Skip to content
TV

Kto gra Faith Marconi na Blue Bloods?

7 de sierpień de 2022
l intro 1659750013

Faith Marconi patrzy poważnie

Po ponad dziesięciu latach na antenie stało się jasne, że rodzina Reaganów jest bijącym sercem „Błękitnokrwistych”. Z Tomem Selleckem na czele w roli komisarza NYPD, Franka Reagana, serial łączy cotygodniowe śledztwa kryminalne z życiem osobistym i zawodowym dorosłych dzieci Franka, Danny’ego (Donnie Wahlberg), Erin (Bridget Moynahan) i Jamiego (Will Estes). Każdy odcinek jest przerywany cotygodniowymi niedzielnymi obiadami Reaganów.

Podczas gdy Reaganowie są w centrum dramatu, ich wyzwania są wzbogacane przez postaci drugoplanowe, które okupują świat „Błękitnokrwistych”. Gdzie byłby serial bez innych policjantów i detektywów z NYPD lub rotacyjnej obsady prokuratorów okręgowych? Jednym z późniejszych dodatków do „Blue Bloods” jest Faith Marconi, lekarz sądowy z NYPD. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku „More Than Meets the Eye” 11. sezonu i pojawia się ponownie kilka odcinków później w „The End”. W sezonie 12 pojawia się ponownie, kontynuując dzielenie się scenami z Dannym w terenie. Oto aktor, który gra Faith Marconi.

Annabella Sciorra miała bogatą karierę filmową i niezapomnianą historię o The Sopranos

Annabella Sciorra jest stałym elementem filmu i telewizji od późnych lat 80-tych. W 1989 roku aktorka zadebiutowała na dużym ekranie w „Prawdziwej miłości” Nancy Savoca, za którą otrzymała nominację do nagrody Independent Spirit Award. W latach 90. Sciorra współpracował z wieloma wschodzącymi filmowcami. Zagrała w „Gorączce dżungli” Spike’a Lee, a także w dwóch filmach Noah Baumbacha i trzech filmach Abela Ferrary (przez IMDb)

W latach 2001-2004 Sciorra zagrała jedną z ról, z których jest najbardziej znana: Gloria Trillo w „Rodzinie Soprano”. Chociaż pojawiła się tylko w siedmiu odcinkach, Sciorra zapewniła uznanemu serialowi jeden z najbardziej palących występów jako niespokojny pacjent doktora Melfiego (Lorraine Bracco) i kochanka Tony’ego (James Gandolfini). Rola przyniosła jej nominację do nagrody Emmy dla wybitnej aktorki gościnnej w serialu dramatycznym.

Od czasu „Rodziny Soprano” Sciorra wniosła swoje talenty do wielu programów telewizyjnych, w tym „Prawo i porządek: Criminal Intent” i „Słowo na L”. Grała szefową kryminalną Rosalie Carbone w serialach Marvela „Luke Cage” i „Daredevil”. „Myślę, że sam mam trochę tego zarozumiałości” – powiedział aktor na premierze drugiego sezonu „Luke Cage” – „więc nie musiałem chodzić i spotykać się z jakimiś gangsterami, żeby to rozgryźć”.

Co ciekawe, Faith Marconi nie jest pierwszą postacią Sciorry w „Blue Bloods”. Wystąpiła gościnnie w odcinku 2013 jako Grace Meherin, psycholog z NYPD. Na szczęście dla fanów jej drugi występ w „Blue Bloods” trwał dłużej.

Czy ten post był pomocny?