Skip to content
TV

Liczby oglądalności Rings of Power potwierdzają nasze podejrzenia dotyczące historycznego zakładu Amazon Prime

4 de wrzesień de 2022
l intro 1662319417

  Galadriela gapi się

W czwartek, 1 września, Amazon Prime wypuścił długo oczekiwany serial fantasy „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy”, wysyłając szczęki krytyków i widzów na podłogę. Spektakl śledzi tworzenie Pierścieni Mocy i widzi, jak Mroczny Lord Sauron powoduje spustoszenie w całym Śródziemiu. Oparta na twórczości pisarza fantasy JRR Tolkiena, seria rozgrywa się w drugiej erze Śródziemia i rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” lub wcześniejszych opowieści „Władcy Pierścieni”. Program jest ogromnym wysiłkiem, ponieważ Amazon — który szukał programu high fantasy, który pasowałby do sukcesu „Gry o tron” HBO (za pośrednictwem Deadline) — zobowiązał się na pięć sezonów do stworzenia ambitnego programu za cenę 1 USD miliardów, co czyni go najdroższym serialem telewizyjnym, jaki kiedykolwiek powstał (przez The Hollywood Reporter).

Z dużą obsadą, która obejmuje między innymi Morfydda Clarka, Willa Fletchera, Fabiana McCalluma, Ismaela Cruz Córdovę – nie wspominając o niewiarygodnie wysokich oczekiwaniach fanów na całym świecie – serial cieszy się dużym zainteresowaniem, ale nie ma go mówiąc, że to ogromne ryzyko dla Amazona. Na szczęście cała ta ciężka praca wydaje się procentować.

Rings of Power przyciągnęło największe premierowe numery w historii Amazon Prime

Główna gra Amazona z serią high fantasy już okazała się sukcesem.

Według niedawnych doniesień magazynu Deadline, „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” zgarnął w pierwszym dniu 25 milionów widzów z ponad 240 krajów na całym świecie w dniu premiery 1 września 2022 roku. odcinki serialu zostaną wydane na streamerze. To sprawia, że ​​serial jest największą premierą w historii Amazon Prime. „To w jakiś sposób pasuje, że historie Tolkiena – jedne z najpopularniejszych wszechczasów i które wielu uważa za prawdziwy początek gatunku fantasy – doprowadziły nas do tego dumnego momentu” – mówi Jennifer Slate, szefowa Amazon Studios.

Chociaż trudno jest porównać liczby „Rings of Power” z innymi programami Amazon Prime, ponieważ platforma zazwyczaj nie publikuje liczb dla innych hitów, takich jak „The Boys” lub „Reacher” (przez Variety), jest to bezpieczne założyć, że z szacunkiem dla marki, sukces serialu nie jest przesadą. To dobra wiadomość zarówno dla Amazona, jak i widzów, ponieważ „The Rings of Power” został odnowiony na drugi sezon przed wyemitowaniem pierwszych odcinków, chociaż na razie nie podano daty premiery (przez Ostateczny termin).

Czy ten post był pomocny?