Skip to content

Jak wygląda Master Chief bez maski?

15 de wrzesień de 2022
Screen Shot 2022 03 25 at 10.03.42 AM 1024x576 1

Jedną z najbardziej kultowych postaci w całej historii gier wideo jest Master Chief, twarz serii Halo. Chociaż może być twarzą serii, warto zauważyć, że tak naprawdę nie pokazuje swojej twarzy, ponieważ zawsze nosi zbroję i hełm, który ukrywa twarz. Powiedziawszy to, czy Master Chief kiedykolwiek zdjął hełm? A jak wygląda Master Chief bez masek

W grach wideo Master Chief nigdy nie zdejmuje hełmu w sposób, który pozwala nam zobaczyć, jak wygląda. Dlatego jego dokładny wygląd jest dla fanów tajemnicą. Jednak w serialu Halo zdejmuje hełm w odcinku 1, aby pokazać publiczności twarz aktora Pablo Schreibera.

Decyzja o ujawnieniu twarzy Master Chiefa w serialu Halo jest ciekawa, biorąc pod uwagę, że fani byli przyzwyczajeni do niewidywania twarzy kultowej postaci. Niemniej jednak istnieje dobry powód, dla którego showrunnerzy postanowili ujawnić twarz Johna-117 w serialu i dlaczego jego twarz nigdy nie została pokazana w całej serii gier wideo Halo. I to są rzeczy, o których jesteśmy tutaj, aby porozmawiać.

Czy Master Chief zdejmuje hełm?

Nie ma wątpliwości, że Master Chief Petty Officer John-117, lub po prostu Master Chief, jest jedną z najpopularniejszych postaci z gier wideo, jakie kiedykolwiek stworzono, ponieważ jest w zasadzie twarzą serii Halo i jest prawdopodobnie najbardziej kultową postacią ekskluzywną dla Xbox. cały czas. A samo Halo jest jedną z najbardziej udanych serii gier wideo XXI wiekustwiek.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w porządku

Master Chief jest głównym bohaterem wszystkich sześciu głównych gier Halo od czasu wydania pierwszej części serii w 2001 roku, wraz z pierwszą konsolą Xbox. I oczywiście kultowa, ciężka zbroja i futurystyczny hełm stały się znakami towarowymi ogólnego wyglądu Master Chiefa we wszystkich grach wideo, w których się pojawił.

Niemniej jednak, podczas gdy zbroja Master Chiefa pozwala mu wyglądać fajnie i bardzo kultowo, jedną z rzeczy, o których wiedziałby każdy fan Halo, jest to, że zawsze nosi zbroję, mimo że jest twarzą serii. Czy więc Master Chief kiedykolwiek zdejmuje hełm?

Technicznie tak, Master Chief zdejmuje hełm. Widzieliśmy, jak zdejmował hełm kilka razy w przeszłości, na przykład w zakończeniu Halo: Combat Evolved i w specjalnej scenie w Halo 4. Ale rzecz w Master Chief polega na tym, że zdejmuje hełm w sytuacjach, w których nie jesteśmy nie jestem w stanie dobrze się przyjrzeć, jak wygląda.

Jednak w grach i podczas grania jego postacią nigdy nie zobaczysz, jak Master Chief zdejmuje hełm. Zawsze będzie nosił hełm we wszystkich sześciu głównych grach wideo, w których grał, a to tylko dodaje całej tajemniczości jego postaci.

Dlaczego Master Chief nie zdejmuje hełmu podczas igrzysk?

Nigdy nie jesteśmy obcy fikcyjnym postaciom, które nigdy nie zdejmują hełmów ani masek, aby pokazać publiczności, jak naprawdę wyglądają. Na przykład przez bardzo długi czas prawdziwy wygląd Kakashiego Naruto pod maską nigdy nie został ujawniony. Tymczasem Din Djarin Mandalorianina jest surowy, jeśli chodzi o zdjęcie hełmu.

Master Chief podąża za trendem i nigdy nie zdejmuje hełmu w sytuacjach, które pozwalają nam zobaczyć jego twarz (ale zakłada się, że zdejmuje hełm, kiedy tylko chce). Ale tym, co odróżnia go od Din Djarina z uniwersum Gwiezdnych Wojen, jest to, że nie ma reguły, która zabraniałaby Spartanowi zdejmowania hełmu. Spartanie nie są jak Mandalorianie w tym sensie, że surowo zdejmują hełmy przed ludźmi (chociaż Djarin łamie swoją przysięgę).

W rzeczywistości kilku Spartan w grze zdjęło hełmy w niektórych punktach gry. Spartanie, tacy jak Fred, Kelly, Carter i Locke, widziano wszystkich, którzy zdejmowali hełmy w grach, nawet nie martwiąc się, że ludzie widzą ich twarze. Oczywiście Master Chief nie ma osobistej zasady, która mówi, że nie może zdjąć hełmu.

Jeśli więc prawdą jest, że Spartanom nie zabrania się pokazywania twarzy publiczności, dlaczego Mater Chief nie zdejmuje hełmu w grach wideo Halo?

Powód, dla którego Master Chief nie zdejmuje hełmu, aby pokazać swoją twarz w grach Halo, jest w rzeczywistości dość prosty i jest bardziej kreatywną decyzją ze strony twórców serii Halo.

Zwróć uwagę, że grając w grę Halo, wcielasz się w samego Master Chiefa i sterujesz postacią ze swojej perspektywy. Oznacza to, że JESTEŚ Master Chief w grze.

W pewnym sensie twórcy chcieli, aby gracze widzieli siebie jako Master Chief podczas grania w Halo, i dlatego jego twarz nigdy nie jest pokazywana publiczności w serii gier wideo. Nadanie Master Chiefowi twarzy odbiera interaktywny aspekt Halo, ponieważ teraz postrzegasz tę postać jako kogoś, kto jest od ciebie odrębny i odmienny.

Z drugiej strony, gdy grasz w Halo, możesz zobaczyć siebie jako Master Chief, nie wiedząc, jak faktycznie wygląda postać. Dodaje to interaktywną warstwę do gry Halo, ponieważ gracze mogą zobaczyć siebie w roli Master Chief.

Czy Master Chief kiedykolwiek został zdemaskowany?

Podczas gdy gry wideo nigdy tak naprawdę nie pokazały, jak Master Chief wygląda pod hełmem, chodzi o to, że faktycznie został zdemaskowany, a to coś, co wydarzyło się niedawno, ale nie w grach wideo.

Serial telewizyjny Halo właśnie zaczął nadawać i Master Chief zdjął hełm, aby odsłonić swoją twarz przed publicznością, co było ruchem, który był ogólnie nie do przyjęcia, zwłaszcza dla zagorzałych fanów Halo franczyzowa. Stało się to pod koniec pierwszego odcinka, kiedy Master Chief po prostu zdjął hełm w trakcie próby przejęcia kontroli nad swoim statkiem, aby on i Kwan Ha mogli uciec z UNSC.

Jak wygląda Master Chief bez maski?

To była zaskakująca decyzja ze strony showrunnerów, ponieważ Master Chief nigdy nie został zdemaskowany, zanim program telewizyjny zdecydował się obrać inną drogę, pokazując światu, jak wygląda pod kaskiem. Istnieje jednak akceptowalny powód podany przez twórcę serialu:

„Decyzja o zdjęciu hełmu Chiefa nie była decyzją podjętą pochopnie, ani nie była przesądzona, kiedy wyruszaliśmy na przedstawienie” – powiedział Kiki Wolfkill. „To powiedziawszy, zawsze celem programu było dostarczenie zróżnicowanego doświadczenia z gier, a nie kopii węglowej”.

„W naszych grach ty jako gracz zamieszkujesz zbroję – to doświadczenie sprawia, że ​​zarówno tajemnica, jak i zrozumienie tego, kto Master Chief jest bardzo osobisty i święty… Chcemy zabrać cię w podróż Johna w serialu telewizyjnym i pozwolić ci doświadczyć jako widza jego opowieść i ewolucję z zewnętrznego, subiektywnego punktu widzenia; z tego powodu ważne było, aby zobaczyć Johna poza jego zbroją”.

Zasadniczo powód, dla którego Master Chief został zdemaskowany w serialu Halo TV, sięga tego samego powodu, dla którego jego twarz nigdy nie jest ujawniana w grach wideo. Jak wspomniano, JESTEŚ Master Chief w grach wideo, ale nie jesteś już postacią z serialu telewizyjnego.

W związku z tym, pozwalając nam zobaczyć, jak wygląda Master Chief w serialu telewizyjnym, pozwala nam zobaczyć postać z perspektywy trzeciej osoby, zamiast pozwalać nam widzieć postać jako nas, gdy oglądamy jego historię w programie Paramount +. Ta część podróży Master Chiefa jest dla niego osobista, a to oznacza, że ​​nie musimy stawiać się w sytuacji bohatera, jak to robimy w grach wideo.

W tym sensie umożliwienie nam zobaczenia, jak wygląda, humanizuje postać w taki sposób, że będziemy mogli zobaczyć go z innego punktu widzenia. Doświadczenie oglądania historii głównego podoficera Johna-117 w serialu telewizyjnym należy odróżnić od interaktywnego doświadczenia bycia na jego miejscu w grach wideo.

Jak wygląda Master Chief?

Serial telewizyjny Halo demaskujący Master Chief również dowodzi jednego, a jest to fakt, że spartańscy żołnierze to wciąż ludzie, którzy wyglądają jak zwykli ludzie. Ogólnie rzecz biorąc, wygląd Master Chief nie różni się od wyglądu każdej innej osoby, ponieważ jest tak samo ludzki jak każda osoba.

ZWIĄZANE Z:

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Ale przechodząc do konkretów, pojawienie się Master Chiefa w serialu telewizyjnym Paramount+ przybiera wygląd jego aktora, Pabla Schreibera. W związku z tym Schreiber w zasadzie stał się twarzą głównego podoficera Johna-117, mimo że następna odsłona serii gier wideo Halo prawdopodobnie ukryłaby twarz tej postaci.

  • Jak wygląda Master Chief bez maski?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?