Skip to content

Maggie Thrett umiera: aktorka i piosenkarka najbardziej znana z odcinka „Kobiety Mudda” w „Star Trek” miała 76 lat

25 de grudzień de 2022
Screen Shot 2022 12 24 at 1.19.40 PM

Maggie Thrett, aktorka i piosenkarka, która najbardziej pamiętnie zagrała Ruth w odcinku „Mudd’s Women” oryginału Star Trekzmarła, poinformowała jej rodzina. Miała 76 lat.

„Kobiety Mudda” to jeden z najbardziej pamiętnych odcinków lat 60 Star Trekw dużej mierze dlatego, że przedstawiał trzy oszałamiająco piękne kobiety (Thrett, Karen Steele i Susan Denberg), które wydają się mieć dziwną moc nad męskimi członkami załogi Enterprise – oczywiście z wyjątkiem Spocka.

Zgony w Hollywood i mediach w 2022 r. Galeria zdjęć

Kobiety są w drodze do kolonii górniczej, gdzie mają zostać żonami bogatych, ale samotnych mężczyzn, którzy wydobywają cenne kryształy dilitu. Ich sekret polega na tym, że stają się zarówno piękne, jak i nieodparte dzięki tak zwanemu narkotykowi „Wenus”, podanemu im przez jednego z najbardziej pamiętnych drani z serii, Harry’ego Mudda (Roger Carmel).

Jak na ironię, chociaż Carmel była jej sąsiadką, Thrett musiał wziąć udział w przesłuchaniu do tej roli. Nie miała pojęcia, czym właściwie był ten program.

„Jestem zszokowana, że ​​po latach jestem najbardziej znana z tego odcinka”, powiedziała autorowi Tomowi Lisantiemu w 2017 roku. „Jestem na zawsze w historii telewizji. Przynajmniej nie było źle, więc nie wstydzę się tego. Pewna firma skontaktowała się ze mną, aby sprzedać mój autograf na tych kartach Star Trek. Płacą mi za to i sprzedają na tych konwentach Star Trek. Raz mnie zaproszono, ale nie wyszło.

Mówiąc o wynagrodzeniu, Thrett powiedział Lisanti, że musi walczyć o swoją wypłatę z serialu.

„Pamiętam, że tamtego dnia osiągnęliśmy Złotą Dogrywkę [of filming]. Byliśmy tam od około 4 rano do około 9 lub 10 wieczorem. Dostajesz regularne nadgodziny i masz potrójne nadgodziny. Nie chcieli płacić” – powiedział Thrett. „Musiałem o to walczyć za pośrednictwem Gildii Aktorów Ekranowych. Nie lubią, kiedy to robisz i zmniejszają twoje szanse na ponowne pojawienie się w serialu. Dostałem pieniądze i żadna niespodzianka nigdy nie została zaproszona z powrotem. Wiele lat później otrzymałem list od Gene’a Roddenberry’ego, w którym prosił mnie o zrzeczenie się moich resztek i przekazanie ich na cele charytatywne. Odmówiłem.

Thrett, która urodziła się jako Diane Pine w 1946 roku, pojawiła się w wielu popularnych serialach tamtego okresu, m.in. Dziki, Dziki Zachód, Marzę o Jeannie oraz McCloud. Zagrała także u boku Christophera Jonesa, Yvette Mimieux i Judy Pace w komedii z 1968 roku Trójka na strychu, który stał się najbardziej dochodowym tego roku na liście American International Pictures. Film i Thrett pojawili się na krótko u Quentina Tarantino Pewnego razu w Hollywoodponieważ reklama telewizyjna filmu jest odtwarzana w telewizji w tle podczas jednej sceny.

Jako piosenkarka odniosła niewielki sukces swoim singlem „Soupy”, który został wyprodukowany przez Boba Crewe, który przekonał ją do zmiany nazwiska. Piosenka jest odpowiednio — jak na rok 1965 — rytmiczną i wysokoenergetyczną aranżacją z mnóstwem rogów. Możesz go posłuchać poniżej.

W maju 1970 roku Thrett uległ wypadkowi drogowemu, będąc pasażerem motocykla Grama Parsonsa. Chociaż najwyraźniej nic jej się nie stało (Parsons odniósł poważne obrażenia), wkrótce potem Thrett odwróciła się od branży rozrywkowej.

Jej siostrzeniec, ironicznie nazwany Chris Pine, napisał na początku tego tygodnia: „Opuściła Hollywood i początkowo powiedziano mi, że to dlatego, że” jej się nie udało ”, ale później dowiedziałem się, że rozczarowała ją branża i sposób, w jaki traktowane kobiety. Wiele z tego zachowała dla siebie, otwierając się na własne doświadczenia dopiero, gdy była znacznie starsza i wreszcie mogła cieszyć się niektórymi korzyściami płynącymi z bycia na Star Trek”.

Według agenta konwencji, Scotta Raya, zmieniła nawet zdanie na temat konwencji.

„W ciągu ostatnich pięciu lat swojego życia Maggie wystąpiła na dwóch konwentach” — napisał Ray. „Była zdumiona widząc, jak potoczyła się jej kariera… i zdobyła nowych fanów, którzy nawet nie żyli, kiedy to robiła [Star Trek]”.

Czy ten post był pomocny?