Skip to content
TV

Kto śpiewa piosenkę Justified Theme?

24 de kwiecień de 2023
l intro 1681798384

Telewizja

Raylana Givensa na Florydzie

Początkowe napisy do „Justified” stacji FX zdecydowanie nadały ton surowemu, moralnie niejednoznacznemu programowi, w którym mężczyźni biegają po torach kolejowych, a wicemarszałek USA Raylan Givens (Timothy Olyphant) patrzy na martwe ciało, gdy gra temat przewodni: „Doing it by moja samotna, wkurzona, kto chce trochę?”

Piosenką przewodnią jest „Long Hard Times To Come” bluegrassowej grupy hip-hopowej Gangstagrass. Za ten utwór zespół był nominowany do nagrody Emmy 2010. Członek grupy, Rench, powiedział DC Music Review, że pomogło im to zdobyć większą publiczność: „To z pewnością zmieniło grę pod względem liczby fanów, którzy byli z nami narażeni, aby zapewnić nam zasięg, który pozwala nam iść w trasie po całym kraju”.

„Long Hard Times To Come” dodał kolejną warstwę dla każdego fana, ponieważ muzyka oddaje trudne moralne wybory dramatu. Ale tylko jedna piosenka naprawdę definiuje dramatyczny rdzeń serialu: „You’ll Never Leave Harlan Alive”.

Ta piosenka Darrella Scotta pojawia się w kilku kluczowych odcinkach

„W głębokich, ciemnych wzgórzach wschodniego Kentucky…” Co drugi sezon „Justified” zawiera nagranie niezapomnianego utworu „You’ll Never Leave Harlan Alive”, oryginalnie napisanego i nagranego przez Darrella Scotta. To świetna piosenka sama w sobie, ale w serialu staje się także nawiedzającym motywem dźwiękowym: jak wie Raylan Givens, kiedy jesteś uwięziony w Harlan, może być niemożliwe, aby kiedykolwiek naprawdę się wydostać.

Inspiracją dla Scotta była wizyta w Harlan, gdzie badał swoją rodzinę, w tym niesławne tytułowe zdanie na nagrobku. „Nie pojechałem tam, aby napisać piosenkę. Poszedłem tam, aby dowiedzieć się, co stało się z moim pradziadkiem” – powiedział autor tekstów dla Kentucky Country Music. Mimo to utwór okazał się hitem i został nagrany między innymi przez Patty Loveless i Brada Paisleya.

Jednak podczas gdy Raylan ma mieszane uczucia co do swojej przeszłości, Scott jest dumny ze swojego dziedzictwa. „Moja rodzina pochodziła z Kentucky przez ostatnie 200 lat – hrabstwo Harlan, kopalnia węgla, po obu stronach mojej rodziny, a następnie przyjeżdżała do hrabstwa Knox w celu uprawy tytoniu. Stąd pochodzą moje korzenie”. Ostatecznie to duma Scotta i znajomość Harlana pomogły mu napisać krajowy standard.

Czy ten post był pomocny?