Skip to content

Deku kontra All Might: kto wygrałby walkę i dlaczego?

18 de grudzień de 2022
deku vs all might

W My Hero Academia wszyscy wiemy, że Izuku Midoriya, znany również jako Deku, odziedziczył dar One For All po All Might, ponieważ dar ten pozwolił mu zdobyć własny dar, mimo że urodził się bez niego. Oczywiście Deku jest wciąż dość młody i nie opanował jeszcze w pełni mocy One For All, która wymaga kogoś bardzo silnego, aby ją władać. Wiemy również, że All Might był kiedyś największym bohaterem w historii i był najlepszy w używaniu One For All. Więc w walce między Deku i All Mightem, kto by wygrał?

All Might prawdopodobnie wygra walkę z Deku, pomimo faktu, że Midoriya jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek w łuku Ostatecznej wojny. To dlatego, że All Might był w stanie wykorzystać pełną moc zdolności gromadzenia zapasów One For All, mimo że nie ma dostępu Deku do Dziwactw byłych posiadaczy One For All.

Fakt, że Deku jako jedyny uzyskał dostęp do wszystkich Darów poprzednich posiadaczy One For All, jest powodem, dla którego jest tak wyjątkowy w porównaniu do wszystkich innych użytkowników tego potężnego Daru. Oczywiście, chociaż powinien być silniejszy niż kiedykolwiek był All Might, jego ciało i doświadczenie jeszcze nie nadążają. Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się tej hipotetycznej bitwie bardziej szczegółowo.

Wytrzymałość

Po odziedziczeniu One For All od All Mighta, Izuku Midoriya stał się Deku i jest teraz dziewiątym użytkownikiem tego potężnego Daru, mimo że nie urodził się z Darem. Jednak ze względu na swoje słabe ciało nie był w stanie władać pełną mocą Jeden za Wszystkich, nawet w łuku Ostatniej Wojny. W rzeczywistości w mandze Deku może uzyskać dostęp tylko do 45% swojej mocy bez obrażeń, ale zużywa tylko 45% w ostatniej sekundzie i w połączeniu z Czarnym Biczem i Fa Jinem, aby stworzyć sztuczny atak 100% Jeden za Wszystkich bez otrzymywania zraniony.

ZWIĄZANE Z:

Czy Himiko Toga jest zakochana w Deku w My Hero Academia?

Przez cały czas, gdy był użytkownikiem One For All, All Might prawie nigdy nie miał z tym żadnych problemów, ponieważ powiedział nawet Deku, że może używać Daru niemal natychmiast po jego odziedziczeniu. Jako taki, w okresie swojej świetności, mógł wykorzystać pełną moc One For All, nie ponosząc żadnych wad i obrażeń, które Deku cierpi, gdy używa pełnej mocy Daru. A All Might był tak silny, że był w zasadzie nie do powstrzymania podczas swojej świetności, ponieważ tylko najlepszy All For One mógł się z nim równać.

Teoretycznie Deku powinien być silniejszy niż All Might, ponieważ One For All to Dar gromadzący zapasy, który wzmacnia się za każdym razem, gdy jest przekazywany z jednego użytkownika na drugiego. Ale fakt, że nie może użyć pełnej mocy One For All bez zranienia, jest powodem, dla którego All Might jest wciąż silniejszy.

Deku 0, All Might 1

Trwałość

Używając Jeden za Wszystkich, Deku jest bardzo wytrzymały, ponieważ jego ciało wzmacnia się do punktu, w którym może przyjmować potężne ataki bez eksplozji wielkości budynku ze strony Bakugo, nawet przy użyciu tylko 5% mocy Daru. Przy 30% jest w stanie przyjmować ataki ulepszonego Tomury Shigaraki. Następnie, gdy jest na 100%, staje się prawie niewrażliwy, ale ostatecznie cierpi z powodu wady mocy Daru i dlatego użycie 100% One For All jest mieczem obosiecznym dla Deku.

All Might w swojej muskularnej formie jest prawie zawsze w 100% w One For All, a to oznacza, że ​​jego wytrzymałość jest na poziomie przekraczającym wszelkie wyobrażenia. W rzeczywistości był w stanie wytrzymać ataki potężnego Nomu bez żadnych oznak uszkodzeń. Przyjął nawet atak Bakugo z bliskiej odległości bez obrażeń. A jedyną postacią, która kiedykolwiek go skrzywdziła, był All For One, który musiał użyć wszystkich Darów, które miał w swoim arsenale, aby zadać obrażenia All Mightowi i poważnie go zranić.

Ponownie, Deku powinien być bardziej wytrzymały niż All Might w teorii, jeśli opanuje One For All. Ale fakt, że jeszcze nie opanował Daru, sprawia, że ​​All Might jest o wiele bardziej wytrzymały niż on. A All Might po prostu miał utalentowane ciało, które pozwoliło mu opanować One For All szybciej niż inni.

Deku 0, All Might 2

Dziwactwa

Jak wspomniano, Deku odziedziczył One For All po All Might, ponieważ urodził się jako Quirkless. Ale z biegiem czasu odkrył, że może również używać Darów innych użytkowników One For All, ponieważ to w jego czasach Dar One For All dojrzał i ewoluował. W związku z tym Deku ma sześć innych dziwactw oprócz One For All, a są to Gearshift, Fa Jin, Danger Sense, Blackwhip, Smokescreen i Float. Używanie zmiany biegów i Fa Jin pozwala Deku poruszać się szybciej, podczas gdy użycie pływania pozwala mu latać.

All Might urodził się jako Quirkless, ale odziedziczył One For All od Nany Shimury, siódmej użytkowniczki One For All. Kiedy odziedziczył Jeden za Wszystkich, opanowanie tego daru nie zajęło mu zbyt dużo czasu, ponieważ urodził się z utalentowanym ciałem, które mogło wytrzymać moc Jeden za Wszystkich. Co więcej, fakt, że urodził się bez Daru, pozwolił mu używać Jeden za Wszystkich bez żadnych wad dla jego długości życia i to jest powód, dla którego nadal jest najlepszym, który kiedykolwiek używał Daru.

To może być prawda, że ​​mistrzostwo All Mighta nad One For All wyprzedza o lata świetlne mistrzostwo Deku w tym Darie, ale faktem jest, że Deku jest jedynym z dziewięciu posiadaczy One For All, który uzyskał dostęp do Dziwactwa innych użytkowników. To daje mu przewagę w tym dziale.

Deku 1, All Might 2

Wyczyny

Deku, będąc tak młodym jak on, nie ma wielu wyczynów. Jednak osiągnął już niesamowite wyczyny jako posiadacz One For All, ponieważ był w stanie pokonać potężnego złoczyńcę o imieniu Overhaul, używając pełnej mocy One For All w czasie, gdy Eri używała swojego Daru, aby zresetować/leczyć Deku ciało w tej walce. Deku przyspieszył również kontuzjowanego Tomurę Shigaraki podczas wydarzeń z wątku Paranormal Liberation War. A w wątku Uciekinierów z Tartaru Deku pokonał potężnego złoczyńcę o imieniu Lady Nagant.

Nie znamy wszystkich innych wyczynów All Mighta, gdy był jeszcze młodszy, ale wiemy na pewno, że był jedynym bohaterem, który mógł przeciwstawić się superzłoczyńcy o imieniu All For One, który ma zdolność kradnij, używaj i dawaj dziwactwa. Fakt, że All For One był w zasadzie nietykalny dla innych bohaterów, ale bał się All Mighta, pozwala nam zrozumieć, jak silny był All Might w okresie jego świetności. I to właśnie w jego najlepszych latach zranił All For One do tego stopnia, że ​​zmusił złoczyńcę do znalezienia odpowiedniego następcy jego mocy.

To może być prawda, że ​​Deku pokonał już grupę potężnych złoczyńców podczas swojego biegu jako posiadacz One For All. Ale faktem jest, że All Might, bez użycia dziwactw innych użytkowników One For All, pokonał All For One u szczytu kariery. To wiele mówi o tym, jaki jest silny.

Deku 1, All Might 3

Doświadczenie

Deku był użytkownikiem One For All dopiero od około roku, odkąd zaczął uczęszczać do UA High School. Chociaż walczył z wieloma bohaterami i złoczyńcami podczas swojego biegu jako użytkownik tego potężnego daru, nie miał tego samego rodzaju doświadczeń, jakie mieli zawodowi bohaterowie. A to dlatego, że Deku wciąż jest młodym bohaterem, który rośnie w siłę.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Tomura Shigaraki nie mógł wziąć jednego za wszystkich od Deku?

Doświadczenie All Mighta jest ogromne, ponieważ był najlepszym bohaterem na świecie w okresie swojej świetności. Oznacza to, że to on został wysłany na misje z udziałem jednych z najpotężniejszych złoczyńców, jakich kiedykolwiek widział świat. A fakt, że miał już około 48 lat, kiedy dał Midoriyi One For All, oznacza, że ​​był aktywny jako bohater przez około trzy dekady.

Oczywiście fakt, że All Might jest o wiele starszy od Deku, jest powodem, dla którego ma więcej doświadczenia niż młodszy bohater. Niemniej jednak Deku ma już duże doświadczenie w walce ze złoczyńcami w pełnym wrażeń pierwszym roku w UA High School.

Deku 1, All Might 4

Deku kontra All Might: kto wygrałby walkę i dlaczego?

Teoretycznie Deku miał być silniejszy niż All Might, ponieważ mógł używać wszystkich dziwactw innych użytkowników. Ale faktem jest, że nie opanował jeszcze pełnej mocy One For All, której All Might był w stanie użyć, jakby była jego drugą naturą. Co więcej, doświadczenie i wyczyny All Mighta mówią same za siebie. W związku z tym, podczas gdy Deku powinien go przewyższyć w najbliższej przyszłości, Prime All Might nadal jest szczytem Daru Jeden za Wszystkich.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?