Skip to content

Dlaczego Ichigo pociął Króla Dusz w Bleach? (i jak mu się to udało)

10 de grudzień de 2022
IchigoSOulKing

Jeden z dziwniejszych momentów w historii Wojny Quincy Wybielacz był atak Ichigo na Króla Dusz. Mianowicie, Ichigo i jego przyjaciele przybyli wcześniej do Pałacu Króla Dusz, aby pomóc bóstwu Soul Society, ale kiedy Ichigo przybył, szybko zaatakował Króla Dusz i przeciął go na dwie części. Teraz ten ruch nie miał sensu, skoro wiemy, że Ichigo nie był tam, by zabić Króla Dusz, ale raczej, by go chronić, więc dlaczego to zrobił? W tym artykule ujawnimy ci, jak i dlaczego Ichigo przeciął Króla Dusz Wybielacz i co stało się później.

Ichigo i jego przyjaciele przybyli do Pałacu Króla Dusz, aby uratować Króla Dusz, ale zaraz po tym, jak Ichigo wyciągnął miecz Yhwach z piersi Króla Dusz – miecz był tam już wcześniej – szybko zaatakował Króla Dusz swoim mieczem i ciął go dwa kawałki, podczas gdy Blut Vene był widoczny na jego dłoni. Yhwach wyjaśnił, że wysłał część swojego Reiatsu do Ichigo, kiedy ten wyciągnął miecz i że jego krew Quincy zmusiła go do niechętnego zaatakowania Króla Dusz.

Reszta tego artykułu skupi się wyłącznie na Królu Dusz z Wybielacz, ponieważ zapewniamy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym konkretnym łańcuchu wydarzeń, o którym wspomnieliśmy powyżej. Przekażemy Ci wszystkie niezbędne informacje o wydarzeniach związanych z atakiem Ichigo na Króla Dusz, a także o jego konsekwencjach. Dalej będą spoilery.

Dlaczego Ichigo wtrącił Króla Dusz? Wybielacz?

Król Dusz jest głową Soul Society, ale ponieważ uważa się, że ma on absolutną naturę, obywatele Soul Society widzą bardziej symboliczną wartość w istnieniu Króla Dusz. Jednak Król Dusz, który rządzi Soul Society, nie mieszka w regionie Seireitei; zamiast tego żyje w wyższym wymiarze, w którym znajduje się również Pałac Króla Dusz. Jego ochroniarze Gwardii Królewskiej, powszechnie znani jako Dywizja 0, to ludzie, których osobiście wybrał. Król Dusz jest także ojcem Yhwacha i architektem tego świata, Hueco Mundo i Soul Society.

Historia Soul Society rozpoczęła się od Króla Dusz, który istniał przed organizacją. Król Dusz założył Soul Society, Hueco Mundo i ludzki świat swoją mocą znaną jako Wszechmocny, i od tego czasu służył jako podstawa utrzymania tych trzech królestw. Hysube otrzymał tytuł „Manako Osho” ​​od Króla Dusz w pewnym momencie w przeszłości po założeniu Soul Society (Monk Who Calls the Real Name). Król Dusz podjął decyzję, by Shinigami zamknął swoje ogromne zdolności w innym nieujawnionym momencie w przeszłości.

Po przybyciu członków Zero Division, Król pojawia się na krótko w swoim Pałacu Królewskim wraz z Byakuyą Kuchiki, Renjim Abarai, Rukią Kuchiki i Ichigo Kurosakim w Reikyou, gdzie jeden z jego podwładnych pyta, czy się obudził. Kilka dni później Yhwach, jego syn, wchodzi do Pałacu Króla Dusz i natychmiast zaczyna masakrę wasali i poddanych Króla Dusz, po czym udaje się do komnaty Króla Dusz i dźga go w pierś.

Wkrótce potem Ichigo i jego przyjaciele wchodzą do pokoju, gdzie Yhwach informuje ich o trudnej sytuacji Króla Duchów, po czym mówi im, że nic nie mogą zrobić. Kiedy Ichigo wyciąga miecz Yhwacha, by pomóc królowi, Blut Vene rozciąga się na cały jego prawy bok, łącznie z ramieniem, i zmusza go do przecięcia tułowia króla.

Yhwach wyjaśnia działania Ichigo, ujawniając, że krew Quincy nie może zaakceptować obecności Króla Dusz. Yhwach wyjaśnia Ichigo, w jaki sposób zmusił Ichigo do zaatakowania go, dając mu Reiatsu wciąż obecne w jego mieczu, na które jego krew zareagowała, ożywiając Króla Dusz. Gdy dolna połowa ciała Króla i kapsuła przechowawcza opadają na ziemię, Yhwach oświadcza, że ​​Król Dusz nie żyje na dobre. Orihime próbuje pomóc Królowi Dusz swoimi mocami, ale są one bezużyteczne.

Jednak Jushiro Ukitake, który wcześniej ocalił dzięki Mimihagi, prawej ręce Króla Dusz, inicjuje rytuał Kamikake w Seireitei pod Pałacem Króla Dusz, aby ocalić życie Króla Dusz, składając własne w ofierze. Czyniąc to, wysuwa sporą czarną dłoń z jednego ze swoich otworów, która wznosi się w górę do Pałacu i chwyta górną część ciała króla.

1664507633 925 Kim jest Krol Dusz w Bleach Czy jest wladca Soul.webp

Kiedy oko Mimihagi zaczyna się przewracać ze zdziwienia, Yhwach zauważa, że ​​Mimihagi jest jedyną rzeczą, której jego oczy nie mogą przewidzieć i pyta, czy Król Dusz zaczyna odczuwać nostalgię za Soul Society po tym, jak chronił je przez cały ten czas. Ichigo zatrzymuje Yhwacha, chwytając go za ramię i blokując jego atak, pozwalając Yoruichi przejść przez nich i zbudować barierę Kida wokół Króla Dusz z wieloma pieczęciami. Yhwach próbuje zniszczyć Króla Dusz i Mimihagi.

Przed stwierdzeniem, że będą musieli usunąć monarchę, Yoruichi zauważa, że ​​Mimihagi ustabilizowała sytuację. Jednak bariera pęka, gdy Yoruichi na krótko traci koncentrację po zranieniu w ramię przez Ury’ego Ishidę, wysyłając górną połowę króla w kierunku Yhwacha, który zabiera jej Mimihagi. Yhwach całkowicie wchłania Króla Duchów po wchłonięciu Mimihagi. Tak więc, jak widzicie, historia Ichigo przecinającego Króla Dusz na pół nie jest taka, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ponieważ było w niej dużo Yhwacha. Ichigo nigdy nie zrobiłby czegoś takiego sam, więc musiała istnieć ukryta przyczyna, którą wyjaśniliśmy tutaj. Zobaczmy teraz, jak Ichigo był w stanie to zrobić w oparciu o swoje moce i umiejętności.

W jaki sposób Ichigo był w stanie przeciąć Króla Dusz?

Ścięcie Króla Dusz przez Ichigo było dziwne z dwóch powodów. Pierwszą już wyjaśniliśmy, mówiąc ci, dlaczego Ichigo to zrobił, czyli jak został do tego zmuszony przez samego Yhwacha. Po drugie, jak był w stanie to zrobić w oparciu o swoje moce i umiejętności. Król Dusz, który jest odpowiedzialny za całe Soul Society, posiada duchowe zdolności, które nie mają sobie równych pod względem zakresu. Król Quincy upadł z wyczerpania, gdy Yhwach, który również posiada wielką moc duchową, po raz pierwszy posiadł cały zakres zdolności Króla Dusz. Yhwachowi zajęło też trochę czasu dojście do siebie po pełnym przejęciu zdolności Króla Dusz.

Teraz Ichigo był znany ze swoich mocy i mocnych stron, to jasne, ale czy był na poziomie Króla Dusz? Cóż, wygląda na to, że tak, choć z odrobiną szczęścia. Mianowicie, ponieważ Król Dusz jest po prostu bierną istotą, promieniuje jedynie Energią Duchową, a proces ten wydaje się być dość przypadkowy. Czasami emanuje większą ilością, podczas gdy innym razem poziom energii wydaje się być dość niski. Ichigo miał podobny problem na początku, ponieważ nie mógł kontrolować ilości energii, którą tryskał, ale w przeciwieństwie do Króla Dusz, Ichigo nigdy nie był bierną istotą.

ZWIĄZANE Z:

Czy Ichigo Yhwach jest synem i dlatego może używać Blut Vene?

Jak udało nam się zrozumieć, przecięcie Króla Dusz nie wymagało zbyt wiele, tyle tylko, że Reiatsu atakującego w momencie kontaktu było większe niż Reiatsu emanowane przez Króla Dusz w tym samym momencie. Więc jeśli Ichigo zdołał trafić Króla Dusz w czasie, gdy emitowane przez niego Reiatsu było niższe niż zwykle, Reiatsu Ichigo mogło wystarczyć, by przeciąć go na pół. Zauważ, że „niższy poziom” jest tutaj pojęciem bardzo względnym, ponieważ ilość uwolnionego Reiatsu, pomimo tego, że jest niższa, wciąż jest znacznie powyżej średniej, więc mówimy tutaj w bardzo dużych kategoriach.

I to, jak się przekonaliśmy, wystarczyło. Wydaje się, że nie ma żadnego innego powodu poza tym jednym, tj. Reiatsu Ichigo było po prostu większe niż Reiatsu Króla Dusz w tym momencie. Ma to sens z punktu widzenia narracji, ponieważ nie komplikuje zbytnio rzeczy i jest całkiem proste. Pasuje to również do tradycji, ponieważ wiemy, że moce Ichigo są ogromne. Do tego należy dodać: tzw Nie możesz bać się własnego świata light novel potwierdziło, że Gwardia Królewska uważała Ichigo za potencjalnego następcę obecnego Króla Dusz, gdyby Ichigo nie był w stanie zrobić tego, co zrobił. Oznacza to, że pięciu najpotężniejszych Shinigami, w tym sam Ichibei, postrzegało Ichigo jako duchową istotę, która miała więcej niż wystarczającą moc, aby utrzymać stabilność Soul Society.

Na szczęście dla niego, Ichigo zdołał pokonać Yhwacha i stary świat został przywrócony, ale fakt, że właśnie został uznany za potencjalnego następcę Króla Dusz, mówi więcej niż wystarczająco o jego mocach. Właśnie dlatego ostatecznie cięcie Króla Dusz ma sens, gdy porównuje się ich moce.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?