Skip to content
TV

„MAM ciemną kość w moim ciele!” Dlaczego Elle Fanning musi zniszczyć pudełko Disneya

8 de czerwiec de 2023
l intro 1686173528

Kino

Jesse modeluje ze złotymi wzorami na twarzy

Być kobietą w Hollywood to być zamkniętym w ramach oczekiwań społecznych. Przez długi czas była to po prostu nazwa gry. Nawet aktorzy z uznanych rodzin branżowych mieli swoje zmagania. Czy to z powodu niewystarczającej liczby obserwujących na Instagramie, czy też ciągłego bycia typem, Elle Fanning znalazła znaczną ilość sprzeciwu w swojej karierze. W okrągłym stole aktorów The Hollywood Reporter młody aktor opisał, że został zaszufladkowany do ról stricte księżniczek Disneya.

„Na tym polega problem. Właśnie na tym polega problem, że nie mam ciemnej kości w swoim ciele. Mam!” wykrzyknęła. Ograniczenie się do tylko jednego rodzaju roli było ograniczające, a Fanning chciał się wyrwać. Po pojawieniu się w „Maleficent” jako Aurora, była zniechęcona tym, jak była infantylizowana.

„Oczywiście, byłam Śpiącą Królewną w „Maleficent” i nie możesz być słodsza, bardziej różowa lub bardziej blond, i nie przeszkadza mi to, ale przez jakiś czas byłam najbardziej znana z bycia aktorem dziecięcym lub postacią Disneya. księżniczko. Czuję, że to pudełko, które kilka lat temu naprawdę próbowałam rozbić” — wyjaśnił Fanning. Dzięki projektom takim jak „The Neon Demon” aktor postanowił udowodnić branży, że się myli. Potrójne spojrzenie na branżę modelek, film skręca w stronę morderstwa i kanibalizmu. Nie taki, który robi rzeczy półśrodkami, to nie był ostatni raz, kiedy Fanning rozwiał oczekiwania.

The Great zmienił zasady gry

Elle Fanning, głównie aktorka filmowa, miała szansę rozwinąć skrzydła w filmie „Wielki” Hulu. Stworzony przez pisarza „Ulubionego” Tony’ego McNamarę, satyryczny serial opowiadający o Katarzynie Wielkiej (Fanning) pozwala aktorowi zagrać bohatera nowego rodzaju. Choć oparty na prawdziwym władcy Rosji, serial jest pełen anachronizmów i nieścisłości historycznych, co daje humorystyczny efekt. A jeśli chodzi o rolę Fanning, gra histeryczną i równie okrutną władczynię, co różni się od jej poprzednich ról.

„The Great” znowu jest jak blond królewna, ale jest tak wywrócony do góry nogami, ponieważ jest sprośny i brutalny, a my wypowiadamy słowo na C co drugie słowo – zaśmiał się Fanning. Bycie w serialu pozwoliło jej również odkrywać bardziej skomplikowane emocje poprzez długie opowiadanie historii. Zaczynając jako optymistyczna młoda kobieta, która ma wyjść za mąż, Catherine zostaje rozczarowana swoim chaotycznym mężem, Peterem (Nicholas Hoult). To początek imponującego łuku postaci, w którym rozwija się jako przebiegły strateg, posuwając się nawet do obalenia męża, aby przejąć kontrolę nad Rosją. Odgrywając różnorodne złożone emocje, Fanning udowodniła, że ​​jest kimś więcej niż księżniczką Disneya.

„Uwielbiam, gdy Tony odpycha postać, ponieważ trajektoria Catherine nie zawsze jest dobra” — powiedział Fanning Colliderowi. „Z pewnością w tym sezonie jest na zboczu w dół. Mamy luksus i czas, aby nieco się rozbić, na przykład całkowicie uderzyć w dno, a potem masz czas, aby zobaczyć, jak ponownie się budują”.

Czy ten post był pomocny?