Skip to content

Lauren Patten, Diablo Cody wygrywa Tonysa za „Jagged Little Pill”; „Opowieść wigilijna” i „Moulin Rouge!” Trofea Sweep Design: Tony Awards – lista zwycięzców (aktualizacja na żywo)

27 de wrzesień de 2021
Tony Award

Odśwież, aby uzyskać aktualizacje… Kolęda, zaadaptowany z klasyka Charlesa Dickensa przez dramaturga Jacka Thorne’a, w którym w sezonie świątecznym 2019 wystąpił Campbell Scott jako Scrooge, zdobył nagrodę Tonys za scenografię, kostiumy, oświetlenie i dźwięk do sztuki, a także otrzymał nagrodę za najlepszą oryginalną muzykę .

Lauren Patten, zdobywając nagrodę Tony za najlepszą rolę aktorki w wyróżnionej roli w musicalu za rolę w Postrzępiona mała pigułka podziękowała swoim transowym i niebinarnym kolegom za rozmowę na temat jej postaci Jo.

„Chcę podziękować moim transowym i niebinarnym przyjaciołom i kolegom, którzy zaangażowali się w trudne rozmowy, które dołączyły do ​​mnie w dialogu o mojej postaci, Jo” – powiedział Patten. „Wierzę, że przyszłość zmian, które musimy zobaczyć na Broadwayu, pochodzi z tego rodzaju rozmów, które są pełne uczciwości, empatii i szacunku dla naszego wspólnego człowieczeństwa. Jestem bardzo podekscytowany, widząc akcję, która od nich pochodzi i zobaczyć, dokąd prowadzi nasza przyszłość jako artystów teatralnych w tym kraju”.

Postrzępiona mała pigułka pisarz Diablo Cody zdobył nagrodę Tony za najlepszą książkę musicalową, ale nie odniósł się do ostatnich kontrowersji.

Pisanie postaci Pattena spotkało się z krytyką społeczności trans i niebinarnych po tym, jak produkcja zmieniła postać o imieniu Jo z niebinarnej w inscenizacji sprzed Broadwayu na gejowską cis-kobiecą postać na Broadway. Producenci później przeprosili i przedstawili kroki, które planują podjąć, aby rozwiązać ten problem.

David Alan Grier zdobył nagrodę Tony dla aktora za główną rolę w sztuce za rolę w filmie Sztuka żołnierza, a Danny Burstein został następnie nagrodzony trofeum dla głównego aktora w musicalu Moulin Rouge!

Weteran, aktorka teatralna Lois Smith, wygrała za główną rolę w spektaklu Dziedzictwo.

Moulin Rouge! zdobył ten sam kwartet głównych nagród za wzornictwo w kategoriach muzycznych: sceniczny, kostiumowy, oświetleniowy i dźwiękowy.

74. doroczna nagroda Tony, której gospodarzem będzie Audra McDonald, będzie transmitowana na żywo dziś wieczorem o 19:00 czasu wschodniego i 16:00 czasu PT, wyłącznie na Paramount+. Prezentacja uhonoruje wybitne widowiska, występy i kunszt sezonu Broadway 2019-2020, który został zatrzymany w marcu 2020 r. przez pandemię COVID-19.

Tony Awards Present: Broadway’s Back!, poprowadzony przez Leslie Odom, Jr., będzie transmitowany o 21:00 czasu wschodnioamerykańskiego/czasu wschodniego w CBS i będzie dostępny do streamowania na żywo i na żądanie w Paramount+.

Poniżej znajduje się pełna lista nominowanych do nagrody Tony, wyróżnionych i wyróżnionych nagród specjalnych. Ostateczny termin zaktualizuje listę zwycięzców w miarę ogłaszania nagród.

LISTA ZWYCIĘZCÓW 74. ROCZNEJ LISTY ZWYCIĘZCÓW TONY AWARDS

Najlepszy występ aktora w wyróżnionej roli w sztuce

Davida Alana Griera, Sztuka żołnierza

Najlepszy występ aktora w wyróżnionej roli w musicalu

Danny Burstein, Moulin Rouge! Musical

Najlepszy występ aktorki w wyróżnionej roli w sztuce

Lois Smith, Dziedzictwo

Najlepszy występ aktorki w wyróżnionej roli w musicalu

Lauren Patten, Postrzępiona mała pigułka

Najlepszy sceniczny projekt sztuki

Roba Howella, Kolęda

Najlepszy projekt kostiumu w sztuce

Roba Howella, Kolęda

Najlepszy projekt oświetlenia w sztuce

Hugh Vanstone, Kolęda

Najlepszy sceniczny projekt musicalu

Dereka McLane’a, Moulin Rouge! Musical

Najlepszy projekt kostiumu musicalu

Katarzyna Zuber, Moulin Rouge! Musical

Najlepszy projekt oświetlenia musicalu

Justina Townsenda, Moulin Rouge! Musical

Najlepszy projekt dźwiękowy musicalu

Piotr Hyleński, Moulin Rouge! Musical

Najlepszy projekt dźwiękowy sztuki

Szymon Baker, Kolęda

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa (muzyka i/lub tekst) napisana dla teatru
Kolęda

Muzyka: Christopher Nightingale

Najlepsza książka musicalowa
Postrzępiona mała pigułka

Diablo Cody

Najlepsze orkiestracje

Katie Kresek, Charlie Rosen, Matt Stine i Justin Levine, Moulin Rouge! Musical

Najlepsza choreografia

Sonia Tayeh, Moulin Rouge! Musical

74. DOROCZNA LISTA NOMINACJI DO NAGRODY TONY AWARDS

Najlepsza kreacja aktora w głównej roli w sztuce

Iana Barforda, Linda Vista

Andrzeju Burnap, Dziedzictwo

Jake Gyllenhaal, Morska ściana/Życie

Tom Hiddleston, Zdrada

Toma Sturridge’a, Morska ściana/Życie

Blair Underwood, Sztuka żołnierza

Najlepsza kreacja aktorki w głównej roli w sztuce

Joaquina Kalukango, Gra niewolników

Lauro Linney, Nazywam się Lucy Barton

Audra McDonald, Frankie i Johnny w Clair de Lune

Mary-Louise Parker, Dźwięk w środku

Najlepsza kreacja aktora w głównej roli w musicalu

Aarona Tweita, Moulin Rouge! Musical

Najlepsza kreacja aktorki w głównej roli w musicalu

Karen Olivo, Moulin Rouge! Musical

Elżbiecie Stanley, Postrzępiona mała pigułka

Adrienne Warren, Tina – The Tina Turner Musical

Najlepszy reżyseria sztuki

Davida Cromera, Dźwięk w środku

Stephen Daldry, Dziedzictwo

Kenny Leon, Sztuka żołnierza

Jamie Lloyd, Zdrada

Robert O’Hara, Gra niewolników

Najlepsza reżyseria musicalu

Phyllidzie Lloydowi, Tina – The Tina Turner Musical

Diane Paulus, Postrzępiona mała pigułka

Alexa Timbersa, Moulin Rouge! Musical

Nagrody specjalne Tony zostaną wręczone:

  • The Broadway Advocacy Coalition, organizacja non-profit działająca na rzecz sztuki, której celem jest budowanie zdolności jednostek, organizacji i społeczności do wykorzystywania opowiadania historii jako sposobu na demontaż systemów utrwalających rasizm. Organizacja została założona w 2016 roku przez kilku czarnych członków społeczności Broadwayu jako bezpośrednia odpowiedź na pandemię ras:izmu i brutalności policji, a od tego czasu stała się organizacją multidyscyplinarną, która zrzesza artystów, ekspertów prawnych i adwokatów społeczności, aby tworzyć trwałe wpływ i współpraca w kwestiach politycznych, począwszy od reformy sądownictwa karnego, poprzez równość edukacji, aż po imigrację.
  • Amerykańska utopia Davida Byrne’a, produkcja koncertów teatralnych na Broadwayu, opisana przez komisję administracyjną Tony Awards jako „radosne święto muzyki na żywo, społeczności i więzi”. Produkcja niedawno wróciła na Broadway z ograniczonym zaangażowaniem.
  • Freestyle Love Supreme, stworzony przez Thomasa Kaila, Lin-Manuela Mirandę i Anthony’ego Veneziale’a, został opracowany w podziemiach The Drama Bookshop w 2004 roku i powoli trafił do Broadway’s Booth Theatre w 2019 roku. Wyreżyserowany przez Kaila, uznany spektakl ma komediową, improwizacyjną strukturę muzyczną i obrotowy odlew. Freestyle Love Supreme powróci na Broadway na ściśle ograniczone zaręczyny w Booth w czwartek, 7 października.

Tony wyróżniony za doskonałość w teatrze zostaną przedstawione:

  • Fred Gallo, prezes PRG Scenic Technologies. Gallo, były cieśla sceniczny i produkcyjny, był współzałożycielem Scenic Technologies, co doprowadziło do powstania jego firmy PRG, jednego z wiodących światowych dostawców scenografii i automatyki do produkcji teatralnych.
  • Irene Gandy, pierwsza czarnoskóra agentka prasowa stowarzyszenia Association of theatrical Press Agents and Managers oraz nagrodzona nagrodą Tony producentka na Broadwayu za Porgy and Bess Gershwinów, i producent dla Lady Day w Emerson’s Bar and Grill z udziałem Audry MacDonald.
  • Beverly Jenkins, od ponad 30 lat zawodowy kierownik sceny, obecnie kierownik produkcji nagrodzonego nagrodą Tony najlepszego musicalu Hadestown.
  • Woodie King, Jr., założyciel New Federal Theatre, przełomowej firmy, której misją jest włączenie artystek kolorowych i kobiet do głównego nurtu amerykańskiego teatru.

Nagroda Isabelle Stevenson Tony 2020 zostaną przedstawione:

  • Aktorka Julie Halston za swoją pracę i rzecznictwo w podnoszeniu funduszy i świadomości na temat fundacji Pulmonary Fibrosis Foundation.

NASTĘPUJĄCE KATEGORIE BĘDĄ PREZENTOWANE W TRAKCIE Tony Awards Present: Broadway’s Back!

Najlepsza gra
Wielkie Horyzonty

Autor: Bess Wohl
Producenci: Second Stage Theatre, Carole Rothman, Williamstown Theatre Festival, Mandy Greenfield
Dziedzictwo

Autor: Matthew López
Morska ściana/Życie

Autor: Simon Stephens i Nick Payne
Gra niewolników

Autor: Jeremy O. Harris
Dźwięk w środku

Autor: Adam Rapp

Najlepszy musical
Postrzępiona mała pigułka
Moulin Rouge! Musical
Tina – The Tina Turner Musical

Najlepsze odrodzenie sztuki
Zdrada Harold Pinter
Frankie i Johnny w Clair de Lune Terrence McNally
Sztuka żołnierza Karol Fuller

Czy ten post był pomocny?