Skip to content

Lista zwycięzców Gotham Awards – Aktualizacja na żywo

29 de listopad de 2022
gothams

Trwa 32. coroczna gala Gotham Awards, a Wszykina aktualizuje listę zwycięzców na żywo z osobistego wydarzenia na Cipriani Wall Street na Manhattanie. Transmisję na żywo można obejrzeć tutaj.

Zobacz poniżej zwycięzców i pozostałych nominowanych we wszystkich 12 kategoriach, w tym nagrody dla wykonawców neutralnych pod względem płci.

Todd Field wygrał za scenariusz do Smoła, dramat z udziałem Cate Blanchett w fikcyjnej historii Lydii Tár, jednej z największych dyrygentek orkiestrowych świata. Zdjęcie pojawiło się wieczorem z pięcioma czołowymi nominacjami. Charlotte Wells otrzymała nagrodę Bingham Ray Breakthrough Director Award za Po słońcu.

Dramat aborcyjny we Francji Wydarzenie odniósł zdenerwowane zwycięstwo dla International Film. Dyrektor Audrey Diwan, która powiedziała, że ​​nie była przygotowana i że się trzęsła, zawołała do „wszystkich milczących kobiet [who] narażają swoje życie, aby bronić swoich inicjowanych wyborów. … To nie powinno się powtórzyć”. Nagrodzony Lumière film — który nie został zgłoszony do międzynarodowego wyścigu o Oscara, ale znalazł się na krótkiej liście Francji — pokonał faworytów, w tym irlandzkiego Banshee z Inisherin i Korei Południowej Decyzja o wyjeździe. Prezentowane przez IFC Films, Wydarzenie miał swoją amerykańską premierę po zniesieniu decyzji Sądu Najwyższego, która wyciekła Roe przeciwko Wade ale zanim stało się to prawem.

Nagroda za pełnometrażowy film dokumentalny trafiła do Wszystko, co oddycha, film w reżyserii Shaunaka Sena o dwóch „braciach latawcach” z Dehli i ptakach drapieżnych, które ratują z przesiąkniętego smogiem indyjskiego miasta. Zobacz tutaj pierwszy film, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego w Sundance i Cannes.

Po stronie telewizyjnej dramat twórcy Soo Hugh Pachinko wygrał dla Breakthrough Series – Long Format (ponad 40 minut) oraz pnstworzony przez Mohammeda Amera i Ramy’ego Youssefa, z udziałem Mohammeda Amera i Ramy’ego Youssefa, zdobył nagrodę Breakthrough Series – Short Format.

W. Kamau Bella Musimy porozmawiać o Cosbym wziął Gotham za przełomową serię literatury faktu. Ben Whishaw zdobył nagrodę za wybitną kreację w nowym serialu za rolę młodszego OB/Siłownia w dramacie AMC+/BBC To będzie bolało.

Tradycyjnie wśród pierwszych nagród w sezonie filmowym, Gothams honorują najlepsze amerykańskie filmy i programy telewizyjne, inne niż najlepszy międzynarodowy film fabularny i najlepszy film dokumentalny. Nominowani do najlepszego filmu fabularnego to Focus Features” Smoła; Wszystko Wszędzie Wszystko na raz oraz Po słońcu, oba z A24; Mubiego Katedra; i Cinema Guild’s Dos Estaciones.

Podczas tegorocznej ceremonii wręczone zostaną nagrody honorowe dla Michelle Williams i Adama Sandlera (Wyróżnienie Wykonawcy); prezes Focus Features, Peter Kujawski i wiceprzewodniczący Jason Cassidy (hołd dla przemysłu); Kobieta Król filmowiec Gina Prince-Bythewood (w hołdzie dla twórcy filmu); Założyciel i prezes Audible, Don Katz (Innovator Tribute); Festiwal Filmowy w Wenecji (Gotham Impact Salute) oraz przełomowy aktor, filmowiec i aktywista Sidney Poitier (Icon Tribute), który zmarł w styczniu w wieku 94 lat.

Nagrody Gotham przyznawane poszczególnym filmom lub wykonawcom w filmach, w których wizja indywidualnego reżysera, producenta, scenarzysty lub scenarzysty/reżysera jest w pełni oczywista, a filmu nie można klasycznie zdefiniować jako „pracy do wynajęcia”. Netflix w zeszłym roku Zagubiona córka Maggie Gyllenhaal zdobyła nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego.

Oto dotychczas ogłoszeni zdobywcy nagrody Gotham 2022 wraz z pozostałymi nominowanymi:

ZWYCIĘZCY

Nagroda Binghama Raya za przełomowego reżysera

Charlotte Wells za Po słońcu (A24)

Seria przełomowa – długi format (ponad 40 minut)

Pachinko
Soo Hugh, twórca; Soo Hugh, Michael Ellenberg, Lindsey Springer, Theresa Kang-Lowe, Richard Middleton, Kogonada, Justin Cho, producenci wykonawczy (Apple TV+)

Seria przełomowa – krótki format (poniżej 40 minut)

pn
Mohammed Amer, Ramy Youssef, twórcy; Mohammed Amer, Ramy Youssef, Ravi Nandan, Hallie Sekoff, Solvan „Slick” Naim, Harris Danow, Luvh Rakhe, producenci wykonawczy (Netflix)

Przełomowa seria literatury faktu

Musimy porozmawiać o Cosbym
W. Kamau Bell, twórca i reżyser; W. Kamau Bell, Andrew Fried, Katie A. King, Vinnie Malhotra, Dane Lillegard, Sarina Roma, Jordan Wynn, producenci wykonawczy (Showtime)

Znakomity występ w nowej serii

Ben Whishaw w To będzie bolało (AMC+ we współpracy z BBC)

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny

Wszystko, co oddycha
Shaunak Sen, reżyser; Producenci Aman Mann, Shaunak Sen, Teddy Leifer (A Sideshow & Submarine Deluxe Release we współpracy z filmami dokumentalnymi HBO)

Najlepszy film międzynarodowy

Wydarzenie
Audrey Diwan, reżyser; Edouard Weil, producenci Alice Girard (IFC Films)

Najlepszy scenariusz

SmołaTodd Field (Funkcje ostrości)

Przełomowy wykonawca

Gracija Filipovic w Murina (Kino Lorber)

NOMINOWANI

Znakomita wydajność wspierająca

Wchodzi Jessie Buckley Kobiety rozmawiają (United Artists Releasing / Orion Pictures)

Raúla Castillo w Inspekcja (A24)

Hong Chau w Wieloryb (A24)

Brian Tyree Henry w Grobla (Apple TV+)

Nina Hoss w Smoła (Funkcje ostrości)

Noémie Merlant w Smoła (Funkcje ostrości)

Ke Huy Quan w Wszystko Wszędzie Wszystko na raz (A24)

Wejście Marka Rylance’a Kości i wszystko (United Artists Releasing / Metro Goldwyn Mayer Pictures)

Gabriela Unia w Inspekcja (A24)

Ben Whishaw w Kobiety rozmawiają (United Artists Releasing / Orion Pictures)

Znakomita wydajność ołowiu

Cate Blanchett w Smoła (Funkcje ostrości)

Danielle Deadwyler w Do (United Artists Releasing / Orion Pictures)

Wchodzi Dale Dickey Miłosna piosenka (ulica Bleeckera)

Colin Farrell w Po Yangu (A24)

Brendana Frasera w Wieloryb (A24)

Paweł Mescal w Po słońcu (A24)

Thandiwe Newton w Kraj Boga (Filmy IFC)

Aubrey Plaza w Emily przestępca (Atrakcje przydrożne i rozrywka wertykalna)

Taylora Russella w Kości i wszystko (United Artists Releasing / Metro Goldwyn Mayer Pictures)

Michelle Yeoh w Wszystko Wszędzie Wszystko na raz (A24)

Najlepszą cechą

Po słońcu
Charlotte Wells, reżyser; Adele Romanski, Amy Jackson, Barry Jenkins, Mark Ceryak, producenci (A24)

Katedra
Ricky D’Ambrose, reżyser; Graham Swon, producent (MUBI)

Dos Estaciones
Juan Pablo González, reżyser; Ilana Coleman, Jamie Gonçalves, Bruna Haddad, Makena Buchanan, producenci (Cinema Guild)

Wszystko Wszędzie Wszystko na raz
Daniel Kwan, Daniel Scheinert, reżyserzy; Joe Russo, Anthony Russo, Mike Larocca, Daniel Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang, producenci (A24)

Smoła
Todda Fielda, reżysera; Alexandra Milchan, Scott Lambert, Todd Field, producenci (Focus Features)

Czy ten post był pomocny?