Skip to content

Law vs. Luffy: kto wygrałby w walce?

15 de wrzesień de 2022
LawLuffy

Jeden kawałek to anime, które z pewnością ma sporo silnych i potężnych postaci. Monkey D. Luffy, bohater serialu, najczęściej pojawiał się w naszym Jeden kawałekporównań powiązanych i tak będzie również w tym artykule. Postać, do której będziemy go porównywać, to Trafalgar D. Water Law, kapitan Hearts Pirates. W tym artykule przeanalizujemy te dwa, ponieważ zamierzamy postawić Luffy’ego przeciwko Law, aby ostatecznie ustalić, kto jest silniejszy z nich.

Gdyby ten artykuł został napisany wcześniej, sytuacja byłaby trudniejsza, ponieważ Law jest bardzo podobny do Luffy’ego pod względem mocy. Ale odkąd Luffy aktywował Gear 5 i odkrył prawdziwą naturę swojego Diabelskiego Owocu, przewyższył Prawo pod każdym względem i jest w tej chwili wyraźnym zwycięzcą tego pojedynku.

W dalszej części tego artykułu rozwiniemy powyższą odpowiedź, ponieważ będziemy bardziej szczegółowo porównywać Luffy’ego i Lawa. W kilku kategoriach zobaczysz, kto z nich jest silniejszy i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Luffy z pewnością byłby w stanie pokonać Lawa w bezpośredniej walce.

Moce fizyczne

Pomimo tego, że Caesar powiedział, że Yeti Cool Brothers są bardzo silni, Law zdołał pozbyć się jednego z nich ze względną łatwością. Wykazał się również wielką odpornością, wytrzymując bezpośredni cios w serce od Cezara, który spowodował tylko chwilową utratę przytomności. Był w stanie wytrzymać długotrwałe bicie Vergo i chociaż walka była brutalna i krwawa, kiedy odzyskał serce, pokonał go cięciem, mimo że Doflamingo powiedział, że kiedy Vergo użył Busoshoku Haki, nie można go było ciąć.

Nawet gdy został pokonany i zraniony przez Donquixote Doflamingo i admirała Issho, Law był w stanie szybko dojść do siebie i uciec. Podczas swojej drugiej konfrontacji z Doflamingo był w stanie go odeprzeć i pomimo kontuzji od pierwszego spotkania, a nawet po amputacji prawej ręki i dalszej kontuzji, był w stanie kontynuować walkę i przeciwstawić się Doflamingo. i zadać mu poważną ranę ruchem noża gamma. Nawet ubezwłasnowolniony przez Trebola, był w stanie użyć odciętej ręki, a nawet pokonać najwyższego oficera.

Luffy jest obdarzony ogromną siłą fizyczną, wystarczającą do podnoszenia gigantycznych głazów i kruszenia stali gołymi rękami. Jego siła fizyczna wynika po części z treningów, którym poddawał go dziadek Garp jako dziecko, gdzie przeżył krytyczne okoliczności i zwykł stawiać czoła ogromnym dzikim bestiom. Już jako dziecko potrafił pokonać dorosłych i znieść tortury Polchemy’ego.

Jego siła fizyczna jest taka, że ​​może przytłoczyć najsilniejszych uciekinierów ze wschodniego morza i rywalizować nawet z ryboludźmi, co pokazały bitwy z Arlongiem i Hodym Jonesem, których siła była nawet wyższa niż średnia ich rasy . W szczególności przeciwko Hody’emu, po dwóch latach treningu, pokazał, że jest wyraźnie lepszy, do tego stopnia, że ​​pokonał go, mimo że był zasilany Sterydami Energii.

To była najtrudniejsza kategoria do oceny w tym artykule, ale ponieważ teraz wiemy, jak silny jest Luffy po przeskoku czasu i jego zwycięstwie nad Kaidou, musieliśmy przyznać punkt Słomkowemu Kapeluszowi.

Punkty: Prawo 0, Luffy 1

diabelski owoc

Law posiada moc Diabelskiego Owocu typu Paramecia, Ope Ope no Mi, która pozwala mu stworzyć kulisty obszar jasnoniebieskiej aury. Jak mówi Smoker, po zjedzeniu tego diabelskiego owocu, Law staje się „modyfikatorem człowieka”. W tym obszarze jest w stanie oddzielić i przestrzennie przenieść wszystko i wszystko. Dzięki swoim mocom jest w stanie wyglądać, jakby mógł szybko posiekać ludzi na kawałki z daleka swoim mieczem.

Może też łączyć rozdzielone części w dowolny sposób, jaki uzna za stosowny, na przykład przyklejając czyjąś głowę do beczki. Ludzie oddzieleni tą umiejętnością nie są zabijani i nadal mogą czuć swoje oddzielone części, bez względu na to, jak daleko byli od siebie oddzieleni (podobnie jak Buggy oddziela się, używając mocy owocu Bara Bara no Mid).

Efekt utrzymuje się nawet po dezaktywacji mocy Prawa. Oddzielne części mogą być ponownie złożone, nawet przez kogoś innego niż Law. Może sprawić, że ludzie i przedmioty znajdujące się w jego sferze zamienią się miejscami, tak jak zrobił to z Jeanem Bartem i Bepo, aby chronić tego ostatniego przed Pacyfistą; może np. w celu ochrony siebie wymienić pociski pistoletowe na zawarte w kuli płatki śniegu.

Piąty sprzęt Luffy'ego ujawniony w jednym kawałku, rozdział 1044 (wraz z jego tajemnicą diabelskiego owocu)

Luffy zjadł Gomu Gomu Devil Fruit, który uczynił go gumą, dając mu możliwość rozciągania części ciała i uderzania wrogów z dużej odległości. Chociaż jako dziecko miał problemy z pełną kontrolą swojej mocy, po intensywnym treningu trwającym ponad dziesięć lat, Luffy był w stanie użyć owocu, aby wykładniczo poprawić swoją siłę fizyczną i zwinność, czyniąc go niebezpiecznym przeciwnikiem.

Pomimo tego, że jego styl walki czasami wydaje się improwizowany, to właśnie jego kreatywność sprawia, że ​​jest nieprzewidywalnym przeciwnikiem, zdolnym do odwrócenia krytycznych sytuacji, przystosowując się od czasu do czasu do walki. Jego gumowy korpus sprawia, że ​​jest niezwykle wytrzymały i odporny na pociski morskie, normalne uderzenia, a nawet elektryczność.

Nie jest jednak odporny na miecze i noże, a także na odwodnienie czy truciznę, chociaż po walce z Magellanem staje się odporny na wiele z nich.

Początkowo Law mógł mieć szansę przeciwko Luffy’emu w tej kategorii, ale było to spowodowane wyłącznie faktem, że Luffy nie aktywował prawdziwej formy swojego Gomu Gomu no Mi. Teraz, kiedy to zrobił, nie ma absolutnie żadnej szansy, żeby Law mógł go pokonać.

Punkty: Prawo 0, Luffy 2

Haki

Luffy ogłosił, że Law ma Hakiego. Zakres jego zdolności do korzystania z niego nie został ujawniony, ale wykazał wystarczająco dobrą biegłość w Busoshoku Haki, aby zablokować Pięciu Kolorowych Strun Donquixote Doflamingo, które wciąż przecinają połowę pałacu. Podczas swojej walki z Doflamingo, używał również swojego Buoshoku Haki ofensywnie, kolejno zahartując pięść, a następnie stopę, by zaatakować Korsarzego Kapitana. Podczas walki z Smokerem Law pokazał, że jest w stanie ominąć obronę Logii.

W pewnym momencie, po tym, jak Law i jego załoga odwiedzili Amazon Lily, by dostarczyć Luffy’ego i Jinbei, podczas gdy koledzy z drużyny Lawa podziwiali piękno amazonek, co skłoniło Lawa do ostrzeżenia ich, że są niebezpieczni, jeden z amazonków wystrzelił strzałę nasyconą jego Haki w kierunku Corsair Captain i dlatego spuścił głowę, aby go uniknąć, bez wątpienia dzięki Kenbunshoku Haki. Jest jej doświadczonym użytkownikiem, choć nigdy tego wprost nie pokazał.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych użytkowników Haki w jednym kawałku (RANKING)

Luffy został przeszkolony przez Silvers Rayleigha, aby stać się ekspertem w używaniu Haki. Wie, jak użyć Hakiego Obserwacyjnego, którego instynktownie użył po raz pierwszy przeciwko Mihawkowi, unikając zamachu, który odciąłby mu ramiona. Opanował także uzbrojenie Haki na wysokich poziomach, co czyni go istotną częścią Gear Fourth. Używając tej umiejętności w połączeniu z mocami własnego diabelskiego owocu, Luffy jest również w stanie podpalić swoje pięści dzięki tarciu.

Wie również, jak używać najrzadszej formy Haki, Royal Haki, którą preferuje. Dzięki temu był w stanie znokautować jednocześnie pięćdziesiąt tysięcy ryboludzi. Podczas konfrontacji z Kaido okazał się jedną z niewielu osób, które potrafiły ją wykorzystać do wzmocnienia swoich ataków. Jego trzecia walka z cesarzem również rozdarła niebo.

Fakt, że Luffy może używać wszystkich trzech rodzajów Haki, podczas gdy Law zna tylko dwa, wyjaśnia tę sytuację. Ten punkt musi po prostu przejść do Luffy’ego z powodów ilościowych.

Punkty: Prawo 0, Luffy 3

Bronie

Law posiada miecz zwany Kikoku, ten miecz nie należy do żadnej kwalifikacji nazwanej przez Tashigi, ponieważ według Ody jest to przeklęty miecz. Ten miecz wydaje się być nodachi (mieczem podobnym do tradycyjnych katan, ale znacznie dłuższym, około 1,20 m ostrza). Law wydaje się być biegły w szermierce, ponieważ może przecinać swoje cele z dużej odległości (chociaż ta moc jest również zasługą jego diabelskiego owocu). Law był w stanie odbić struny Doflamingo swoim mieczem, co jest godne uwagi, ponieważ Doflamingo zdołał bez wysiłku przeciąć wszystko inne do tej pory.

Law vs. Luffy: kto wygrałby w walce?

Luffy rzadko używa broni w walce, głównie ze względu na swój brak doświadczenia i nieumiejętność korzystania z nich. W dzieciństwie dzierżył metalową rurę i jest to prawdopodobnie najbardziej wyrafinowana broń, jaką z powodzeniem posługiwał się nim. W Arlong Park Luffy przez krótki czas próbował walczyć na miecze, ale poniósł porażkę.

Ostatecznie, jak praktycznie za każdym razem, Luffy przegrywa w tej kategorii, ponieważ Law jest lepszym użytkownikiem broni. Luffy generalnie nie używa broni i jest z nimi dosyć niezdarny.

Punkty: przepis 1, Luffy 3

Trafalgar D. Water Law kontra Monkey D. Luffy: Kto wygrywa?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Law vs. Luffy: kto wygrałby w walce?

I choć prawo Trafalgara jest jednym z potężniejszych Jeden kawałek postacie, to porównanie było dość proste ze względu na fakt, że Luffy jest tym, kim jest. Jak potwierdzają punkty, Luffy zdecydowanie pokonuje Law w prawie wszystkich kategoriach, z wyjątkiem użycia broni, ale tego można było się spodziewać. Gdyby to porównanie zostało napisane kilka lat temu, zanim Luffy aktywował zarówno Gear 5, jak i prawdziwą naturę jego Diabelskiego Owocu.

Teraz, kiedy to zostało zrobione, Law po prostu nie radzi sobie z niesamowitymi mocami Luffy’ego. Jest lepszym użytkownikiem broni niż Luffy, ale we wszystkich innych kategoriach Słomkowy Kapelusz wyraźnie wygrywa i dlatego jesteśmy pewni, że Luffy ostatecznie wygra ten.

  • Law vs. Luffy: kto wygrałby w walce?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?