Skip to content

Maski przerażającego chwytaka w czarnym telefonie miały „całą tablicę wizji” wpływów

12 de czerwiec de 2023
l intro 1686464462

Filmy Horror i Thriller

Grabber nosi swoją uśmiechniętą maskę.

Upiorny złoczyńca Ethana Hawke’a, Grabber, jest przerażającym zagrożeniem dla dzieci z Denver w Kolorado w horrorze „Czarny telefon” z 2021 roku. Seryjny morderca znany jest z używania czarnych balonów, grania w pokręconą grę „Naughty Boy” i zwykle ukrywania się za niepokojącymi maskami. Podczas rozmowy z Los Angeles Times w czerwcu 2022 r. Reżyser filmu Scott Derrickson oraz artyści od efektów specjalnych Tom Savini i Jason Baker rozmawiali o produkcji upiornych masek na twarz Grabbera. Dwóch wizażystów ujawniło, że denerwujące akcesoria złoczyńcy były oparte na prawdziwych maskach. Według Bakera, zanim uzgodnili maski pojawiające się na ekranie, przestudiowali obrazy przedstawiające nakrycia twarzy znalezione w starożytnej Grecji i cyrkach. „W naszym studio mieliśmy całą tablicę wizji, tylko małe pomysły i rzeczy, które nas inspirowały” – powiedział.

Baker zauważył również, że Derrickson wyobraził sobie, że Grabber natknął się na jego maski, co oznacza, że ​​​​musiały wyglądać na wyblakłe. „Scott powiedział:” To musi wyglądać tak [the Grabber] znalazł, a nie coś, co stworzył. Chcieli, żeby był bardzo stary, bardzo antyczny” – powiedział właściciel Callosum Studios.

Derrickson powiedział również, że podczas konceptualizacji złoczyńcy z „Czarnego telefonu” pociągała go niezrozumiała postać Conrada Veidta, Gwynplaine, znany ze swojego nienaturalnego uśmiechu, w „Człowieku, który się śmieje”. „Pomyślałem, że ten konkretny grymas mógłby dobrze pasować do maski uśmiechu” — wyjaśnił reżyser „Sinister”.

Tom Savini porównał maski Grabbera do czegoś noszonego podczas przedstawienia Commedia dell’arte

W wywiadzie dla Dead Meat z czerwca 2022 r. Tom Savini, wraz z Jasonem Bakerem, mówił o ich udziale w konceptualizacji masek Grabbera. Stwierdził, że przedstawili propozycje nakryć twarzy na podstawie ich ustaleń podczas badania filmów i masek vintage. „Sugerując rzeczy z – po prostu badania, które przeprowadziliśmy, dotyczyły masek cyrkowych, wiesz, włoskich półmasek, takich rzeczy, filmu” Pan Sardonicus ”z wielkim uśmiechem, wiesz,” Człowiek, który się śmieje ”- powiedział Savini. Zauważył również, że do rekwizytów dodano rogi jako oznakę niegodziwości postaci.

Savini wspomniał również, że maski Grabbera zmieniały się w zależności od celu postaci w danym momencie, co porównał do czegoś noszonego podczas występu Commedia dell’arte. „To musiało dodać do przerażającego charakteru jego postaci, że jako postać faktycznie zadał sobie trud stworzenia góry, dołu – uśmiechnięty miał kusić [the children]marszczenie brwi było wtedy, gdy był zły” – powiedział Savini.

Ponadto Baker stwierdził, że on i Savini zdecydowali, że maski będą miały około 100 lat, zanim Grabber używał ich w latach siedemdziesiątych. Przejrzeli sklepy z antykami, aby upewnić się, że rekwizyty przypominają przedmioty z odpowiedniego okresu. „Robiliśmy to wszystko podczas COVID, więc w małych sklepach z antykami mogliśmy rzeczywiście dostać się i zrobić zdjęcia jak dziwne, przerażające stare porcelanowe lalki i znaleźć wszystkie te zdjęcia referencyjne” – powiedział Baker.

Czy ten post był pomocny?