Skip to content

Kokushibo kontra Yoriichi: Kto wygrałby walkę?

13 de kwiecień de 2023
YTvK

Pod względem Pogromca demonów, najbardziej znaną i najważniejszą walką była oczywiście walka między Tanjirō i Muzanem, która zakończyła historię bardzo epickim akcentem. Ale to nie była jedyna epicka walka w tej historii. Kolejna ważna i epicka walka w Pogromca demonów wydarzyło się wiele lat przed głównym wątkiem fabularnym, kiedy najpotężniejszy sojusznik Muzana, Kokushibo, członek wyższej rangi, walczył z najpotężniejszym Zabójcą Demonów, Yoriichi Tsugikuni. Jak na ironię, Kokushibo i Yoriichi byli braćmi, zanim Kokushibo stał się demonem, aw tym artykule pomożemy ci zrozumieć, kto jest silniejszy z tej dwójki.

Według własnego uznania Kokushibo, Yoriichi był, nawet gdy był stary i ślepy, potężniejszy od niego i gdyby nie zginął podczas walki, Kokushibo zostałby zabity. Yoriichi był najpotężniejszą postacią w serii i był w stanie pokonać zarówno Muzana, jak i Kokushibo, nawet gdy nie był w sile wieku. U szczytu kariery z łatwością poradziłby sobie z Kokushibo.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na kilka kategorii, ponieważ porozmawiamy o tych dwóch postaciach i ujawnimy, która z nich jest silniejsza. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego Yoriichi jest zdecydowanie silniejszy od Kokushibo.

Siły fizyczne i umiejętności walki

Kokushibo wykazał się wielką sprawnością fizyczną, bez wysiłku podnosząc masywne ostrze, które było kilka razy cięższe niż typowa katana i atakując nim w sposób ciągły z zadziwiającą szybkością, bez zatrzymywania się lub wywierania jakiegokolwiek wysiłku. Można przypuszczać, że Kokushibo miał siłę fizyczną większą lub równoważną Akazie trzeciej rangi, demonowi, który może kruszyć ziemię gołymi pięściami, ponieważ wchłonął więcej krwi z Muzan Kibutsuji niż Akaza. Kokushibo stał się drugim najsilniejszym szermierzem w historii, po swoim młodszym bracie bliźniaku, Yoriichi Tsugikuni, po spędzeniu ponad 400 lat na ćwiczeniu i doskonaleniu technik szermierki oraz jeszcze większym zwiększaniu swoich zdolności fizycznych.

Yoriichi był niesamowicie silnym wojownikiem. Podczas szkolenia na Zabójcę Demonów był już w stanie pokonać wiele Demonów; jego brat, Michikatsu, stwierdził, że nawet jako dziecko Yoriichi mógł go pokonać w dorosłym wieku. Nadal pozostaje jedynym Zabójcą Demonów, który był w stanie pokonać Muzana Kibutsuji w walce, zmuszając go do ucieczki, by uratować mu życie; inaczej Yoriichi by go zabił. Był także w stanie pokonać Kokushibo, Górnego Księżyca. Podczas walki ze swoim demonizowanym bratem, Yoriichi był – pomimo tego, że był stary i ślepy – wciąż był w stanie pokonać swojego brata i poderżnąć mu gardło, prawie go zabijając, zanim ostatecznie uległ własnym obrażeniom. Sam Kokushibo przyznał, że gdyby Yoriichi był w stanie zadać mu drugi cios w szyję przed śmiercią. Na pewno by umarł, pomimo faktu, że Yoriichi był wtedy stary i ślepy.

Kiedy był Zabójcą Demonów, Michikatsu nie był tak silny jak Yoriichi. Ale nawet ze wszystkimi swoimi demonicznymi mocami, wciąż nie był w stanie pokonać swojego brata, ponieważ Yoriichi był w stanie poderżnąć mu gardło, zanim Kokushibo nawet go wyciągnął. Zwycięzca tutaj jest jasny.

Punkty: Kokushibo 0, Yoriichi 1

Prędkość

Kokushibo miał niesamowitą prędkość, prawdopodobnie znacznie przewyższającą wszystkich innych Kizuki, o czym świadczy fakt, że odciął kończynę Akazy, zanim ten w ogóle zrozumiał, co się stało. Często demonstrował swoją niesamowitą szybkość. Z początku był w stanie z łatwością przewyższyć techniki Muichiro, poruszając się tak szybko, że wydawało się, że się teleportował. Szybkość Kokushibo, według Muichiro, była w innym wymiarze niż jego własny. Pomimo odcięcia ręki tuż po przybyciu, Kokushibo był w stanie „teleportować się” do obszaru, w którym Genya strzelał do niego ze strzelby, zanim strzały mogły go dosięgnąć. Następnie szybko odciął drugie ramię i ciało, sprawiając wrażenie, że nawet się nie porusza.

POWIĄZANY:

25 najsilniejszych postaci zabójców demonów (ranking)

Yoriichi Tsugikuni był wyjątkowo szybki, szczególnie jak na człowieka. Zostało to zademonstrowane podczas jego walki z Muzanem, gdzie był w stanie przeciwstawić się wszystkim swoim demonicznym zdolnościom i pokonać go ze względną łatwością. Ponadto, jak powiedzieliśmy powyżej, dobrze po osiemdziesiątce i całkowicie ślepy, Yoriichi był w stanie poderżnąć gardło Kokushibo tak szybko, że Kokushibo nie tylko tego nie zauważył, ale nawet nie był w stanie wyciągnąć miecza, zanim prawie został zabity.

Fakt, że Kokushibo nie zauważył nadchodzącego ataku Yoriichiego mówi nam wszystko. A Yoriichi był wtedy stary i ślepy. Gdyby zaatakował go, gdy był w sile wieku, Kokushibo prawdopodobnie nawet nie wiedziałby, że został zabity.

Punkty: Kokushibo 0, Yoriichi 2

Obrona

Podobnie jak inne Demony, Kokushibo może leczyć swoje rany bez żadnych problemów, ale ponieważ jest jednym z dwunastu Demonów, które tworzą Dwanaście Demonicznych Księżyców, jego leczenie następuje znacznie szybciej, ukazując jego ogromną moc. Oprócz swojej fizycznej formy, Kokushibo może zregenerować swoją katanę, która jest wykuta z jego ciała i krwi. Podobnie jak w przypadku Akazy, jego regeneracja ewoluuje do punktu, w którym może zrekonstruować swoją głowę, zbliżając się do poziomu ewolucji Muzana.

Zabójca demonów: Czy Yoriichi nie żyje?  Oto, co wydarzyło się w ostatecznej bitwie przeciwko Michikatsu!

Yoriichi w tym aspekcie nie miał umiejętności regeneracji, ponieważ był zwykłym człowiekiem. Ale, o ile wiadomo, był tak utalentowany, że żaden z jego przeciwników nie zdołał go zranić. Było to widoczne w jego walce z Muzanem i Kokushibo; Kokushibo zdołał go uderzyć dopiero po jego śmierci, tj. udało mu się zaatakować jego zwłoki. Co więcej, jego odporność została udowodniona, gdy udało mu się dożyć osiemdziesiątki, pomimo faktu, że nosiciele Znaku Zabójcy Demonów zmarli w wieku 25 lat.

Jest to kategoria, w której właściwie zdecydowaliśmy się podzielić punktami, ponieważ nie można tutaj odmówić umiejętności regeneracji Kokushibo. Ale fakt, że Yoriichi zdołał zrobić to, co zrobił bez żadnych specjalnych umiejętności, jest powodem, dla którego również otrzymał tutaj punkt.

Punkty: Kokushibo 1, Yoriichi 3

Sztuka krwawego demona / styl oddychania

Potrafi tworzyć i kontrolować dziesiątki ostrych jak brzytwa ostrzy w typowej formie półksiężyca z własnego ciała dzięki swojej sztuce Blood Demon Art, Crescent Moon Blades, która uzupełnia jego wcześniejszy styl walki, Moon Breathing. Mogą mieć jaskrawożółty lub jasnoniebieski odcień i uważa się, że powstały z jego krwi. Uderzenia Kokushibo są niezwykle nieprzewidywalne i trudne do przewidzenia, ponieważ te półksiężycowe miecze nieustannie zmieniają się pod każdym względem, w tym pod względem kształtu i rozmiaru. Wymachy jego ostrzy są niezwykle zabójcze i niebezpieczne ze względu na Sztukę Krwawego Demona, która znacznie zwiększa skuteczność jego metod. Naprawdę trudno jest obejść jego Moc Krwi ze względu na jej niestabilność.

POWIĄZANY:

Zabójca demonów: Kto zabił Kokushibo? Oto, co się z nim stało!

Yoriichi opracował oryginalny Styl Oddychania Słońcem, który był później używany przez Sumiyoshi, który nadał mu nazwę Hinokami Kagura. Yoriichi był ekspertem w Oddychaniu Słońcem, z łatwością pokonując demony, a nawet obezwładniając Muzana, Króla Demonów, a także najsilniejszego z wyższych rangą. Yoriichi jest znany jako najbardziej utalentowany szermierz w historii Pogromca demonów. Nawet gdy był jeszcze dzieckiem, które nie miało absolutnie żadnego treningu, kiedy po raz pierwszy wziął katanę do ręki, był w stanie pokonać doświadczonego szermierza w walce, zadając kilka szybkich ciosów na całym ciele; ciosy były tak szybkie, że nikt nie był w stanie ich właściwie dostrzec.

Oddychanie Słońcem jest pierwszym i najsilniejszym Stylem Oddychania. Był w stanie skutecznie pokonać Muzana i gdyby Yoriichi użył go na Kokushibo, ten z pewnością by umarł. Tutaj nie ma wątpliwości co do zwycięzcy.

Punkty: Kokushibo 1, Yoriichi 4

Sam Kokushibo przyznał, że Yoriichi by go zabił

Kiedy ta dwójka zmierzyła się wieki temu, Yoriichi zdołał podciąć szyję Kokushbo, zanim Demon nawet dobył swojego ostrza, pokazując, że wciąż jest w szczytowej formie. Niestety, podczas gdy Kokushibo czekał na ostateczny cios (w tym momencie był pewien, że umrze), Yoriichi zatrzymał się. Umarł ze starości, stojąc na dwóch nogach, zanim mógł zabić swojego brata; Kokushibo przyznał później, że z pewnością umarłby, gdyby jego brat nie umarł w tym momencie. I to wystarczy, aby ogłosić Yoriichi zwycięzcą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?