Skip to content
TV

Legacies sezon 5 mógł zobaczyć skok w czasie i dziecko Eleny z Damonem

15 de maj de 2023
l intro 1684105449

Telewizja

Elena uśmiecha się na zewnątrz

Jeśli uniwersum „Pamiętników wampirów” robi coś dobrze, to jest to samoświadomość. Opracowany wspólnie z Kevinem Williamsonem, scenarzysta „Krzyku” jest przyzwyczajony do metanarracji, którą wplata w dramat dla nastolatków o wampirach. W dialogach posypane są wewnętrzne żarty i odniesienia do „Zmierzchu”, które są kontynuowane z pełną mocą tylko w kolejnych spin-offach. Jeśli „The Originals” to mroczna opowieść skąpana we krwi, „Legacies” jest jej pełną wigoru młodszą siostrą. Kampowy ton był idealny do serialu o nadprzyrodzonej szkole z internatem. Oprócz niezapomnianego odcinka muzycznego, „Legacies” gościło między innymi smoki, feniksy i błotniaków. Gdyby serial otrzymał zielone światło na sezon 5, włączenie znanej postaci nie byłoby problemem — szczególnie dla nostalgicznych, zagorzałych fanów.

Stephanie Salvatore została krótko wspomniana w pierwszym sezonie „Legacies”, kiedy dżin wysyła Lizzie (Jenny Boyd) do alternatywnego wszechświata. Córka Damona (Ian Somerhalder) i Eleny (Nina Dobrev) będącego teraz człowiekiem nie pojawia się, ale miałaby szansę ożyć, gdyby serial nie został odwołany. Szefowa wszystkich rzeczy „Pamiętniki wampirów”, Julie Plec, powiedziała TV Line, że Stephanie była „bardzo na szczycie naszej tablicy jako postać, którą planowaliśmy wprowadzić, gdyby serial ruszył do przodu”. Seria jest trafnie nazwana „Dziedzictwo” i żadna spuścizna rodzinna nie jest większa i lepsza niż Salvatore.

Sezon 5 miałby przeskok w czasie

Na końcu „Pamiętników wampirów” każdy dostaje to, czego chce. Damon odzyskuje Elenę, a Elena w końcu budzi się z mistycznej śpiączki do ludzkiego życia. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie, wybierając wspólne życie człowieczeństwa zamiast wampirycznego, pełnego przygód i nieśmiertelności. Do każdego własnego. Julie Plec potwierdziła, że ​​państwo Salvatore wybrali prokreację w swoim wspólnym życiu, choć nigdy tego nie widzimy.

„Moim zdaniem Damon i Elena mieli dzieci na naszej osi czasu” – wyjaśnił Plec. „Sposób, w jaki nawiązywaliśmy do niej w odcinku dżina, był taki, jakby miała 12 lub 13 lat. Ale na osi czasu” Dziedzictwa ”ich dzieci były młodsze, prawdopodobnie małe dzieci”. I oczywiście nazwaliby swoje dziecko imieniem bohaterskiego i poświęcającego się Stefana (Paul Wesley). Po odejściu w blasku chwały Damon musi żyć bez jedynej osoby, którą kocha najbardziej – swojego brata. Nadanie córce imienia po Stefanie jest wzruszające i miałoby pełny wpływ tylko wtedy, gdybyśmy zobaczyli ją jako pełnoprawną osobę.

Showrunner „Legacies”, Brett Matthews, potwierdził CBR, że w sezonie 5: „Bylibyśmy w scenariuszu przeskoku w czasie”. Główna obsada zwróciłaby innych ludzi i mogłaby sprowadzić Salvatore z powrotem do owczarni. Ach, stracone okazje. Widzieć, jak Damon dostaje dzienną pracę. Płacić podatki. A teraz wychowywanie człowieka, który jest ciągłym przypomnieniem Stefana. RIP, Stephanie Salvatore. Prawie cię nie znaliśmy.

Czy ten post był pomocny?