Skip to content

Kto zabił Yhwacha w Bleach? Jak kiedy?

16 de listopad de 2022
YhwachX

Głównym czarnym charakterem jest Yhwach WybielaczOstatni wątek, Wojna Quincy, którego adaptacja anime nosi tytuł Tysiącletnia wojna krwi. Zły Cesarz Quincy i jego Sternritter chcieli wyeliminować Shinigami i Hollowy, a następnie połączyć wszystkie światy w jeden nowy świat, w którym śmierć byłaby przestarzała, co oznacza, że ​​ludzie nie będą się już jej bać. Jak to zwykle bywa ze wszystkimi złoczyńcami, Yhwach został ostatecznie pokonany przez bohatera serii, Ichigo Kurosakiego, aw tym artykule powiemy ci, jak i dlaczego to zrobił.

Yhwach został ostatecznie zabity przez Ichigo Kurosakiego podczas ich trzeciej głównej walki, a wszystkie jego prawdziwe umiejętności zostały odblokowane. Ichigo zdołał przeciąć Yhwacha na pół, ale miał znaczną pomoc od Sōsuke Aizena, pierwszego wielkiego złoczyńcy serii, którego duma nie pozwalała mu służyć pod Yhwachem, dlatego pomógł Ichigo go zabić.

W dalszej części tego artykułu dowiesz się dwóch rzeczy – dowiesz się, jak i dlaczego Yhwach zginął podczas wątku Tysiącletniej Wojny Krwi, a także kto go zabił i co stało się po jego śmierci. Jeśli chodzi o spoilery, będą one obecne w tym artykule, więc uważaj, jak do tego podejdziesz.

Kto zabił Yhwacha?

w świecie Wybielacz, istniały tylko dwie postacie, które mogły zabić Yhwacha, złego Imperatora Quincy. Pierwszym był kapitan-dowódca Yamamoto, który dwukrotnie walczył z Yhwachem. Pewnego razu, tysiąclecie przed głównym wątkiem, Yamamoto walczył i pokonał Yhwacha, ale nie był w stanie go zabić. Yhwach stracił wszystkie swoje moce, ale zdołał je obudzić w ciągu tysiąca lat, kiedy to wrócił, by się zemścić. Yamamoto walczył z nim ponownie, ale Yhwach oszukał go, używając Royda Lloyda, po czym ukradł jego Bankai i zabił go. Yamamoto miał moc, by to zrobić, ale mu się nie udało.

Drugim był Ichigo Kurosaki, który ze względu na swoje specyficzne pochodzenie (był synem byłego Shinigami i Echt Quincy, który również odziedziczył moce Hollowa, a później stał się Fullbringerem), był jedynym wystarczająco potężnym i wykwalifikowanym, aby sparować Yhwach. Ostatecznie to on zabił Cesarza Quincy, chociaż, jak zobaczymy w następnej sekcji, miał pewną pomoc w tym procesie.

Jak zginął Yhwach?

Wydarzenia, które zamierzamy opisać, miały miejsce po tym, jak Yhwach wkroczył do Pałacu Króla Dusz i wchłonął moce swojego ojca, stając się tym samym – pozornie – najpotężniejszą istniejącą istotą. Następnie przystąpił do tworzenia świata, który chciał, ale został zatrzymany przez Ichigo po tym, jak popełnił jeden fatalny błąd w procesie – uwolnił Aizena. Aizen, jak wyjaśnimy w następnej sekcji, nigdy nie chciał zostać sojusznikiem Yhwacha, nawet jako równy mu, a Yhwach popełnił coś, co okazało się całkowicie fatalnym błędem, kiedy faktycznie uwolnił Aizena z więzienia, ponieważ było to jego geniusz, który pozwolił Ichigo zabić Yhwacha. Oto, co się stało.

Po pogrążeniu Ichigo w całkowitej rozpaczy, Yhwach kradnie jego moce Quincy połączone z mocami Hollowa i moce wszystkich jego podwładnych, którzy wciąż żyją, po czym schodzi do Seireitei, aby ukoronować swój ostateczny cel: zjednoczenie Soul Society i świata ludzi.

Po wejściu do Soul Society, Yhwach znajduje się przed Aizenem, który wita go i zaprasza do „swojego” Soul Society. Król Quincy uderza byłego kapitana, ale on ucieka bez szwanku, a nawet wyraża mu wdzięczność za uwolnienie go z „piekielnego krzesła”. Zanim ta dwójka może rozpocząć walkę, przybywają Ichigo i Renji, ale Yhwach ponownie niszczy Tensa Zangetsu, który został przywrócony przez Shukuro Tsukishimę dzięki jego mocy. Następnie Renji aktywuje Bankai i ładuje atak, ale szybko zostaje pokonany bez zasługiwania na drugie spojrzenie.

ZWIĄZANE Z:

Aizen kontra Yhwach: Kto wygrałby w walce?

Gdy król Quincy nadal twierdzi, że wszystkie Bankai zostały już zniszczone w przyszłości, Aizen wkracza w obronę Abarai. Yhwach kpi z niego za tchórzliwą postawę, której były kapitan zawsze nienawidził, ale Aizen odpowiada, rzucając przeciwko niemu Hado 99, Goryuutenmetsu, najpotężniejsze zaklęcie zniszczenia, nawet nie recytując formuły.

Aizen atakuje Yhwacha, gdy całe Soul Society zostaje zniszczone, ale Yhwach ostrzega go, że Kyka Suigetsu został już złamany; kiedy Aizen zdaje sobie z tego sprawę, zostaje zatrzymany potężnym uderzeniem w brzuch, a wkrótce potem Ichigo, który próbował uderzyć Króla Quincies od tyłu, również zostaje zatrzymany.

Yhwach żegna się z nim, wybija mu dziurę w klatce piersiowej, a następnie uwalnia całą swoją moc w Soul Society. Nagle król Quincy dowiaduje się, że tak naprawdę walczy z Aizenem, a nie z Ichigo, który oszukiwał go przez cały czas, używając swojego Zanpakuto. Następnie Tensa Zangetsu przecina go z boku na bok, a Getsuga Tensho prawdziwego Ichigo przecina Yhwacha na pół.

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, Yhwach używa swojej mocy, aby powstać z martwych, twierdząc, że ponieważ ma zdolność zmiany przyszłości, może również zmienić moment swojej śmierci. Po połknięciu Aizena, Yhwach również zatrzymał atak Ichigo i zaczął przygotowywać się do połączenia Soul Society ze światem ludzi. Król Quincy, którego zwycięstwo wydaje się teraz nieuniknione, zostaje niespodziewanie trafiony przez Ishidę (jedyną osobę odporną na jego magię, a przez to niewidoczną dla prognoz) specjalną strzałą, która może zniweczyć jego moce na czas, by Ichigo mógł przejąć jego roztrzaskane Zanpakuto i walcz z nim.

Król Quincy zdaje sobie sprawę, że wizja, którą miał, nie była zwykłym snem, ale raczej rozcięciem przyszłości pokazanym mu przez Haschwaltha, gdy wyciąga rękę, próbując powstrzymać pchnięcie. Nagle Tensa Zangetsu się rozpada i stary Zangetsu wychodzi na jego miejsce.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Quincy w Bleach (ranking)

Yhwach, który zostaje pokonany i jest w drodze na śmierć, informuje Ichigo, że przez niego droga do świata wolnego od strachu została zablokowana i że ludzie zawsze będą przerażeni śmiercią. Dziesięć lat później syn Ichigo i Orihime, Kazui Kurosaki, całkowicie zniszczy moc Yhwacha po tym, jak na krótko ponownie się objawi.

I to był koniec dla Yhwacha. Tym razem władca Quincy został w końcu zabity na dobre, ponieważ Ichigo i Aizen odnieśli sukces tam, gdzie Yamamoto poniósł porażkę tysiąc lat wcześniej, gdy Mayuri skarcił go, gdy rozpoczęła się inwazja. Yhwach był intrygującą postacią o bardzo złożonym podłożu filozoficznym; istotę sporu między Shinigami a Quincy można było doszukać się w jego własnej filozofii.

Z tego punktu widzenia nigdy nie był zwykłym złoczyńcą ani postacią, która miała odgrywać drugorzędną rolę. Dlatego jego historia jest tak ważna, a jego śmierć była kamieniem węgielnym dla świata Wybielacz. Minęło w sumie dziesięć lat po jego śmierci, zanim ostatni ślad jego Energii Duchowej całkowicie zniknął, co Aizen osobiście zauważył, co jest kolejnym dowodem na to, jak potężny i ważny był Yhwach. I dlatego opisaliśmy dla was jego historię. Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre powiązane pytania.

Dlaczego Aizen pomógł Ichigo w walce z Yhwachem?

Teraz, jeśli pamiętasz rolę Aizena w tej historii, wiesz, że chciał rządzić Soul Society i zniszczyć Gotei 13, dlatego próbował połączyć swoje moce Shinigami z mocami Hollowów. Aizen jest niesamowicie potężną postacią i był jednym z „specjalnych zagrożeń”, jak opisał to Yhwach. Mimo to Aizen był zbyt wielkim narcyzem i miał zbyt wiele dumy, by po prostu podporządkować się komukolwiek, nie mówiąc już o Yhwachu, którego nie uważał za kogoś godnego szacunku.

Dla Aizena była to kwestia dumy. Dlatego odrzucił propozycję Yhwacha, by dołączyć do niego jako jego podwładny podczas pierwszej inwazji; Aizen wolał pozostać zapieczętowany w wielkim więzieniu niż zostać wyzwolonym bez wolności i konieczności służenia Yhwachowi. Po prostu był zbyt dumny, by zaakceptować taki układ. Później, gdy Yhwach go uwolnił i myślał, że Aizen zmieni zdanie, były Kapitan Shinigami po prostu powtórzył swoją wcześniejszą odpowiedź i powiedział Yhwachowi, że wyeliminuje go z „jego” Soul Society, pokazując w ten sposób, że nie pozwoli nawet Yhwachowi rządzić nad tym, co uważał za swój dom (i nad czymś, co sam chciał podbić, ale to nie jest teraz ważne).

W którym odcinku ginie Yhwach?

Jeśli chodzi o mangę, śmierć Yhwacha ma miejsce na stronach rozdziału 684, który nosił tytuł „Ostrze”. Teraz ostatni sezon tzw Wybielacz anime nie posunęło się jeszcze tak daleko, więc nie mamy dokładnego odcinka, ale wydarzy się to w jednym z ostatnich odcinków sezonu, dlatego będziemy musieli trochę poczekać, aby dowiedzieć się dokładnego epizod.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?