Skip to content

LA’s Dances With Films ujawnia plany na 26. doroczny Festiwal Filmów Niezależnych; Odbędzie się w chińskim teatrze TCL w Hollywood

1 de czerwiec de 2023
DWF26 HORIZONTAL POSTER

EKSKLUZYWNY: LA’s Dances With Films świętuje 26 lat opowiadania historii w dniach 22 czerwca – 2 lipca w TCL Chinese Theatre w Hollywood.

Festiwal otworzy światowa premiera pt Dobra strona zła, mocny dramat oparty na wielokrotnie nagradzanej powieści Beverly Olevin pod tym samym tytułem. Reżyseria: Alethea Root, z Julesem Bruffem w roli głównej (Zodiak), Lexi Simonsen (PACNIĘCIE), Alex Quijano (High School Musical: serial), Myles Grier (Zabójcza broń) I Nominowany do Oscara Tess Harper (Zbrodnie serca, to nie jest kraj dla starych ludzi), film przedstawia surowe i intymne spojrzenie na to, co to znaczy być rodziną żeglującą po wodach choroby psychicznej. Zamknięcie festiwalu jest Dom za darmo autorstwa debiutującego reżysera Aarona Browna i scenarzysty Lenny’ego Barzapa, konia trojańskiego o wpływie społecznym, przebranego za komedię o dorastaniu, skupiającą się na bezdomności.

Założyciele festiwalu, Leslee Scallon, Michael Trent, stwierdzają: „Patrząc w przyszłość na kolejne ćwierćwiecze, z 26. dorocznym planem obejmującym ponad 100 światowych premier, z dumą prezentujemy szereg różnorodnych głosów, które nie tylko dostarczają nowy poziom rozrywki i wyjątkowych historii, ale skupiać się na lokalnych i globalnych problemach społecznych, które mają wpływ na wszystkich na naszej planecie. Tańczący z filmami zawsze polegał na prawdziwym odkrywaniu, w tym roku rzucamy widzom wyzwanie, aby odkryli coś o sobie”.

Aby uczcić silne kobiece głosy w filmie, Dances With Films przygotowało szereg filmów fabularnych napisanych, wyreżyserowanych przez kobiety iz udziałem kobiet. Światowa premiera pt 7000 milwyreżyserowany przez Amy Glazer, gra w nim Wendie Malick (Gorąco w Cleveland), zdobywczyni nagrody Emmy, Juliet Mills (Rzadka Rasa, Pasje), Maxwella Caulfielda (Smar 2, Empire Records) i Ray Abruzzo (Rodzina Soprano). Nowy, gorący thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych Niewidocznenapisany i wyprodukowany przez neuroróżnorodną reżyserkę Jennifer Goodman pod jej szyldem Lakefront Pictures, występuje także w filmie obok RJ Mitte (Breaking Bad). Mama Katie, przez debiutującą reżyserkę Tyrrell Shaffner, komedię inspirowaną przez Absolwentgwiazdy Dina Meyer (Żołnierze statków kosmicznych, Piła) i Aarona Domingueza (Tylko morderstwa w budynku). Ucieczka z Ohiodramat o dojrzewaniu, napisany, wyreżyserowany, wyprodukowany iz udziałem Jessiki Michael Davis, w którym występuje Emily Bergl (Wściekłość: Carrie 2) i Adama Pascala (Wynajem).

Kultowy spektakl na Broadwayu Wynajemfilm dokumentalny Spotkaj się ze mną tam, gdzie jestem wyreżyserowany przez Granta Garry’ego, zgłębia temat żałoby poprzez indywidualne historie o stracie, miłości i nadziei, z udziałem Anthony’ego Rappa (Wynajem) i John Farley, brat zmarłego komika Chrisa Farleya. Inne najważniejsze dokumenty to m.in Najlepszy Hollywood, wyreżyserowana przez Claire Collins i wyprodukowana przez Los Angeles Times, przedstawia przejmujący, niezachwiany i surowy portret młodej uzależnionej kobiety, która walczy o przetrwanie na ulicy, uzyskanie pomocy i oczyszczenie się, aby zapewnić byt swojemu nowonarodzonemu dziecku. Jej koczownicza mama i pracownik socjalny Leslie oferują wsparcie emocjonalne i wskazówki, jak zdobyć mieszkanie, ale ostatecznie demony McKenzie biorą nad nią górę. Film przedstawia twarde spojrzenie na bezdomność i niepewność mieszkaniową w Los Angeles. Mama! To przejmujący film dokumentalny debiutującej reżyserki Sofii Drai, który ukazuje bezprawną śmierć 3 młodych czarnoskórych mężczyzn z rąk policji. Film koncentruje się na matkach i rodzinach, które zostają pozostawione, by poradzić sobie z nie do zniesienia i bezsensowną stratą. Potrzeba tu prawdziwej wioski, a te matki spotykają się, by walczyć o sprawiedliwość społeczną i reformy.

Filmy krótkometrażowe obejmują komedie Kurczak, z udziałem światowej sławy magika Krzysiek Anioł i komik Courtney Karwal. Animozja, historia laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, podejrzanego o zamordowanie trzech mężów, gra Angela Sarafyan (Saga Zmierzch, Westworld) I Nancy Travis (Trzech mężczyzn i dziecko, The Bill Engvall Show).

Dances with Films koncentruje się na świętowaniu inkluzywności, różnorodności oraz różnych i unikalnych perspektyw w kwestiach społecznych. Dodatkowe tytuły poruszające ważne kwestie to m.in Darumaktóry zawiera niepełnosprawnych tropów i jest odbiorcą pieczęci aprobaty Project ReFrame od Women in Film i The Sundance Institute. Łysy dla niewidomychto inspirująca historia grupy niewidomych wędrowców, którzy próbują zdobyć Mount Baldy, najniebezpieczniejszą górę w hrabstwie Los Angeles, wznoszącą się na wysokość ponad 10 000 stóp. Mnisirozdzierający serce film dokumentalny opisujący rosyjskie ataki na zabójstwa pokojowo nastawionych wyznawców na Ukrainie, został nakręcony w ukraińskim klasztorze prawosławnym.

Możesz sprawdzić całą listę filmów na stronie internetowej Dances With Films i śledzić @danceswithfilms na Instagramie.

Czy ten post był pomocny?