Skip to content

Kto gra Heddie Hawkins na czarnej liście?

27 de grudzień de 2022
l intro 1672160775

Aida Turturro uśmiecha się

Dzięki ukochanemu dramatowi szpiegowskiemu NBC „Czarna lista” z nieoczekiwanie długim czasem największej oglądalności, serial nadal zapewnia fanom akcję na dużym ekranie w pakiecie na małym ekranie. To oczywiście obejmuje gwiazdorską moc Jamesa Spadera, który stał na czele serii jako mistrz przestępców w fedorze, który stał się sojusznikiem FBI, Raymondem „Red” Reddingtonem od czasu jej debiutu. Po drodze „Czarna lista” otoczyła swoją gwiazdę jedną z bardziej imponujących list gościnnych gwiazd w świecie sieci. Do tej pory aktorzy ze wszystkich środowisk sławy ustawiali się w kolejce, aby wymieniać dowcipne jednolinijki ze Spaderem, w tym między innymi Alan Alda, Isabella Rosellini, Dianne Wiest i Lance Reddick (według Variety).

Podczas gdy większość gwiazd występujących gościnnie w „Czarnej liście” gra przeciwników Spadera, pojawiła się solidna grupa stałych bywalców, którzy grają chętnych — a czasem niechętnych — sojuszników. Wśród tych postaci niewiele było bardziej pomocnych niż Heddie Hawkins, była księgowa karnawału, która zdefraudowała miliony, zanim dopadło ją FBI. Postać zadebiutowała podczas piątego sezonu „Czarnej listy” i do tej pory wystąpiła w serialu kilkanaście razy. Oto kto ożywia Heddie Hawkins.

Niesławny karnawałowy księgowy z Czarnej listy to tylko jedna z pamiętnych ról Aidy Turturro

Heddie Hawkins była daleka od pierwszej (lub największej) roli Aidy Turturro na małym ekranie. Jeśli byłeś fanem kultowego dramatu gangsterskiego HBO „Rodzina Soprano”, Turturro z pewnością nie trzeba przedstawiać — występowała we wszystkich siedmiu sezonach nagradzanego serialu jako Janice Soprano (per People), młodsza siostra Tony’ego Soprano (James Gandolfini ). Jak wie każdy fan „Rodziny Soprano”, Janice była cierniem w boku swojego starszego brata. Była też jedną z piękniej zrealizowanych postaci w zatłoczonym krajobrazie serialu. Jest to w dużej mierze zasługą ognistej, gęsto warstwowej pracy Turturro, która zapewniła, że ​​postać wyróżniała się pośród morza postaci większych niż życie.

Turturro dzielił wiele scen z „Rodziny Soprano” z Gandolfinim i pracował z aktorem nad wieloma innymi projektami przed jego śmiercią. Obejmuje to musical „Romance & Cigarettes” z 2005 roku, który również został napisany i wyreżyserowany przez jej słynnego kuzyna, Johna Turturro. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jeszcze ją widziałeś, Turturro wystąpiła w dziesiątkach programów telewizyjnych od lat 90. Cienie. Od 2013 roku aktor pojawił się także w 14 odcinkach „Law & Order: Special Victims Unit” jako sędzia Felicia Catano.

Nic dziwnego, że Turturro pojawił się także w dziesiątkach niezapomnianych filmów na przestrzeni lat, w tym w dziełach Barry’ego Levinsona („Śpiący”) i Martina Scorsese („Bringing Out the Dead”) — i można bezpiecznie założyć, że Aida Turturro nadal będzie kraść sceny na dużych i małych ekranach przez wiele lat.

Czy ten post był pomocny?