Skip to content

Kto jest prawą i lewą ręką Króla Dusz w Bleach? Wyjaśniono!

15 de grudzień de 2022
HandsSK

Tite Kubo Wybielacz dostarczyła nam wielu barwnych i intrygujących postaci. I chociaż ci, którzy nie czytali mangi, znają tylko część z nich, ci, którzy to zrobili, będą to wiedzieć Wybielacz ma jeden z bardziej zróżnicowanych zestawów postaci w historii. Jednym z nich jest enigmatyczny Soul King, o którym pisaliśmy już tutaj Horyzont fikcji. Ale jest jeden aspekt historii Króla Dusz, o którym nie pisaliśmy, a mianowicie jego dwie czujące ręce, Mimihagi (prawa ręka) i Pernida Parnkgjas (lewa ręka).

W tym artykule postanowiliśmy w pełni przedstawić prawą i lewą rękę Króla Dusz, odpowiednio Mimihagi i Pernida Parnkgjas, przed ich debiutem w anime. Te dwie istoty są dość intrygującymi postaciami i istniała absolutna potrzeba przedstawienia ich obu, zanim faktycznie zadebiutują w Wybielacz anime, ponieważ pojawiły się już w mandze. Powiemy ci, kim są i jak są powiązani z głównym wątkiem fabularnym gry Wybielacz.

Kto jest prawą ręką Króla Dusz? Przedstawiamy Mimihagi!

Mimihagi to upadły bóg, który służył jako prawe ramię Króla Dusz i działał w dalekowschodnich regionach Rukongai. Pernida Parnkgjas była jego skrajnym przeciwieństwem. Mimihagi manifestuje się jako humanoidalne stworzenie z ciałem przypominającym ramię i prawą pięść, a także sporym okiem z tyłu pięści. Ubrany jest po prostu w ciemną szatę z szarfą na górnej części ciała.

Kiedy Jūshirō Ukitake miał trzy lata, zachorował na śmiertelną chorobę płuc, co spowodowało, że miejscowi lekarze zrezygnowali z niego, gdy nie byli w stanie go wyleczyć. Miało to miejsce tysiące lat temu. Jego rodzice mieli nadzieję, że Mimihagi będzie w stanie pomóc mu poprzez modlitwę, i Mimihagi to zrobił. W rezultacie Ukitake był w stanie przeżyć i zmienić się w Shinigami.

Ukitake aktywuje rytuał Kamikake, gotowy zająć miejsce prawej ręki Króla Dusz i uratować mu życie, poświęcając własne, gdy Wandenreich rozpoczyna drugą inwazję na Soul Society. Kiedy Król umiera, Ukitake rozpoczyna procedurę zastępowania go, oferując Mimihagi całe ciało, a nie tylko płuca, które Mimihagi uratował, w zamian za prawo do zostania nowym Królem Dusz. Podczas wykonywania rytuału cień przypominający Mimihagi zaczyna wyłaniać się z jego pleców, a następnie rozprzestrzenia się w niebo, przynosząc kontrolę nad brakiem równowagi, który rozwinął się od śmierci Króla Dusz.

Ze względu na fakt, że Mimihagi reprezentuje stabilność, Ukitake słusznie pomyślał, że może to zapobiec śmierci Króla Dusz, ponieważ Mimihagi ma zdolność zatrzymania absolutnie każdego procesu. I tak się stało. Gdy cień Mimihagi wyłonił się z Soul Society, śmierć Króla Dusz została zatrzymana, gdy Mimihagi chwyciła dwie pokrojone części i przytrzymała je razem. Yhwach skomentował, że Mimihagi była jedyną istotą, której działania nie mógł ani zobaczyć, ani przewidzieć, dlatego nie był na to gotowy.

Jednak w pewnym momencie Yhwachowi udało się przewyższyć moce Mimihagi i ostatecznie udało mu się zabić Króla Dusz i wchłonąć jego moce, stając się tym samym jedną z najpotężniejszych istot w całej serii.

Kto jest lewą ręką Króla Dusz? Przedstawiamy Pernidę Parnkgjas!

Pernida Parnkgjas była lewą ręką Króla Dusz i członkiem Wandenreich, tworząc część elitarnej grupy Sternritterów, a także jedną z osób odpowiedzialnych za walkę z Gwardią Królewską. Yhwach dał mu literę „C” – Obowiązkowe. Parnkgjas, wraz z Gerardem, byli jedynymi Quincy, którzy nie otrzymali swoich mocy osobiście od Yhwacha, ponieważ obaj mieli swoje moce bez interwencji Yhwacha. Ze względu na fakt, że obaj byli jedynymi Sternritterami, którzy mieli już swoje moce przed dołączeniem do Yhwacha, rozeszło się wiele plotek, że byli lewą ręką Króla Dusz w przypadku Pernidy lub Sercem Króla Dusz w przypadku Gerarda. W końcu, w miarę upływu czasu, Yhwach postanowił przyznać Parnkgjasowi Schrift w uznaniu jego statusu.

1671105221 161 Kto jest prawa i lewa reka Krola Dusz w Bleach.webp

Kiedy Nianzol Weizol zostaje zabity przez Senjumaru Shutarę, Yhwach wzywa Pernidę i trzech dodatkowych Sternritterów do walki z Gwardią Królewską. Pernida wykorzystuje swoje moce, by zmiażdżyć ogromnego strażnika, którego Senjumaru wzywa do walki ze Sternritterami. Pernida zwija się w kłębek, gdy pojawia się Lille, aby strzelić Senjumaru w czaszkę, aby uniknąć Yhwacha. Pernida obserwuje, jak Lille Barro i Gerard Valkyrie rzucają wyzwanie Ōetsu Nimaiyi po tym, jak się z nimi konfrontuje, tylko po to, by Gerard został śmiertelnie ranny. Po tym, jak Lille również otrzymuje cięcie, Pernida próbuje wykorzystać swój talent na Nimaiyi, który natychmiast używa swojego Zanpakuta, by dźgnąć go w głowę. Później Pernida zostaje wskrzeszona dzięki sile Auswählen Yhwacha.

Następnie używa swojej mocy, aby rozbić klatkę, pozwalając Yhwachowi uciec. Później Pernida i jego zespół zdołali pokonać Division Zero. Kiedy drużyna Ichigo przybywa, aby przechwycić Yhwacha w jego próbie zabicia Króla Dusz, ichigo atakuje Yhwacha, powodując, że Pernida wpada w pustkę, by zostać uratowana przez Gerarda, następnie atakuje Yoruichi i udaje mu się zniszczyć jego ramię dzięki swojej zdolności, a Yhwach ją wyrzuca pałacu wraz z Ganju, Ichigo, Orihime i Sado.

Później widziano go odpoczywającego z drugim Sternritterem, gdy Yhwach przystąpił do wchłaniania Króla Dusz. Kiedy Kenpachi Zaraki rozmawiał z Mayurim Kurotsuchim, któremu towarzyszył jego porucznik Nemu Kurotsuchi, Pernida pojawia się przed nimi, więc Kenpachi postanawia go zaatakować. Jednak Mayuri ostrzega go, aby był ostrożny, ale jest już za późno, Kenpachi jest kontuzjowany w prawe ramię, ale Pernida również otrzymuje silne uderzenie. Zamiast tego wydaje się, że nie ma to na niego najmniejszego wpływu, dlatego zarówno Kenpachi, jak i Mayuri są podekscytowani możliwością zmierzenia się z nim.

Pernida denerwuje się, powodując, że już zraniona ręka Kenpachiego obraca się, więc Kenpachi postanawia ją odciąć, aby uniknąć dalszego bólu. Widząc to, Ikkaku Madarame i Yumichika Ayasegawa są zszokowani, podczas gdy Mayuri wzywa Nemu Kurotsuchiego, aby założył mu opaskę uciskową, aby zatrzymać krwawienie, po czym Pernida kontra mayuri Mayuri mówi Zarakiemu, aby zaczekał, aż to przeanalizuje.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Quincy w Bleach (ranking)

Jednak ten ostatni nie jest posłuszny i rusza do ataku, co denerwuje Mayuriego. Odpowiada i powstrzymuje atak Kenpachiego na Pernidę, przebijając go mieczem, zatrzymując w ten sposób kończyny Kenpachiego, aby go znokautować. Po tym, jak paraliż dotknął Kenpachiego, Mayuri zdaje sobie sprawę, że dotknął on również Pernidę, więc wnioskuje, że esencja jego umiejętności nie jest powiązana z jego ciałem i dlatego wysyła nerwy, aby infiltrowały ciało wroga, za pomocą którego możesz manipulować swoim ciałem.

Pernida atakuje, a Mayuri udaje się zablokować te ataki, więc Mayuri nadal prowokuje Pernidę, mówiąc, że nie ma nic przeciwko rozdzierającemu bólowi jego odsłoniętych nerwów i że jest bardzo podekscytowany, że ma rywala ze wspomnianą zdolnością, i że ma wiele leków przeciwko nim. the. Po tych słowach Pernida zaczyna się denerwować.

Podczas gdy Mayuri opowiada o szlachetnym poświęceniu Kenpachiego io tym, że dzięki niemu udało im się odkryć sekrety zdolności Pernidy, Quincy zauważa, że ​​coś w nim cierpi i zaczyna wydawać dziwne dźwięki. Wreszcie Pernida przełamuje kaptur transformacji Pernidy. Zakrywał jego prawdziwą postać, wprawiając wszystkich obecnych w zdumienie, ponieważ jego prawdziwą postacią okazała się ogromna ręka z łańcuchami między paznokciami i wielkie oko w dłoni z dwoma źrenicami.

Widząc to, Mayuri wnioskuje, że Pernida jest lewą ręką Króla Dusz, iw końcu Pernida zaczyna go powiększać. To już nie tylko ręka, pojawia się również przedramię, co przeraża Yumichikę Ayasegawę i Ikkaku Madarame. Już w pełnej formie Pernida rozpoczyna atak, ale zostaje zablokowany przez kapitana Kurotsuchiego. Pernida, widząc emocje Mayuriego, gdy staje z nim twarzą w twarz, denerwuje się, a jego atak się mnoży. Kiedy kapitan 12. Oddziału mówi, że Pernida jest lewą ręką króla, zaprzecza mu i mówi, że tak się nie nazywa, i zaczyna mamrotać jego imię.

Mayuri każe mu przestać bełkotać i powiedzieć to poprawnie, po czym Quincy powtarza, że ​​nazywa się Pernida, a nie lewa ręka, po czym Mayuri, rozumiejąc to, sarkastycznie mówi: „Ponieważ to ja dokonałem tego odkrycia, prawo do twojego imienia należy do mnie,” pozostawiając Shinigami Madarame i Yumichikę w zdumieniu.

Jednak Pernida nie rozumie i myśli, że to oni. Ogromne ramię unosi się z ziemi, kpiąc lub obrażając Quincy, za co wpada w złość i decyduje się zaatakować, powodując, że jego nerwy rozszerzają się na cały teren i tworzy się ogromna ręka ziemi opuszczająca Kurotsuchi zaskoczony, ponieważ Pernida może również kontrolować rzeczy nieorganiczne, ale Mayuri udaje się tego uniknąć.

Jednak nerwy rozprzestrzeniają się po budynku, ponownie tworząc ogromną dłoń, przez co Mayuri upada i zostaje zmiażdżony obiema rękami. Kurotsuchi udaje się przeżyć z pewnymi obrażeniami i udaje mu się użyć techniki zwanej Hirenkyaku, aby uniknąć dotknięcia ziemi ku zaskoczeniu Pernidy. W międzyczasie Mayuri rzuca istotą, która owija się wokół małego palca Pernidy i eksploduje, upuszczając jej palec.

1671105221 781 Kto jest prawa i lewa reka Krola Dusz w Bleach.webp

Następnie Mayuri używa substancji, aby zachować swoje eksperymenty, ale z palca tworzy się ogromne oko i wychodzą nerwy, którym udaje się dotrzeć do małego palca Mayuriego. Udaje mu się to zapobiec rozprzestrzenianiu się nerwów po całym ciele i zdominowaniu go. Mayuri ubolewa nad sytuacją, ponieważ ostatni raz miało to miejsce w walce z Uryū Ishidą, jednak Pernida decyduje się zaatakować i jeden z palców, który jest teraz ręką, idzie go zaatakować. Pernida postanawia złamać kolejny palec, aby zaatakować Mayuriego, więc jest zmuszony użyć swojego Bankai.

Jednak nerwy Pernidy są rozszerzone przez Bankai Mayuriego, ale to nie działa i Ashisogi Jizō pożera go, powodując wielką radość Mayuriego. Zamiast tego coś się dzieje i rzeczywiście, Pernida wychodzi z Bankai Mayuriego, całkowicie go niszcząc. Mayuri unika w tym momencie ogromnej strzały, która wyszła z wnętrza jego Bankai. Pernida następnie bardzo radośnie pyta go, jak to się stało, że jego Ashisogi go pożarł, a następnie zabija wrogów łukami i strzałami. Gdy Pernida się regeneruje, Mayuri zauważa, że ​​sposób mówienia Pernidy drastycznie się zmienił.

Pernida atakuje Mayuriego kilkoma strzałami, gdy udaje mu się go uniknąć, jednak jeden z nerwów strzał uderza w ramię Mayuriego, powodując eksplozję i powodując utratę ręki przez Mayuriego. Strzała jest ponownie skierowana w jego stronę, ale Nemu udaje się ją zatrzymać i automatycznie odcina mu rękę, aby uniemożliwić Pernidzie kontrolowanie jej.

Po krótkiej rozmowie między Mayurim i Nemu, w której Mayuri odzyskuje rękę, obaj udają się na pole bitwy, aby pokonać Pernidę. Mayuri ponownie używa Hirenkyaku, aby uniknąć ataków Pernidy, a Nemu podchodzi do jednego z jego ramion, aby wstrzyknąć potężny narkotyk i zabić Pernidę. Quincy zdaje sobie sprawę, co stało się z drugim ramieniem i kiedy widzi, że jeden z jego palców zaczyna zmieniać kolor, odcina go, pozostawiając zdziwionego Kurotsuchiego.

Pernida następnie używa mocy zwanej Mocą Matai Fukuin Shoutai, po czym Mayuri ostrzega Nemu, by się wycofał. Nemu udaje się uniknąć ataku Pernidy i kieruje się w jego stronę, aby stawić mu czoła, niszcząc jedną z kopii Pernidy i ratując Mayuriego. Po pozostawieniu Kapitana Kurotsuchiego na szczycie budynku, Nemu decyduje się zaatakować Pernidę, a Konpaku uderza go bezpośrednio w oko, które jest środkiem jego dłoni, powodując rozpad Pernidy.

Ten jednak udaje się zniszczyć Nemu w wielu częściach i powraca do tego, czym był wcześniej, ale jest otoczony wieloma oczami wokół niego i zaczyna wchłaniać Nemu. Mayuri wpada w trans i po ponownym rozważeniu udaje mu się powstrzymać Pernidę przed przejęciem mózgu Nemu. W tym momencie organizm Pernidy zaczyna odczuwać efekt wchłaniania Nemu, produktu przysadki mózgowej, przez co przyspiesza degradację komórek, co powoduje jej samozniszczenie. Następnie Pernida eksploduje i ginie na polu bitwy.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?