Skip to content

Kim jest Król Dusz w Bleach? Czy jest władcą Soul Society?

30 de wrzesień de 2022
SoulKing

Tite Kubo Wybielacz dostarczył nam różnorodnych barwnych i intrygujących postaci. I chociaż ci, którzy nie czytali mangi, znają tylko część z nich, ci, którzy przeczytali, będą o tym wiedzieć Wybielacz ma jeden z bardziej zróżnicowanych zestawów postaci w historii. Jednym z nich jest enigmatyczny Król Dusz, o którym kilkakrotnie wspomina się, zanim w końcu można go zobaczyć w ostatnim wątku mangi. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Królu Dusz w Wybielacz.

Król Dusz jest Królem Soul Society, którego istnienie w nim jest zarówno symboliczne, jak i absolutne. Król przebywa w Pałacu Króla Dusz, znajdującym się w specjalnym wymiarze w Soul Society, który jest chroniony przez Gwardię Królewską. Przez Ōken otwiera się wymiarowa brama Pałacu Królewskiego. Nie jest jasne, co właściwie robi Król Dusz, z wyjątkiem tego, że ma specyficzny system „specjalnych praw”, który obecnie obowiązuje.

Reszta tego artykułu skupi się wyłącznie na Królu Dusz od Wybielacz, ponieważ dostarczamy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o nim i jego działaniach. Opowiemy Ci kilka informacji o historii postaci, a także o jego roli w całej historii. Odpowiemy również na szereg istotnych pytań dotyczących Króla Dusz.

Kim jest Król Dusz w Wybielacz i czy jest władcą Soul Society?

Król Dusz jest władcą Soul Society, jednak jego istnienie ma bardziej symboliczne znaczenie dla mieszkańców Soul Society, ponieważ Król Dusz jest określany jako posiadający absolutną naturę. Jednak jako król Soul Society, Król Dusz nie mieszka w obszarze Seireitei, ale raczej w wyższym wymiarze, gdzie znajduje się również Pałac Króla Dusz. Jego ochroniarzami są wybrani przez niego członkowie Gwardii Królewskiej, znanej również jako Dywizja 0. Ponadto Król Dusz jest ojcem Yhwacha i twórcą Soul Society, Hueco Mundo i tego świata.

Król Dusz istniał przed istnieniem Soul Society, a jego historia zaczyna się od Króla Dusz. Dzięki swojej zdolności znanej jako Wszechmogący, Król Dusz stworzył Soul Society, Hueco Mundo i ludzki świat z tak zwanego pierwotnego świata, i od tego czasu działał jako punkt podparcia dla utrzymania tych trzech wymiarów.

W pewnym momencie w przeszłości, po utworzeniu Soul Society, Król Dusz nadał Hyōsube tytuł „Manako Osho” ​​(Mnich, który woła prawdziwe imię). W innym bliżej nieokreślonym czasie w przeszłości, Król Dusz postanowił, że jego ogromne moce zostaną zapieczętowane przez Shinigami.

Podczas Wojny Quincy, król na krótko pojawia się w swoim Pałacu Królewskim po przybyciu członków Dywizji 0 wraz z Byakuyą Kuchiki, Renjim Abaraiem, Rukią Kuchiki i Ichigo Kurosakim w Reiōkyū, gdzie jeden z jego podwładnych pyta, czy nie śpi. Kilka dni później, Yhwach, jego syn, przybywa do Pałacu Króla Dusz i zabija wielu wasali i poddanych Króla Dusz przed przybyciem do pokoju Króla Dusz i dźgnięciem go w klatkę piersiową.

Krótko po tym, Ichigo i jego przyjaciele przybywają do pokoju, gdzie Yhwach wyjawia im sytuację Króla Duchów, po czym stwierdza, że ​​jest już za późno, by cokolwiek zrobić. Kiedy Ichigo próbuje pomóc królowi, dobywając miecza Yhwacha, ale żyły Blut Vene’a rozchodzą się po jego prawej stronie i zmuszają go do przecięcia króla przez tors.

Yhwach wyjaśnia działania Ichigo, ujawniając, że krew Quincy nie może tolerować istnienia Króla Dusz. Gdy dolna połowa ciała Króla i kapsuła zabezpieczająca spadają na ziemię, Yhwach wyjaśnia Ichigo, jak zmusił Ichigo do zaatakowania go, dając mu Reiatsu wciąż obecne w jego mieczu, na które jego krew zareagowała, ożywiając Króla Dusz. jego Sōten Kisshun zostaje roztrzaskany, co prowadzi Yhwacha do ogłoszenia, że ​​Król Dusz nigdy nie zmartwychwstanie.

Jednak w Seireitei poniżej, Jūshirō Ukitake, który kiedyś został uratowany przez Mimihagi, prawą rękę króla, inicjuje Kamikake, aby uratować życie Króla Dusz kosztem jego własnego. Czyniąc to, wybucha dużą czarną dłonią. z jego otworów i wznosi się w kierunku pałacu, gdzie chwyta górną połowę ciała króla.

Kim jest Król Dusz w Bleach?  Czy jest władcą Soul Society?

Zaskoczony tym Yhwach zauważa, że ​​Mimihagi jest jedyną rzeczą, której jego oczy nie są w stanie przewidzieć i domaga się, aby wiedzieć, czy Król Dusz zaczyna być sentymentalny do Soul Society po tym, jak chronił go przez cały ten czas, gdy oko Mimihagi zaczyna się toczyć. blisko. Yhwach próbuje zniszczyć zarówno Króla Dusz, jak i Mimihagi, ale Ichigo powstrzymuje go, chwytając go za ramię i rozpraszając jego atak, pozwalając Yoruichi przejść obok nich i stworzyć barierę Kidō wokół Króla Dusz z kilkoma pieczęciami.

Yoruichi zauważa, że ​​Mimihagi ustabilizowała króla, zanim ogłosiła, że ​​będą musieli go zastąpić. Jednakże, gdy Yoruichi chwilowo traci koncentrację z powodu strzału w ramię przez Uryū Ishidę, bariera pęka, posyłając górną połowę króla w kierunku Yhwacha, który wyrywa z niej Mimihagi. Po wchłonięciu Mimihagi, Yhwach całkowicie pochłania Króla Duchów.

Co robi Król Dusz?

Król Dusz jest władcą Soul Society i na tym stanowisku mówi się, że jest podobny do Boga. Zadaniem Króla Dusz jako bóstwa jest regulowanie przepływu dusz w Soul Society i zapewnienie, że przepływ dusz do i z Soul Society jest zawsze w równowadze. Bez Króla Dusz równowaga przepływu dusz zostałaby zakłócona i zniknęłaby, powodując, że wszystko wewnątrz i związane z Soul Society, w tym Dangai, Hueco Mundo i świat ludzi, zawaliłoby się i zniknęło.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego wybielacz nazywa się wybielaczem?

W rozmowie między Kisuke Uraharą i Sōsuke Aizenem, okazuje się, że Król Dusz jest również definiowany jako „rzecz” w Soul Society. Kisuke Urahara stwierdza również, że bez istnienia Króla Dusz, Soul Society rozpadłoby się. Król Dusz jest sam w sobie „osiem” wszelkiego rodzaju egzystencji; gdyby ta oś przestała istnieć lub przestała istnieć, świat po prostu by się rozpadł. Według Urahary tak działa świat.

Chociaż Król Dusz jest władcą Soul Society jako jego król, działa jedynie jako boski autorytet, który czuwa nad równowagą dusz, ale on sam nie ma wpływu na rząd i system sądownictwa w Soul Society. Jako zastępca Króla Dusz, Central 46, który kiedyś został założony na polecenie Króla Dusz, istnieje jako feudalny system rządów i jednocześnie reprezentuje najwyższą i jedyną władzę sądowniczą w Soul Society, dzięki czemu Dusza Sam King nie jest w żaden sposób zaangażowany w codzienne sprawy, jest zaangażowany w Soul Society, a mieszkańcy nie są świadomi rządów i istnienia Soul Kinga.

Jakie są moce i zdolności Króla Dusz?

Jako najwyższy władca Soul Society, Król Dusz posiada duchowe moce o niezrównanych rozmiarach. Kiedy Yhwach, który sam również posiada ogromne duchowe moce, nabył pełnię mocy Króla Dusz, początkowo były one tak przytłaczające nawet dla Yhwacha, że ​​władca Quincy upadł z czystego przeciążenia, a Yhwachowi zajęło trochę czasu, aby wyzdrowieć ze swojego ciała. przywłaszczył sobie moc Króla Dusz.

W tym momencie tak wiele reiatsu Króla Dusz wyciekało z ciała Yhwacha, że ​​manifestowało się w postaci niezliczonych „stworzeń cienia” i spadło na Seireitei, gdzie „stworzenia cienia” próbowały je zniszczyć. Innym świadectwem mocy Króla Dusz jest to, że dwie części jego własnego ciała, serce i lewe ramię, były w stanie zdobyć wystarczającą ilość reiraku, aby istnieć jako samowystarczalne istoty, co Yhwach rozpoznał i oddał na swoją służbę, nawet je przyznając. członkowie Schutzstaffel, jego osobisty ochroniarz.

Kim jest Król Dusz w Bleach?  Czy jest władcą Soul Society?

Król Dusz posiada zdolność obdarzania Ōkenem tych, których uzna za godnych członkostwa w Gwardii Królewskiej, pozwalając posiadaczowi wejść do wymiaru, w którym rezyduje pałac Króla Dusz w dowolnym momencie. Podczas obdarowywania Ōkenem, Król Dusz wszczepia swoje zdolności w kości tych, których wybrał do dołączenia do Gwardii Królewskiej, powodując, że kości Gwardii Królewskiej same stają się Ōkenem.

ZWIĄZANE Z:

Czy Zangetsu jest powiązany z Yhwach i dlaczego wygląda jak on w wybielaczu?

Podobnie jak jego syn Yhwach, sam Król Dusz potrafi patrzeć w przyszłość. Zgodnie z teorią Yhwacha, Król Dusz przewidział całe wydarzenia wojny Yhwacha z Soul Society, nawet do tego stopnia, że ​​Yhwachowi uda się najechać pałac Króla Dusz. Według Ichibe’ego Hyōsube, Król Dusz posiada zdolność zwaną Wszechmocnym, dzięki której Król Dusz przekształcił kiedyś tak zwany pradawny świat w taki sposób, że Soul Society, Hueco Mundo i ten świat zostały stworzone z tego pierwotnego świata poprzez: jego moce.

  • Kim jest Król Dusz w Bleach?  Czy jest władcą Soul Society?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?