Skip to content

Kto jest najsilniejszym wrogiem Beerusa? Kogo tak naprawdę się boi?

21 de listopad de 2022
beerus

Odkąd zadebiutował w anime Dragon Ball Super, Beerus ostatecznie stał się jedną z najsilniejszych postaci, jakie kiedykolwiek pojawiły się w uniwersum anime i mangi Dragon Ball. Oczywiście wiemy, że Dragon Ball jest pełen jednych z najsilniejszych fikcyjnych postaci wszechczasów, a to oznacza, że ​​bycie jedną z najsilniejszych postaci w tym fikcyjnym świecie stawia Beerusa na niewiarygodnie wysokim piedestale. Ale kto w świecie Dragon Ball był wystarczająco silny, by sprawić, by Beerus walczył? Kto jest najsilniejszym wrogiem Beerusa?

W tym momencie Goku jest najsilniejszą postacią, z jaką Beerus kiedykolwiek miał do czynienia, nie licząc Whisa, który jest tam tylko po to, by trenować i nadzorować jego działania. Beerus żartował kiedyś, że jego najsilniejszym przeciwnikiem była Monaka, postać kneblowana. Ale powiedział to tylko po to, aby zmotywować Goku do stania się silniejszym niż Monaka.

Rzecz w Beerusie polega na tym, że zawsze będzie silniejszy niż Goku i wszystkie inne postacie z Wszechświata 7, ponieważ to właśnie on jest powodem, dla którego Goku chce ciężej trenować. Oznacza to, że jeszcze nie widzieliśmy kogoś, kto byłby wystarczająco silny, aby faktycznie przejąć pełną moc Beerusa. Powiedziawszy to, spójrzmy, kto jest najsilniejszym wrogiem Beerusa.

Kto jest najsilniejszym wrogiem Beerusa?

Kiedy Dragon Ball Z się skończył, myśleliśmy, że Goku i inni wojownicy Z osiągnęli szczyt mocy, ponieważ wszyscy byli tak niewiarygodnie silni, że mogli pokonać każdą istotę, która groziła zniszczeniem planety. Jednak w anime Dragon Ball Super dowiedzieliśmy się, że Goku i jego przyjaciele mają jeszcze długą drogę do przebycia, zanim będą mogli nazywać się najsilniejszymi we wszechświecie.

To dlatego, że Beerus, Bóg Zniszczenia, został przedstawiony jako kolejne wyzwanie dla Goku. W rzeczywistości Beerus był tak silny, że szybko wykonał transformację Goku w Super Saiyan 3, która była najsilniejszą formą, jaką miał w tamtym czasie. Beerus zmusił nawet Goku do osiągnięcia nowej transformacji zwanej Super Saiyan God, z którą Beerus lubił walczyć, ale wciąż nie był blisko poziomu Boga Zniszczenia.

W miarę rozwoju fabuły anime stało się jasne, że było znacznie więcej postaci, które miały moce znacznie przewyższające moce Goku. Beerus w rzeczywistości nie był nawet najsilniejszy, ponieważ Aniołowie i Zenon byli silniejsi od niego. Jednak zawsze był postacią ostateczną pod względem celów Goku jako wojownika, ponieważ wszystko, czego bohater Saiyan chce zrobić, to osiągnąć poziom, który mógłby sprawić, że Beerus pójdzie na całość. Ale kto jest najsilniejszym wrogiem Beerusa w Dragon Ball?

Najsilniejszą postacią, z którą Beerus twierdzi, że walczył, jest Monaka. Oczywiście tylko żartował, kiedy to powiedział, ponieważ Monaka jest kompletnym amatorem, który nie jest nawet w przybliżeniu zbliżony do poziomu Goku, ponieważ nie jest nawet silniejszy niż zwykły człowiek. Monaka jest po prostu dostawcą, który dostarcza różne paczki w całym wszechświecie. Oznacza to, że nie ma żadnych specjalnych zdolności i nie jest nawet wystarczająco silny, aby pokonać najsłabszego Z Fighters.

ZWIĄZANE Z:

Black Frieza kontra Beerus: kto wygrałby walkę?

Beerus powiedział tylko, że Monaka był najsilniejszym wojownikiem, z jakim kiedykolwiek się zmierzył, ponieważ chciał zmotywować Goku do stania się silniejszym. W tym momencie Goku i Vegeta byli już najsilniejszymi wojownikami Wszechświata 7 oprócz Beerusa. A Bóg Zniszczenia wierzył, że oszukanie Goku, by pomyślał, że w ich wszechświecie jest ktoś silniejszy od niego, zmotywuje go do cięższego treningu niż kiedykolwiek.

Ale chociaż wszyscy wiedzą, że Monaka jest niewiarygodnie słaba, legendy mówią, że Goku nadal wierzy, że jest najsilniejszym wojownikiem Wszechświata 7. W rzeczywistości zasugerował zwerbowanie Monaki do swojej drużyny w Turnieju Mocy, tylko po to, by Beerus szybko odrzucił ten pomysł.

Jednak spośród różnych postaci z Wszechświata 7, z którymi walczył Beerus, Goku jest nadal najsilniejszy. Być może minęło trochę czasu od ich ostatniej walki, ale Beerus wciąż jest o wiele mil przed Goku, który opanował już wiele różnych poziomów w swojej technice Ultra Instinct. Ale w jakiś sposób Beerus jest wciąż silniejszy od niego. Mimo to jedyną inną postacią, na której Beerus kiedykolwiek był pod wrażeniem, jest Goku, ponieważ wierzy, że ma zadatki na wojownika, który ostatecznie może go przewyższyć.

Było kilka postaci, takich jak Granolah i Gas, które były w stanie przewyższyć Goku dzięki mocy Smoczych Kul. Oczywiście Black Frieza również przewyższył Goku w mandze. Ale Beerus nigdy nie walczył z żadną z tych postaci.

Kogo boi się Beerus?

W tym momencie można śmiało powiedzieć, że żaden inny wojownik nie sprawił, że Beerus się przestraszył, ponieważ nikt nigdy nie był od niego silniejszy w Wszechświecie 7. Oczywiście wiemy, że Whis jest silniejszy od Beerusa i jest jedną z niewielu postaci które rzeczywiście pokazały, że są w stanie ustawić go w szeregu. W końcu Anioły są silniejsze niż Bogowie Zniszczenia, mimo że nie należą do odpowiednich wszechświatów, w których mieszkają Bogowie Zniszczenia. W związku z tym Beerus jest dość posłuszny Whisowi, który został zainstalowany u jego boku jako jego pomocnik i nauczyciel sztuk walki.

Jest też Bulma, która zawsze była najbardziej nieustraszoną postacią w Dragon Ball. Pomimo braku jakichkolwiek zdolności bojowych, odwaga i apodyktyczna postawa Bulmy pozwoliły jej sprawić, że Beerus do pewnego stopnia się jej bał. Ale to tylko dlatego, że Bulma jest tą, która dostarcza Beerusowi całe pyszne jedzenie, które kocha na Ziemi. Bez Bulmy Beerus nie byłby w stanie cieszyć się jedzeniem, które regularnie pozwala mu jeść.

Poza Whisem, Bulmą i innymi wyższymi istotami żaden śmiertelnik nie był w stanie zasiać strachu w sercu Beerusa. Broly zrobił to raz, ponieważ Beerus bał się, że jeśli Broly znów wpadnie w szał, cała jego planeta zostanie zniszczona. Ale Beerus nigdy nie bał się Broly’ego, ponieważ był silniejszy niż zmutowany Saiyan.

ZWIĄZANE Z:

Czy Lord Beerus lubi Cheelai? (i czy oni się spotykają)

Prawdopodobnie jedyną rzeczą, której boi się Beerus, jest myśl, że pewnego dnia Goku może go przewyższyć. Ale ponieważ Goku ma jeszcze długą drogę do przebycia, minie trochę czasu, zanim będzie mógł wywołać strach w sercu Beerusa.

Czy jest ktoś silniejszy niż Beerus?

Oczywiście poza Wszechświatem 7 są też inne potężne postacie. Zanim rozpoczął się Turniej Mocy, Beerus walczył ze wszystkimi innymi Bogami Zniszczenia w mandze, ponieważ byli na niego źli za to, że Goku zasugerował, że należy zorganizować turniej, aby zobaczyć, który wszechświat może przetrwać. Jednak Beerus bez wysiłku walczył na równi z wieloma Bogami Zniszczenia idącymi prosto na niego.

Anioły są jednak silniejsze niż Beerus. Jest również rzeczą oczywistą, że Zeno jest silniejszy niż Beerus, ponieważ jest najwyższą istotą całego anime Dragon Ball. Oznacza to, że istnieje duża szansa, że ​​Beerus jest najsilniejszą postacią poza Zenonem i Aniołami. Ale to może się gdzieś zmienić, zwłaszcza że nie widzieliśmy prawdziwych ograniczeń Black Frieza. I, oczywiście, Goku ma ostatecznie przewyższyć Black Friezę i zbliżyć się o cal do poziomu Beerusa w przyszłości.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?