powrócił na Ziemię i ponownie połączył się ze swoim Niebieskim Zespołem. Następnie wznowił dowodzenie nad swoim oddziałem. Halo 5 ma miejsce w 2558 roku, co oznacza, że ​​Master Chief jest gdzieś w pobliżu W tym czasie miał 46 do 47 lat. I bez względu na wagę, jaką mógł stracić podczas pięcioletniego snu z Halo 3 do Halo 4, musiał odzyskać po powrocie na planetę.

Podczas wydarzeń z Halo 5, Master Chief miał wizje kontaktu Cortany z nim. Wizje kazały mu udać się na pewną planetę. Wierząc, że jego towarzysz AI może nadal żyć, Master Chief postanowił nie wykonywać rozkazów. On i reszta Niebieskiego Zespołu zostali AWOL, ponieważ Rada Bezpieczeństwa ONZ publicznie ogłosiła, że ​​Master Chief zmarł.

UNSC wysłała również Jamesona Locke’a i Fireteam Osirisa po Master Chiefa i Blue Team, aby go zneutralizować lub zabrać na Ziemię za słuszną karę. Jameson Locke to żołnierz Spartan IV, który ma około 6’10 cali i nie jest tak daleko od Master Chief, który wciąż jest większym żołnierzem między nimi.

Kiedy Blue Team dotarł na planetę o nazwie Meridian, udało im się znaleźć starożytną instalację, która zabrała ich na planetę Forerunner o nazwie Genesis. To właśnie w Genesis Master Chief odkrył, że Cortana przeżyła wydarzenia z Halo 4, znajdując drogę do Domeny, która jest skarbnicą wiedzy Forerunnera.

Jednak ze względu na zdobytą wiedzę Cortana pozornie się zmieniła. Teraz chce spróbować „utrzymać” pokój w galaktyce, wysyłając broń zwaną Strażnikami, którą Forerunners stworzyli dawno temu. Jej plan polega na wysłaniu Strażników do różnych zakątków galaktyki, aby utrzymać porządek.

Master Chief nie zgadzał się z tym planem, ponieważ uważał go za autorytarne podejście do pokoju. Wtedy Cortana uwięziła go i resztę Blue Team. Fireteam Osiris w końcu znalazł Blue Team i dowiedział się o okolicznościach otaczających Cortanę. To wtedy Locke postanowił pomóc Master Chiefowi zamiast go zneutralizować.

Jednak zarówno Blue Team, jak i Fireteam Osiris postanowili się wycofać, wiedząc na pewno, że nie mogą wygrać z Cortaną właśnie wtedy i tam. To otwiera wydarzenia z najnowszej gry z serii Halo.

Aureola nieskończona (2021)

Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

Halo Infinite, które ukazało się pod koniec 2021 roku, to najnowsza gra z sagi Halo. Kontynuuje wydarzenia z Halo 5, ponieważ akcja gry toczy się w 2560 roku, co oznacza, że ​​od zakończenia poprzedniej gry Halo minęły dwa lata. W tym momencie Master Chief powinien mieć około 49 latbiorąc pod uwagę, że urodził się w 2511 roku.

Tym razem głównymi wrogami są kosmici zwani Wygnańcami, czyli różne obce rasy, które utworzyły koalicję przeciwko rządom Cortany. Jednak Wygnańcy znaleźli się również w wojnie przeciwko ludzkości.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

Wydarzenia w grze mają miejsce głównie w pierścieniu zwanym Zeta Halo. Halo Infinite zostało otwarte w 2559 roku, kiedy Master Chief przegrał z przywódcą Wygnańców o imieniu Atriox. Brute wyrzucił go w kosmos, gdzie został znaleziony przez statek UNSC po tym, jak dryfował w kosmosie przez łącznie sześć miesięcy.

Kiedy Master Chief został uratowany, on i pilot pracowali razem, aby walczyć z Wygnańcami. Podczas wydarzeń w grze Master Chief znalazł również nową sztuczną inteligencję o nazwie The Weapon, która jest po prostu kopią Cortany. Tymczasem Wygnańcy połączyli siły ze starożytnym kosmitą zwanym Zwiastunem, który został uwięziony na Zeta Halo wraz z innymi kosmitami zwanymi Nieskończonymi.

Oryginalna Cortana została schwytana przez Atrioxa i postanowiła usunąć siebie, aby uniemożliwić Brute’owi użycie jej i Zeta Halo. Zniszczyła Zet Halo w trakcie usuwania siebie, gdy pożegnała się z Master Chiefem za pośrednictwem nagranej wiadomości. Przeprosiła za błędy, które popełniła i powiedziała Master Chiefowi, by zaakceptował Broń, tak jak zaakceptował ją wiele lat temu.

  • Master Chief: wiek, urodziny, wzrost i waga

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?