Skip to content

Kokushibo kontra Muzan: Kto wygrałby walkę?

12 de kwiecień de 2023
KvMK

Kontynuując nasze porównania Pogromca demonów postaci, po raz kolejny postanowiliśmy skupić się na dwóch demonach. W tym artykule porównamy moce i zdolności członka Dwunastu Kizuki, Kokushibo i jego „twórcy”, Muzana Kibutsuji, Króla Wszystkich Demonów. To porównanie jest w większości przypadków dość jasne, ponieważ demony są klasyfikowane na podstawie ich mocy i umiejętności, ale nadal będziemy przedstawiać porównanie kategorii po kategoriach, abyś wiedział, kto jest silniejszy i kto wygrałby w bezpośrednie starcie między tymi dwoma demonami, Muzanem lub Kokushibo.

Ze względu na to, że Muzan jest Królem Demonów i twórcą wszystkich Demonów, jest silniejszy niż Kokushibo. Ale ze wszystkich Demonów, Kokushibo był najbliżej poziomu mocy Muzana i jest zdecydowanie najsilniejszym Demonem w serii, oprócz samego Muzana. Muzan by wygrał, ale byłaby to bardzo trudna walka.

Teraz, gdy masz już krótką wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na kilka kategorii, ponieważ porozmawiamy o tych dwóch postaciach i ujawnimy, która z nich jest silniejsza. Na koniec wydamy ostateczny werdykt i wyjaśnimy, dlaczego Muzan jest zdecydowanie silniejszy od Kokushibo.

Siły fizyczne i umiejętności walki

Kokushibo wykazał się wielką sprawnością fizyczną, bez wysiłku podnosząc masywne ostrze, które było kilka razy cięższe niż typowa katana i atakując nim w sposób ciągły z zadziwiającą szybkością, bez zatrzymywania się lub wywierania jakiegokolwiek wysiłku. Można przypuszczać, że Kokushibo miał siłę fizyczną większą lub równoważną Akazie trzeciej rangi, demonowi, który może kruszyć ziemię gołymi pięściami, ponieważ wchłonął więcej krwi z Muzan Kibutsuji niż Akaza. Kokushibo stał się drugim najsilniejszym szermierzem w historii, po swoim młodszym bracie bliźniaku, Yoriichi Tsugikuni, po spędzeniu ponad 400 lat na ćwiczeniu i doskonaleniu technik szermierki oraz jeszcze większym zwiększaniu swoich zdolności fizycznych.

Podczas walki Muzan może przybrać bardziej potworny wygląd, pozostawiając odsłoniętą klatkę piersiową i kończyny pokryte ciemnoczerwoną maczugą z dużymi, spiczastymi zębami. Chociaż stracił dużo energii walcząc z transformującym człowieka lekiem Tamayo, nadal był w pełni zdolny do przechytrzenia wielu nisko postawionych Zabójców Demonów i pożerania dziesiątek z nich w ciągu kilku minut. Jego szybkość, siła, refleks i moc są znacznie zwiększone w tej formie. W tej formie ma szczęki/usta o ostrych zębach na całym ciele. Te szczęki/usta nie tylko służą mu jako główny punkt ataku w walce, ale także pomagają mu szybciej się leczyć, pozwalając mu przedzierać się przez wrogów i pochłaniać ich mięso.

Jest to dość złożony temat. Muzan jest genialnym wojownikiem, ale Kokushibo ma zarówno umiejętności walki Demona, jak i Zabójcy Demonów, co dałoby mu niewielką przewagę. Ale z drugiej strony wytrzymałość Muzana jest znacznie większa i pod tym względem przewyższa Kokushibo. Dlatego zdecydowaliśmy się tutaj podzielić punktami.

Punkty: Kokushibo 1, Muzan 1

Prędkość

Kokushibo miał niesamowitą prędkość, prawdopodobnie znacznie przewyższającą wszystkich innych Kizuki, o czym świadczy fakt, że odciął kończynę Akazy, zanim ten w ogóle zrozumiał, co się stało. Często demonstrował swoją niesamowitą szybkość. Z początku był w stanie z łatwością przewyższyć techniki Muichiro, poruszając się tak szybko, że wydawało się, że się teleportował. Szybkość Kokushibo, według Muichiro, była w innym wymiarze niż jego własny. Pomimo odcięcia ręki tuż po przybyciu, Kokushibo był w stanie „teleportować się” do obszaru, w którym Genya strzelał do niego ze strzelby, zanim strzały mogły go dosięgnąć. Następnie szybko odciął drugie ramię i ciało, sprawiając wrażenie, że nawet się nie porusza.

POWIĄZANY:

20 najsilniejszych demonów w Demon Slayer (RANKING)

Muzan może uderzyć zwykłą osobę swoimi pazurami i zarazić ją swoją krwią na tyle szybko, że nikt tego nie zauważy z powodu jego szybkości. Nawet gdy jeden z jego Dolnych Księżyców próbował przed nim uciec i udało mu się przejść spory dystans bez pomocy Nakime, szybko odciął mu głowę.

Fizycznie Muzan może nie być szybszy od Kokushibo, pod tym względem są mniej więcej na tym samym poziomie, ale umiejętności transportowe Muzana, które są wynikiem jego demonicznych mocy, są tak niesamowite, że musieliśmy przyznać mu rację.

Punkty: Kokushibo 1, Muzan 2

Regeneracja

Podobnie jak inne Demony, Kokushibo może leczyć swoje rany bez żadnych problemów, ale ponieważ jest jednym z dwunastu Demonów, które tworzą Dwanaście Demonicznych Księżyców, jego leczenie następuje znacznie szybciej, ukazując jego ogromną moc. Oprócz swojej fizycznej formy, Kokushibo może zregenerować swoją katanę, która jest wykuta z jego ciała i krwi. Podobnie jak w przypadku Akazy, jego regeneracja ewoluuje do punktu, w którym może zrekonstruować swoją głowę, zbliżając się do poziomu ewolucji Muzana.

Muzan żąda, aby Wyższe Szeregi działały wydajniej

Najważniejszym punktem regeneracji Muzana jest to, że może nawet zregenerować własną głowę, gdy jest odcięta, w przeciwieństwie do demonów, które tworzy, które umierają przez odcięcie ich głów, a Styl Oddychania Słońcem jest jedyną rzeczą, która może je zabić. Muzan może zregenerować się po wszelkiego rodzaju urazach, nawet odzyskując kończyny, gdy są odcięte; jest również w stanie wytrzymać eksplozję z bliskiej odległości, będąc w stanie odbudować swoje ciało tak szybko, jak zostało zniszczone.

Jest to kategoria, w której Muzan nie ma sobie równych wśród Demonów iw tym aspekcie możemy jedynie potwierdzić, że przewyższa on również zdolności regeneracyjne Kokushibo.

Punkty: Kokushibo 1, Muzan 3

Sztuka Krwawego Demona

Potrafi tworzyć i kontrolować dziesiątki ostrych jak brzytwa ostrzy w typowej formie półksiężyca z własnego ciała dzięki swojej sztuce Blood Demon Art, Crescent Moon Blades, która uzupełnia jego wcześniejszy styl walki, Moon Breathing. Mogą mieć jaskrawożółty lub jasnoniebieski odcień i uważa się, że powstały z jego krwi. Uderzenia Kokushibo są niezwykle nieprzewidywalne i trudne do przewidzenia, ponieważ te półksiężycowe miecze nieustannie zmieniają się pod każdym względem, w tym pod względem kształtu i rozmiaru. Wymachy jego ostrzy są niezwykle zabójcze i niebezpieczne ze względu na Sztukę Krwawego Demona, która znacznie zwiększa skuteczność jego metod. Naprawdę trudno jest obejść jego Moc Krwi ze względu na jej niestabilność.

POWIĄZANY:

Demon Slayer: Dlaczego Muzan boi się Tanjirō?

Sztuka Krwawego Demona Muzana to Biokineza. Może się to wydawać relatywnie słabą mocą, ale Biokineza pozwala Muzanowi używać swojego ciała w niesamowity sposób. Ma niesamowite moce zmiany kształtu, które znacznie przewyższają podobne zdolności posiadane przez inne demony. Ma również w sumie siedem serc i pięć mózgów, co w połączeniu z jego Krwawą Demoniczną Sztuką czyni go niemal nieśmiertelnym, ponieważ wyjątkowo trudno go zabić (w rzeczywistości może przeżyć, jeśli nawet mały kawałek nie jest zniszczony). Potrafi tworzyć klony samego siebie, a używając swojej krwi może również zamieniać innych w Demony.

Muzan ma, cóż, bardzo wszechstronny zestaw umiejętności, jeśli chodzi o jego sztukę Krwawego Demona, delikatnie mówiąc. Nie możemy jednak zignorować faktu, że Krwawy Demon Art Kokushibo w rzeczywistości uzupełnia jego styl oddychania i dlatego zdecydowaliśmy się podzielić punktami w tej ostatniej kategorii.

Punkty: Kokushibo 2, Muzan 4

Muzan był silniejszy od Kokushibo, ale nadal się go bał

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Muzan Kibutsuji jest ojcem wszystkich demonów i właściwie stworzył każdego znanego demona, w tym Kokushibo. Pod tym względem Muzan przewyższa wszystkie demony z serii, w tym Kokushibo. Jednak różnica między nimi nie jest aż tak duża i nawet Muzan był tego świadomy. Mianowicie, ze względu na swoją poprzednią pozycję jako Zabójcy Demonów, Kokushibo jest jedynym Demonem w serii, który był mistrzem w obu dziedzinach (Kaigaku nie był mistrzem jak on) – będąc Demonem i będąc Zabójcą Demonów. W tym aspekcie z pewnością zmusiłby Muzana do wysiłku, ale ostatecznie uważamy, że nie byłby w stanie go pokonać.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?