Skip to content

Kto głosi AI Griota Shuri w Black Panther: Wakanda Forever?

12 de listopad de 2022
l intro 1668194556

Shuri słucha Namor

Zaczynają napływać recenzje „Czarnej Pantery: Wakanda na zawsze”, zarówno od profesjonalnych krytyków, jak i fanów w mediach społecznościowych. A ogólny werdykt jest w dużej mierze pozytywny (poprzez Rotten Tomatoes). Jasne, niektórzy kinomani i ich biedne pęcherze byli niezadowoleni z czasu pracy 2 godziny i 41 minut, ale poza tym pochwały są obfite. Fani byli szczególnie pod wrażeniem występów aktorów, a także tego, jak dobrze serce i dusza wszystkich ciężko pracujących nad projektem zabłysły, aby oddać Chadwickowi Bosemanowi hołd, na który zasłużył.

Ale był jeden występ w filmie, który prawdopodobnie zostanie przeoczony przez zdecydowaną większość widzów. Zarówno w oryginalnej „Czarnej Pantery”, jak i w nowo zadebiutowanej kontynuacji, Shuri ma program sztucznej inteligencji (AI) o nazwie Griot, który w przeciwieństwie do innych techno-podmiotów w MCU jest monotonny i zwięzły, chociaż ma więcej do powiedzenia w sequelu . Ale za głos Griota odpowiedzialna jest bardzo znana celebryta, a kiedy już zdasz sobie sprawę, kto to jest, film stanie się o wiele lepszy.

Griot jest wyrażany przez nikogo innego jak Trevora Noah

Nie tylko obecny gospodarz „Daily Show” jest oficjalnie uznawany na IMDb za ponowne odegranie swojej roli w sequelu, ale zachowuje się nieśmiało, jeśli chodzi o potwierdzenie tego w telewizji późno w nocy. Podczas niedawnego wywiadu „Tonight Show” z Jimmym Fallonem wspominał, że grał „afrykańskiej wersji Siri” w pierwszym filmie „Czarnej Pantery”, a kiedy Fallon zapytał go wprost, czy będzie w sequelu, czy nie, powiedziałby tylko, że „powinieneś to obejrzeć”. W minutach poprzedzających pytanie Noah długo mówił o tym, jak bardzo nienawidzi spoilerów i zwodniczych zwiastunów filmowych, więc jego dwuznaczność jest nie tylko dobrym chwytem marketingowym, ale pasuje do jego charakteru.

Jaką małą pracę głosową wykonał w oryginalnej „Czarnej Panterze”, wykonał z wyciszonymi emocjami i rzeczowym tonem, którego można by się spodziewać, że zostanie zaprogramowany na asystenta sztucznej inteligencji. Nie było dowcipnych przekomarzań, takich jak poprzednia sztuczna inteligencja, która należała do Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.), jak JARVIS (Paul Bettany) i PIĄTEK (Kerry Condon). Ale Noah świetnie się bawił, opowiadając o swoich doświadczeniach z „The Late Show with Stephen Colbert”, opowiadając dowcipy o tym, jak odrzucił wiele głównych ról i żartobliwie dodając, że zagrał każdy latający statek, który jest pokazywany na ekranie. Zaprawdę, jego zasięg jako aktora nie zna granic.

Noe wypowiedział proroczą przepowiednię dotyczącą sukcesu Czarnej Pantery

Noah przewiduje film za miliard dolarów

Pierwszy film „Czarna Pantera” został wydany 16 lutego 2028 roku, a jego gwiazda, Chadwick Boseman, pojawił się w „The Daily Show” w odcinku, który wyemitowano 1 marca tego samego roku. W wywiadzie Boseman i Noah dyskutowali o wielu rzeczach dotyczących filmu, w tym o tym, jak na zawsze zostanie powitany do końca życia w tradycyjnym stylu Wakandyjskim z ramionami skrzyżowanymi na klatce piersiowej, oraz o tym, jak bardzo film miał w sobie uniwersalny urok. odbiorców. Na samym końcu wywiadu, gdy Noah ściskał dłoń Bosemanowi i żegnał się, powiedział – przynajmniej trochę żartobliwie – że film został „mile widziany, był elektryczny i zarobi miliard dolarów plus” na co publiczność w studiu głośno wiwatowała.

Czy Noah zgadł szczęśliwie? Twierdzilibyśmy, że było bardziej wykształcone niż szczęśliwe. W końcu filmy warte miliardy dolarów nie pojawiają się po prostu codziennie. Według redakcji Rotten Tomatoes na temat wszystkich filmów za miliardy dolarów, jakie kiedykolwiek nakręcono, było ich tylko około 50 w chwili pisania tego tekstu. A „Czarna Pantera” zajmuje imponujące piąte miejsce na tej liście, zarabiając w sumie prawie 1,35 miliarda dolarów. Co więcej, należy zauważyć, że Noah dokonał swojej prognozy około dwa tygodnie przed tym, jak gwałtownie rosnąca popularność filmu uderzyła w miliard dolarów. Według Variety, sprzedaż biletów brutto do kina nie osiągnęła tego magicznego znaku aż do 26 dni po pierwszym premierze kinowej – a wywiad Bosemana z Noah miał miejsce pełne dwa tygodnie wcześniej.

Czy ten post był pomocny?