Skip to content
TV

Kto grał Darrina w Bewitched?

17 de maj de 2023
l intro 1684273835

Telewizja

Tabitha i Darrin Stephensowie uśmiechają się

„Bewitched” był jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych, kiedy zaczął się w 1964 roku, ale w ciągu ośmiu sezonów serial dokonał kilku zmian w obsadzie. Alice Pearce, która grała wścibską sąsiadkę Gladys Kravitz przez pierwsze dwa sezony, zmarła na raka jajnika i została zastąpiona przez Sandrę Gould. Irene Vernon, która grała Louise Tate, została również zastąpiona przez Kasey Rogers po pierwszych dwóch sezonach.

Nieobecność żadnego aktora była bardziej odczuwalna niż Dicka Yorka, który grał Darrina Stephensa przez pierwsze pięć sezonów „Czarodziejki”, zanim rola została ponownie obsadzona z Dickiem Sargentem. Podczas gdy niektórzy fani i członkowie obsady nie byli zadowoleni z zastąpienia, Sargent został poproszony o tę rolę, zanim York został obsadzony. Elizabeth Montgomery była niekwestionowaną gwiazdą „Bewitched”, ale chemia między nią a Yorkiem pomogła wywindować serial na szczyty oglądalności w ciągu pierwszych pięciu sezonów.

Kariera aktorska Yorka rozpoczęła się dwie dekady przed „Czarownicą”, ale nawet gdy zwyrodnieniowa kontuzja kręgosłupa zmusiła go do rezygnacji z „Czarodziejki”, nadal trzymał się stopy w świecie rozrywki, nawet jeśli oznaczało to pracę z domu. Sargent ze swojej strony nigdy nie przestał pracować po zakończeniu programu i dodał 56 kolejnych filmów i seriali do swojego CV przed śmiercią.

Po Bewitched minęło 20 lat, zanim zagrał kolejną rolę

Po rozpoczęciu kariery w programach radiowych i współpracy teatralnej z reżyserami Elią Kazanem i Sydneyem Lumetem, Dick York dostał swoją pierwszą rolę telewizyjną w filmie „Mr. District Attorney” z 1952 roku. Jednak jego pierwszym filmowym występem była rola Teda „Wrecka” Loomisa w „Moja siostra Eileen”.

York występował głównie w telewizji, ale zagrał kaprala Bohuna w „Operacji Mad Ball” z 1957 roku. Chociaż film ponownie połączył York z Jackiem Lemmonem, był bardziej znany jako pierwszy film komika Erniego Kovacsa. Dwa lata później, podczas kręcenia filmu „Przybyli do Cordury”, wypadek spowodował zerwanie mięśni prawego boku jego pleców. Jego kręgosłup goił się nieprawidłowo i od tego momentu problemy z plecami wciąż się pogarszały.

W 1960 roku zagrał Bertrama T. Catesa w filmie „Inherit the Wind” ze Spencerem Tracy i Gene Kelly. Dwa lata później zagrał z Kelly w serialu „Idąc moją drogą”. Dwadzieścia lat po odejściu z „Bewitched” York pojawił się w serialach „Simon & Simon” i „Fantasy Island” oraz w filmie telewizyjnym „High School, USA”, jednocześnie prowadząc organizację non-profit, którą założył w domu, Acting for Life . Mimo trudności jego optymistyczny charakter nigdy nie zniknął.

„Chcę tylko być zapamiętany ze śmiechu, że dobrze się bawiłem” – powiedział w jednym ze swoich ostatnich wywiadów. „Że świat był dla mnie łaskawy. Że nigdy nie spotkałem nikogo, kogo nienawidziłem lub kto nienawidził mnie”.

Dick Sargent miał bogatą karierę po zakończeniu Bewitched

Szary garnitur i krawat Darrin Stephens uśmiechający się

Zastąpienie ulubionego przez fanów aktora nigdy nie jest łatwym zadaniem i pomimo tego, że był pierwotnie wybrany do roli Darrina Stephensa, Dick Sargent jest często nazywany drugim Darrinem. Agnes Moorehead, która grała Endorę, była niezadowolona ze zmiany i dała znać o swoich uczuciach na planie.

„O trzecim lub czwartym programie, w którym byłem, ona [Moorehead] powiedział do ludzi przede mną:” Nigdy nie powinni mieszać się do sukcesu ”- powiedział Sargent w wywiadzie dla Chicago Outlines (przez Harpies Bizarre). „To znaczy Dick York nigdy nie powinien był zostać zastąpiony, co uważałem za bardzo okrutne i bezmyślna rzecz do powiedzenia przede mną. Ale to była ona”.

Po zakończeniu „Bewitched” Sargent nadal miał bogatą karierę w telewizji. W latach 70. występował w filmach „Bogacz, biedak”, „Człowiek za sześć milionów dolarów”, „Firma trzech” i „Aniołki Charliego”. W latach 80. grał postacie w „The Dukes of Hazzard”, „Family Ties”, „Taxi” i „Diff’rent Strokes”, zanim dostał główną rolę Richarda Prestona w „Down to Earth”.

Oprócz swojej pracy w latach 90., z rolami w „Columbo” i „The Commish”, Sargant publicznie ujawnił się jako gej w 1992 roku w National Coming Out Day w wieku 61 lat. Po wyjściu pojawił się w całostronicowej reklamie The Lesbian and Gay Public Awareness Project. „Chodzi o pokazanie ludziom, że jesteśmy tylko ludźmi i że jesteśmy wszędzie w ich życiu, niezależnie od tego, czy są tego świadomi, czy nie, więc nauczcie się nas akceptować” – powiedział.

Czy ten post był pomocny?