Skip to content

Makijaż Raya Stevensona w Cirque Du Freak: Asystent wampira został zainspirowany legwanami

23 de maj de 2023
l intro 1684809826

Filmy Horror i Thriller

Murlaugh patrząc w lewo

Ray Stevenson w swojej karierze zajmował się wieloma gatunkami. Aktora, który zmarł w niedzielę 21 maja 2023 roku w wieku 58 lat, można było zobaczyć w filmach „Thor”, różnych projektach „Gwiezdnych wojen” oraz w produkcjach z epoki, takich jak serial telewizyjny „Wikingowie”. Był nawet czas, kiedy Stevenson wkroczył do świata wampirów, grając Murlaugha w filmie Cirque du Freak: Asystent wampira z 2009 roku. Film oparty na popularnej serii książek opowiada historię Darrena (Chris Massoglia), nastolatka znudzonego życiem. Zmienia się to, gdy bierze udział w pokazie dziwaków i spotyka Crepsleya (John C. Reilly), który ostatecznie zmienia go w pół-wampira. Spotyka także złego Murlaugha, który wygląda, jakby rozkładał się od jakiegoś czasu. I jest to wygląd zainspirowany naturą.

W wywiadzie dla The AV Club’s Random Roles z 2015 roku Stevenson powiedział, że chce zrobić coś innego z makijażem Murlaugha. „I rozmawiałem o tym z charakteryzatorami [how] Oglądałem ten program przyrodniczy o Wyspach Galapagos … i spójrz na legwany tam na dole i ich skóra jest trochę łuskowata, ale jest bladoniebieska, bladożółta i bladozielona, ​​​​ale są trochę jak A martwy bladoniebieski, martwy bladożółty i tak dalej. Więc charakteryzatorzy byli zachwyceni, mogąc stworzyć na nim rozkładające się, martwe ciało” – powiedział.

I to była decyzja o makijażu, która bardzo dobrze pasowała do wizji reżysera.

Jak wybór makijażu Stevensona pasuje do estetyki filmu

„Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant” jest pełen przyciągającej wzrok grafiki i odważnych kolorów, które olśniewają publiczność, a jednocześnie mają postarzały wygląd, którego można się spodziewać po serialu, który podróżuje od dłuższego czasu i jest echem atrakcji, która może zostały zauważone podczas pierwszych dni cyrku. Reżyser i współscenarzysta Paul Weitz powiedział Syfy Wire, że czerpał z estetyki niektórych ekspresjonistycznych artystów i ich prac, które powstały na krótko przed II wojną światową. „Od dawna lubię niemieckie malarstwo ekspresjonistyczne. Często jest bardzo kolorowe, a czasem także bardzo ponure, ponieważ pochodzi ze świata I. Jest więc w tym prawdziwy sens makabry” – powiedział.

Podczas gdy kolory się wyróżniają, podobnie jak style kostiumów, w tym kostiumy Raya Stevensona, w których wyborze również miał udział. Powiedział The AV Club’s Random Roles , że zdecydował się pokazać część historii Murlaugha w swoim stroju, wybierając mundur kalwarii, który sugerowałby możliwy wysoki status społeczny, którym jego postać mogła cieszyć się przez całe życie. Ale zadbał o to, aby motyw rozkładu był kontynuowany od jego makijażu do kostiumu, co obejmuje szorstkość jego niegdyś świecącego munduru. „Ale jest tam ten rodzaj zbutwiałej elegancji, która wciąż tam była, co w rzeczywistości zwiększa zagrożenie mężczyzny” – powiedział aktor.

Czy ten post był pomocny?