Skip to content
TV

Kto gra tatę Sama Obisanyi w Tedzie Lasso?

27 de kwiecień de 2023
l intro 1682530670

Przesyłanie strumieniowe Apple TV+

Ola Obisanya Ramię wokół Sama

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 3, odcinka 7 „Ted Lasso” — „The Strings That Bind Us”

W 3., odcinku 7. sezonu „Ted Lasso”, Sam Obisanya (Toheeb Jimoh) planuje spotkać się ze swoim tatą, który przyjeżdża z Nigerii, w restauracji Oli, której jest właścicielem od ostatniego sezonu serialu. Kiedy jednak Sam wpada na Twittera w tę iz powrotem na temat decyzji rządu o odrzuceniu łodzi uchodźców, odkrywa, że ​​jego restauracja została zniszczona, najwyraźniej w odwecie. Niemniej jednak jego tata pojawia się w dobrym nastroju, po raz pierwszy ukazując się widzom osobiście po kilku rozmowach telefonicznych, w których występuje jedynie jego głos.

Nonso Anozie gra ojca Sama — Olę Obisanyę, na cześć której nazwał swoją restaurację — udzielając głosu podczas wcześniejszych rozmów telefonicznych w sezonie 2, a teraz pojawia się w tej kluczowej fabule sezonu 3.

Anozie jest płodnym aktorem, którego kariera wciąż wydaje się rosnąć od czasu jego występu w „Ted Lasso”. Na przykład tylko w ciągu ostatnich kilku lat Anozie grała króla piratów Goriana Sharda w „The Mandalorian”, podkładała głos Wyvernowi w „The Sandman” i zagrała Tommy’ego Jepperda w „Sweet Tooth” Netflixa. To powiedziawszy, Anozie działa od 2006 roku, szczycąc się sporym dorobkiem jeszcze przed tą serią występów w popularnych serialach streamingowych.

Nonso Anozie jest częstym aktorem filmowym

Ponieważ Nonso Anozie pochodzi z Anglii, większość jego pracy aktorskiej dotyczyła angielskich filmów lub seriali telewizyjnych. Na przykład, niektóre z jego najwcześniejszych występów na ekranie miały miejsce w wielokrotnie nominowanym do Oscara 2007 Pokucie i dramacie Mike’a Leigha Szczęście. Wiele z jego najbardziej rozpoznawalnych ról to jednak role w filmach gatunkowych lub serialach telewizyjnych, poczynając od historycznego rzymskiego filmu akcji „Ostatni legion”, którego premiera miała miejsce w 2007 roku.

Wśród najbardziej pamiętnych występów Anozie do tej pory jest jego kadencja w „Grze o tron” podczas serii odcinków sezonu 2, w których Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) przebywa w mieście Qarth. Tam Anozie gra Xaro Xhoana Daxosa, kupca i jednego z przywódców miasta, który początkowo przedstawia się jako sojusznik Daenerys, zanim ujawnia swoją prawdziwą naturę.

Inne ważne momenty w karierze Anozie to „RocknRolla” Guya Ritchiego, dramat survivalowy „The Grey” z 2011 roku, serial NBC „Dracula”, adaptacja „Gry Endera” z 2013 roku, film fabularny „Kopciuszek” oraz „Artemida” z 2020 roku. Film pt. Podczas gdy jego pojawienie się jako „Teda Lasso” może być stosunkowo krótkie, kariera Anozie jest inna, obejmująca wiele dekad i gatunków telewizji i filmu.

Czy ten post był pomocny?