Skip to content
TV

Lepiej zadzwoń do Saula Fani chcieliby zobaczyć więcej tego duetu w serialu

22 de lipiec de 2022
l intro 1658462938

Jimmy McGill mrużąc oczy

„Better Call Saul” — seria prequelowa „Breaking Bad” — opowiada historię Jimmy’ego McGilla (Bob Odenkirk), który zmienia się z nowego, poważnego prawnika z upodobaniem do intryg, w chciwego, podejrzanego prawnika Saula Goodmana. Jednak Jimmy McGill nie jest jedyną postacią „Breaking Bad”, która znalazła się w centrum uwagi w „Better Call Saul” — serial podąża również za Mikem Ehrmantrautem (Jonathan Banks), gdy staje się prawą ręką Gusa Fringa (Giancarlo Esposito), aby na utrzymanie wnuczki i owdowiałej synowej.

Wśród dwóch nadrzędnych wątków fabularnych jest mnóstwo innych postaci, które odgrywają istotną rolę w fabule serialu. Jeśli chodzi o Jimmy’ego, najczęściej kontaktuje się z innymi prawnikami: swoją żoną Kim Wexler (Rhea Seehorn), swoim poniżającym bratem Chuckiem (Michael McKean) i współpracownikiem Chucka Howardem Hamlinem (Patrick Fabian). Tymczasem Mike i Gus zmierzą się z Salamankami — mianowicie Hectorem (Mark Margolis) i Lalo (Tony Dalton) — i krzyżują się z członkiem kartelu Nacho Varga (Michael Mando).

Fani z pewnością mają swoje opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, na temat każdej z tych postaci i tego, jak pasują do większego fabuły „Better Call Saul”. W rzeczywistości jeden temat dyskusji koncentrował się na parze postaci, które fani chcieliby mieć więcej interakcji ze sobą w serialu.

Fani chcieli więcej scen z Jimmym i Mikem

Pomimo tego, że są dwoma głównymi bohaterami serialu, Jimmy i Mike spędzili bardzo mało czasu na interakcji ze sobą. Oczywiście jest kilka godnych uwagi wyjątków, takich jak wspólna wędrówka przez pustynię w „Bag Man” sezonu 5 i ostatnio, gdy Mike pomaga Jimmy’emu i Kim posprzątać ich mieszkanie po tym, jak Lalo zabił Howarda w ich salonie w sezonie. 6 „Zabawa i gry”. Nawiązując do scen Jimmy-Mike, jeden z fanów zabrał się do Reddit, aby oświadczyć, że życzyliby sobie, aby w „Better Call Saul” było więcej duetu.

Doprowadziło to do tego, że u/captaincookschilip nawet wymienił każdą z ich interakcji aż do piątego sezonu. W odpowiedzi u/smartburnseffect napisał: „Wow, [in Seasons] 2 i 4 prawie w ogóle nie nakładają się na historie. Zwariowane, jak byli w stanie utrzymać podejście „dwóch światów” przez tak długi czas”. Wielu innych fanów wyraziło podobny sentyment do tego, jak dobrze scenarzyści byli w stanie utrzymać dwie fabuły i nadal czuć, że jest to połączone show. Jeden fan, u/NateShaw92, napisał: „Właściwie to całkiem fajne, jak postacie (realistycznie mogę dodać) oddzielają część swojego życia i zawsze jest fajnie, kiedy to się kończy, a Kim dzieli się sceną z Mikem. Długi [time] nadchodzące zderzenie światów jest tym lepsze, że przez lata były rozdzielone.”

Jednak z drugiej strony niektórzy fani są raczej rozczarowani niż zachwyceni, że między obiema stronami jest tak mało interakcji. Na przykład, u/jeharris25 zauważył, że w „Breaking Bad” Jimmy przedstawia Mike’a jako swojego prywatnego detektywa, więc spodziewali się silniejszego budowania relacji w „Better Call Saul”.

Banki i Odenkirk uwielbiają współpracować

Odenkirk i Banks pozują razem

W 2016 roku Jonathan Banks i Bob Odenkirk rozmawiali z Deadline o przejściu z „Breaking Bad” na własny program z „Better Call Saul”. Podczas dyskusji Banks szybko pochwalił etykę pracy Odenkirka.

Banks powiedział: „Wzięcie udziału w tym programie było ogromnym ryzykiem dla nas wszystkich, ale nigdy nie przestanę puszczać dymu dla Bobby’ego, ponieważ przyszedł, robił strona po stronie monolog i zasługuje na uznanie za ciągnięcie to wyłączyć.” Kiedy Odenkirk zaczął skromnie podchodzić do pochwał, Banks nawet podwoił się i nalegał, aby zwrócić uwagę na to, jak wiele głębi Odenkirk wniósł do postaci. Kiedy Odenkirk powiedział, że będzie się przechwalał, Banks dodał: – Cóż, teraz będę się tobą chwalić, bo na to zasługujesz.

Po drugiej stronie medalu Odenkirk ponownie wyraził zainteresowanie współpracą z Banksem – a także z resztą obsady. Rozmawiając z Looperem, Odenkirk miał wiele pochwał dla swoich członków obsady, w tym Banksa. „Wszyscy jesteśmy dobrymi przyjaciółmi w życiu osobistym i rzeczywistym” – powiedział Odenkirk. „Chciałbym ponownie pracować z kimkolwiek lub wszystkimi z nich, a teraz będzie to wyzwanie, aby to się stało. Myślę, że to też może się zdarzyć”.

Czy ten post był pomocny?