Skip to content
TV

Kto gra Howarda On Better Call Saul?

11 de lipiec de 2022
l intro 1657574073

Howard wygląda smutno w Better Call Saul

W ciągu sześciu sezonów „Better Call Saul” zbudował spuściznę godną swojego uznanego przez krytyków poprzednika „Breaking Bad”. Przechodząc od dramatu kryminalnego do dramatu prawniczego, jednocześnie budując mitologię obu programów, AMC zapewniło spuściznę „Better Call Saul” jako zwycięski dodatek do uniwersum wyprodukowanego przez Vince’a Gilligana, które łączy oba programy.

Podobnie jak jego poprzednik, „Better Call Saul” jest często chwalony przez krytyków i publiczność za występy głównej obsady i ekipy (poprzez Rotten Tomatoes). Jedną z postaci, która pojawia się w każdym sezonie serialu od samego początku, jest legalny orzeł i przełożony HHM, Howard Hamlin. W całej serii postać służyła jako folia dla głównych bohaterów Jimmy’ego McGilla (aka Saul Goodman) (Bob Odenkirk) i Kim Wexler (Rhea Seehorn).

Chociaż Howard jest czasami przedstawiany jako trochę nikczemny gnojek, reprezentuje on również osobę o znacznie większej jasności moralnej niż Jimmy czy Kim, stąd jego pozycja naprzeciwko notorycznie brudnego tytularnego prawnika. Niestety, postać spotyka szokującą śmierć pod koniec finału szóstego sezonu „Better Call Saul” w środku sezonu. Mimo to, gdy postać zniknęła na dobre, fani mogą się zastanawiać nad tożsamością aktora stojącego za tymi charakterystycznymi liniami opalenizny i celową afektacją.

Patrick Fabian gra Howarda Hamlina w Better Call Saul

Patrick Fabian gra Howarda Hamlina w „Better Call Saul”. Jeśli aktor wygląda znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że widziałeś go wcześniej w wielu projektach. Warto zauważyć, że Fabian miał wiele gościnnych występów w głównych programach telewizyjnych, takich jak „24”, „Elementary”, „Agents of SHIELD”, „The Conners” i „Grimm”, żeby wymienić tylko kilka (przez IMDb).

Wykonawca miał także powtarzające się role w kilku innych seriach. Zagrał doktora Lewisa w medycznym serialu komediowym Carol’s Second Act, wcielił się w postać Reese Getty w nadprzyrodzonym dramacie Lucyfer, a także pojawił się kilka razy w komediodramacie Special oraz w czarnej komedii Showtime Czarny poniedziałek. Jeśli charakterystyczny głos Fabiana brzmi również dla ciebie, być może znasz go z roli nikczemnego Hanka Henshawa w animowanych filmach DC „Śmierć i powrót Supermana” oraz „Reign of the Supermen”. Młodsi widzowie mogą również rozpoznać go jako złego Thantosa w oryginalnym filmie Disney Channel „Twitches” z 2005 roku, a także jego sequelu „Twitches Too” z 2007 roku.

Po tym, jak Howard spotkał swój zgon w „Better Call Saul”, Fabian usiadł z Vanity Fair, aby omówić punkt końcowy postaci. „Umywa ręce zarówno Jimmy’emu, jak i Kim” – powiedział Fabian. „Więc myślę, że to, co widzisz w szóstym sezonie, to człowiek, który w swoim umyśle odhaczył wszystkie pola przyzwoitego zachowania wobec nich”. Zapytany, co go czeka, wykonawca ujął to dość prosto: „Parking na czwartym lub wyższym piętrze w Paramount i stanie w kolejce na przesłuchanie, jak każdy inny aktor”.

Choć czas Fabiana nad „Better Call Saul” dobiegł końca, wydaje się, że aktor ma już w trakcie realizacji inne projekty i bez wątpienia wkrótce znów pojawi się na ekranach.

Czy ten post był pomocny?