Skip to content

Makima kontra diabeł ciemności: kto wygrał walkę i jak?

24 de listopad de 2022
MakimaDD

Nadal istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, kiedy Człowiek z piłą łańcuchową chodzi o mangę i anime. Wiele z nich dotyczy faktycznej równowagi sił między diabłami, diabłami i hybrydami. Z tego, co się wydaje, nie wydaje się, aby istniał jakiś stały system, dlatego porównywanie tych znaków jest zawsze trudne i zależy od interpretacji. To jednak nie powstrzyma nas przed zrobieniem tego, ponieważ zdecydowaliśmy się porównać Makimę, Diabła kontrolującego i ukrytego złoczyńcę z części 1, oraz Diabła Ciemności, przerażającego antagonistę z części 1, odpowiedzialnego za jedną z najbardziej dziwacznych scen w manga. Kto by wygrał? Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Makima i Darkness Devil faktycznie zmierzyli się w bardzo dziwacznej i krwawej bitwie podczas części 1 mangi, ale zakończyło się to remisem, ponieważ walka została przerwana. Obiektywnie Makima i Diabeł Ciemności są na niemal podobnym poziomie i z tego, co mogliśmy wywnioskować na podstawie ich jedynej walki w serii, Diabeł Ciemności jest nieco silniejszy od Makimy, dlatego Makima uniknął dłuższej walki z nim.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy części, przy czym dwie pierwsze przedstawią postacie, ich moce i umiejętności. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego nie ma wyraźnego zwycięzcy w pojedynku pomiędzy Makimą a Diabłem Ciemności w Człowiek z piłą łańcuchowąmimo że ten drugi jest nieco mocniejszy.

Makima i jej moce

Makima to tajemnicza kobieta, która pełni funkcję szefa Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego 4 i bierze Denjiego jako swojego ludzkiego zwierzaka. Makima jest przebiegła, inteligentna i manipulująca oraz kontroluje Denjiego, wykorzystując jego pociąg do niej obietnicami związku, jednocześnie grożąc mu eksterminacją w przypadku nieposłuszeństwa. Przez większą część historii cele Makimy są nieznane, a jej dobre intencje są niejednoznaczne. Pokazała wiele zdolności, które mogą być jej domyślną zdolnością jako kontrolującego diabła lub zdolnością innego diabła, którego kontroluje.

Makima zademonstrowała swoją zdolność do sprawowania władzy nad każdą osobą, którą uważa za niższą od niej, a nawet zmuszania ich do podpisywania umów z nią lub innym diabłem. Ofiara wydaje się tracić wspomnienia po tym, jak znalazła się pod ich kontrolą. Z tej mocy mogą korzystać zarówno hybrydy, jak i ludzie. Potrafi przywoływać swoje ofiary przez obwód podłączony do jej ciała i używać ich mocy

Wykazano, że jest w stanie używać zdolności Diabła Anioła, Diabła Przyszłości, Diabła Węża, Diabła Kary i Diabła Zombie. W ten sposób można zarządzać nawet zmarłymi. Trzy hybrydy broni w drużynie Makimy – Reze, Guanxi i Katana Meng – były wcześniej wrogimi jednostkami, które teraz ją podziwiały. To pokazuje, że Makima jest zdolna zarówno do bezpośredniej kontroli nad jednostkami, jak i subtelnych zmian osobowości.

Makima używa niewidzialnej mocy, aby unicestwić swoją ofiarę. Makima potrzebuje imienia celu i ofiary z ludzi, aby użyć tej techniki. Makima mówi ofierze, aby wypowiedziała imię celu, podczas gdy ona tworzy symbol swoimi rękami. Cel jest następnie miażdżony, gdy ofiara umiera, pozostawiając tylko rozpryski krwi i ubranie. Ludzie w pobliżu zasłaniają oczy czarną tkaniną, kiedy używa tej mocy.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat ma Makima w Chainsaw Man?

Kiedy Makima spogląda na cel, wykazano, że ofiara umiera, wyglądając na zmiażdżoną od środka. Zademonstrowała również zdolność niszczenia przedmiotów, wskazując na nie palcem wskazującym. Ta moc jest wystarczająco potężna, aby natychmiast zabić Moc i wystrzelić ulepszonego Człowieka Piły Łańcuchowej w kosmos. Widziano ją również, jak używała swojego miecza do odcinania głów swojej ofiary z bliskiej średniej odległości, podczas gdy inni wokół niej zakrywali oczy czarną tkaniną.

Chociaż nie wiadomo, w jaki sposób Makima uzyskał te umiejętności, są one porównywalne z umiejętnościami Diabła Ciemności i Diabła Pistoletu. Nawet jeśli cel jest martwy, Makima może bez wysiłku przekazać mu swój głos, kładąc rękę na ich głowach. W ten sposób przejęła kontrolę nad diabłami, dla których jest obecnie zatrudniona.

Było jasne, że Makima poradzi sobie z wieloma szczurami i wykorzysta je jako środek transportu. Makima jest w stanie wykorzystać swoje umiejętności, aby natychmiast udać się w dowolne miejsce, sprawiając, że te szczury przytulają się do siebie, tworząc ludzki kształt. Makima często wykorzystuje słuch ptaków, szczurów, owadów i pomniejszych form życia; jest prawdopodobne, że ma zdolność słyszenia dyskusji toczących się w samym piekle.

Mogła podsłuchiwać rozmowę między Kishibe i Guanxi, a także między Denjim i Reze. Komunikacja niewerbalna, taka jak pisanie na kartce papieru, może obejść tę umiejętność. Kontrolujący diabeł może zawierać umowy z ludźmi za opłatą jak diabeł. Może zmusić innych do zawarcia z nią umowy ze względu na swoją władzę nad nimi. W rzeczywistości Diabeł Kontrolny miał umowę z premierem Japonii w zamian za zatrudnienie tam. Umowa Makimy z tym ostatnim opierała się na warunku, że jakikolwiek śmiertelny uraz, którego dozna, spowoduje równoważną chorobę lub stan, który dotknie przypadkowego obywatela Japonii.

Chociaż została postrzelona w tył głowy, później wstała bez widocznych obrażeń. Twierdziła, że ​​właśnie została trafiona kulą, jednak twierdzenie to wydaje się nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę położenie broni w momencie strzału oraz miejsce, w którym znaleziono krew z otworu wylotowego. Gun Devil strzelił jej w głowę, a później ją zabił. Wiadomo, że przed atakiem Gun Devil’a została zamordowana 26 razy.

Diabeł kontrolny musi być w stanie uzupełnić swoje zdrowie poprzez spożywanie krwi, ponieważ jest diabłem. Wykazała zdolność do przywrócenia ręki, którą złamał Diabeł Ciemności, jednak nie jest jasne, czy ta moc pochodzi z jej naturalnej zdolności do regeneracji, czy z umowy z premierem. Kontrolujący diabeł to wieczny diabeł, który nigdy nie może umrzeć, ponieważ musi odrodzić się w piekle. Odrodziła się jako Nayuta w Chinach po pożarciu przez Denjiego.

Diabeł Ciemności i jego moce

Darkness Devil ma jeden z najbardziej groteskowych i niepokojących występów widzianych do tej pory w Chainsaw Man. Wygląd Diabła Ciemności składa się z kilku ludzkich ciał połączonych ze sobą dwoma ciałami działającymi jako jego nogi i czterema innymi ludzkimi ciałami działającymi jako jego tors, z których każde ma unikalną twarz: to bezpośrednio pod szyją nie ma oczu, nosa i pionowe usta, druga głowa ma otwarte oczy i zaszyte usta, trzecia nie ma nosa, usta pozostają otwarte, a oczy są zaszyte, a czwarta nie ma oczu i ma ponury wyraz twarzy.

Makima kontra diabel ciemnosci kto wygral walke i jak.webp

Zgodnie z opisem, Diabeł Ciemności jest istotą transcendentną; jeden z diabłów, który ucieleśnia fundamentalny terror i tak naprawdę nigdy nie umarł z powodu swojej ogromnej siły. Diabeł Ciemności ma moc spowicia regionu ciemnością, powodując, że ciała wielu astronautów wydają się podzielone na pół.

Diabeł Ciemności może telekinetycznie kontrolować ostrze z dzwoneczkami połączonymi z rękojeścią, aby atakować wrogów. Każdy ranny natychmiast zacznie obficie krwawić, gdy tylko zabrzmią dzwony. Wydaje się, że Diabeł Ciemności wymaga niewielkiego wysiłku fizycznego, aby przeciąć ramiona wielu ludzi, diabłów i diabłów. Diabeł Ciemności zacznie wykrwawiać się na śmierć dużą ilością krwi, gdy tylko skieruje swój wzrok na inną istotę, czy to będzie inny diabeł, czy człowiek. Diabeł Ciemności może dostarczać ludziom kontrakty za opłatą, ponieważ jest diabłem.

Jedyna umowa z nim widziana do tej pory to umowa ze Świętym Mikołajem. Święty Mikołaj otrzymał w zamian za Denjiego niewielką ilość ciała Diabła, co dało zabójczyni możliwość kontrolowania jej ciała w ciemności i wykorzystania całej swojej siły. Diabeł Ciemności powinien być w stanie odzyskać zdrowie, pijąc krew, ponieważ jest diabłem. Diabeł Ciemności powinien powrócić do życia jako diabeł na Ziemi po zabiciu, stając się tym samym niezwyciężonym.

Diabeł Ciemności wykazał niezwykłą łatwość w wychowywaniu zarówno ludzi, jak i demonów. Diabeł Ciemności może się szybko poruszać i wykonywać szybkie ataki. Żaden z łowców diabłów, nawet Quanxi, nie był w stanie zobaczyć jego ruchów, pojawił się wśród nich. Mógł przeciąć kilku przeciwników swoimi licznymi kończynami, zanim zdążyli zareagować.

Makima kontra Diabeł Ciemności: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Zaczniemy od krótkiego podsumowania ich bitwy podczas wątku International Assassins. Poprzez Tolkę Diabeł Lalki oferuje serce Piły Łańcuchowej w zamian za możliwość zabicia Makimy. Diabeł Ciemności przystaje na żądanie, oddając część swojego ciała Ziemskiemu Mikołajowi. Później, gdy Diabeł Ciemności chwyta go za ręce, ciało Denjiego gwałtownie się skręca, czyniąc go bezradnym. Diabeł Przemocy skacze ponownie, trzymając amputowaną kończynę w ustach, ale Diabeł Ciemności przywołuje swój miecz, przebijając Przemoc i kładąc kres jego atakowi.

1669317768 822 Makima kontra diabel ciemnosci kto wygral walke i jak

Potem spogląda na Aki Hayakawę, gdy ten jest na kolanach. Anielski Diabeł i Aki zaczynają obficie krwawić, gdy Diabeł Ciemności odwraca się w ich stronę. Pingtsi pojawia się z sąsiedniego terenu i próbuje uderzyć Diabła, gdy ten sięga po Aki. Pingtsi zostaje odepchnięty, gdy przechodzi obok żaba, tracąc kilka kończyn, gdy to wszystko się dzieje. Makima rzuca wyzwanie Diabłu Ciemności po wydaniu Pingtsi rozkazu sprowadzenia jej do piekła. Obaj celują w drugiego, łamiąc palec Makimie, gdy Diabeł Ciemności zaczyna krwawić i upada.

Diabeł Ciemności chwyta ręce Makimy, gdy zbliża się do ciała Tolki, łamiąc jej całe ramię. Diabeł Ciemności ponownie przywołuje czarne ostrze i przebija nim Makimę, ale w tym samym momencie wszyscy zostają odesłani z powrotem na ziemię, gdy Makima używa ciała Tolki, aby zawrzeć układ z piekielnym diabłem, aby uratować ich wszystkich.

Jak widać, Makima właściwie uniknął bezpośredniej walki z Diabłem Ciemności. I chociaż jest potężna, tak naprawdę nie mogła użyć swoich mocy na Diabła Ciemności, ponieważ nie była to istota, którą mogłaby kontrolować; w rzeczywistości Diabeł Ciemności był od niej lepszy na ogólnym poziomie i niewiele mogła w końcu zrobić. Ostatecznie Makima nagle zakończył walkę, ale Diabeł Ciemności jest silniejszą istotą z tej dwójki.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?