Skip to content

Kocham życie! Kolejność oglądania: w tym wszystkie filmy i jaja jajowe

30 de grudzień de 2022
LL

Kocham życie! to japońska franczyza multimedialna stworzona we współpracy między wydawcą ASCII Media Works Dengeki G’s Magazine, wytwórnią muzyczną Lantis i studiem animacji Sunrise. Projekt obraca się wokół różnych grup przyjaciółek z liceum, które postanawiają zostać szkolnymi idolkami. Kocham życie! został ogłoszony w wydaniu Dengeki G’s z lipca 2010 roku i zaowocował dwiema adaptacjami serii manga, cyklem lekkich powieści, kilkoma serialami telewizyjnymi anime i filmami fabularnymi oraz wieloma wydaniami płyt CD od czasu premiery w sierpniu tego samego roku. Podczas gdy my czekamy na więcej odcinków i sezonów Kocham życie! anime, zdecydowaliśmy się udostępnić pełną i szczegółową kolejność oglądania serialu, abyś wiedział, jak sobie z tym poradzić.

Kocham życie! kolejność oglądania według daty premiery

W tej sekcji przedstawimy przegląd Kocham życie! działa we właściwej kolejności wydania:

 1. Kocham życie! Projekt szkolnego idola (animacja, 2013–2014)
 2. Kocham życie! Film Szkolny idol (film, 2015)
 3. Kocham życie! Światło słoneczne!! (animacja, 2016–2017)
 4. Kocham życie! Światło słoneczne!! Film School Idol: Over the Rainbow (film, 2019)
 5. Kocham życie! Nijigasaki High School Idol Club (animacja, 2020–2022)
 6. Kocham życie! Super gwiazda!! (animacja, 2021teraźniejszość)
 7. Animacja Nijiyon (animacja, 2023teraźniejszość)
 8. Genjitsu no Yohane: Słońce w lustrze (animacja, 2023teraźniejszość)

W kolejnej części tego artykułu podpowiemy, jak należy oglądać seriale w porządku chronologicznym.

Ile Kocham życie! są sezony i odcinki?

Jak widać, ogólna struktura Kocham życie! serial nie jest taki prosty. Mianowicie, w sumie jest sześć serii anime, z których dwie jeszcze nie zostały wyemitowane, a jedna nadal trwa; jedyna jak dotąd OVA została wydana w ramach pierwszego projektu anime. Ponadto istnieją dwa pełnometrażowe filmy anime, które stanowią część całej serii. W sumie na chwilę obecną istnieją trzy ukończone projekty anime z łącznie 78 odcinkami i dwoma filmami, ale liczba ta z pewnością wzrośnie w przyszłości.

W jakiej kolejności oglądać Kocham życie!?

Fani Kocham życie! będą musieli zacząć od pierwszego sezonu anime, ale potem będą musieli przestrzegać kolejności wydawania wszystkich prac, aby normalnie śledzić ewolucję fabuły. Wiemy, że to dużo materiału, ale najlepszym sposobem na podejście do niego jest po prostu podążanie za kolejnością wydawania, ponieważ jest to zgodne z ewolucją fabuły.

Kocham życie! kolejność oglądania według daty premiery:

Kocham życie! Projekt szkolnego idola (2 sezony, 26 odcinków)

Uczennica liceum, Honoka Kōsaka, kocha swoją szkołę i jest zasmucona, gdy zbliża się jej zamknięcie, ponieważ nie ma wystarczającej liczby nowych kandydatów. Uczęszczając do szkoły swojej młodszej siostry, poznaje swój szkolny zespół idoli, A-Rise, który jest popularny w szkole i poza nią. Następnie Honoka wraz ze swoimi przyjaciółmi Umi Sonoda i Kotori Minami zakłada własną grupę idoli μ’s, aby lepiej poznać jej szkołę i przyciągnąć nowych kandydatów. Udaje im się i wkrótce biorą udział w ogólnopolskim konkursie Love Live dla szkolnych zespołów muzycznych.

Kocham życie! Film Szkolny idol (film, 99 minut)

Kocham zycie Kolejnosc ogladania w tym wszystkie filmy i jaja.webp

W scenariuszu z drugiej klasy, Kotori zachęca Honokę do przeskoczenia przez kałużę pozostałą po deszczu, podczas gdy Umi patrzy zza drzewa. Kotori powtarza jej, żeby się poddała i wróciła do domu, ale w końcu udaje jej się go ominąć. Po wydarzeniach z drugiego sezonu Love Live! organizatorzy ogłaszają zamiar zorganizowania trzeciego konkursu, z oczekiwaniem, że tym razem odbędzie się on w Tokyo Dome. To tutaj rozgrywa się historia.

Ale potrzebują więcej rozgłosu, jeśli mają odnieść sukces w zorganizowaniu wyprzedanego koncertu. Podjęli decyzję o wysłaniu szkolnych bohaterów do Stanów Zjednoczonych, gdzie agencja telewizyjna zaproponowała wykonanie dla nich okładki, starając się przyciągnąć szerszą publiczność. W celu zwiększenia wsparcia dla Love Live! chociaż do końca miesiąca nadal są ulubionym zespołem szkoły, zgodzili się wystąpić, mimo że już postanowili się rozejść. Piosenka „Hello, Hoshi o Kazoete” jest odtwarzana na końcu montażu, gdy grupa nadal bawi się jako turyści w Nowym Jorku, przygotowując się do występu i przechodząc szkolenie.

Honoka jednak oddziela się od grupy w jednym z takich momentów. Uwięziona w nowym miejscu, spotyka samotną japońską piosenkarkę uliczną i jest zachwycona jej pięknym głosem, gdy śpiewa „As Time Goes By”. W drodze powrotnej do motelu Honoka pyta o swoją przeszłość i dowiaduje się, że to ta sama osoba. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi piosenkarka wykonywała razem muzykę, ale po wielu związkach i rozstaniach została sama w Nowym Jorku.

Honoka została bezpiecznie odwieziona z powrotem do hotelu przez piosenkarkę, ale zanim Honoka odwróciła się, by przedstawić piosenkarkę innym członkom grupy, piosenkarka już zniknęła. Najważniejszym pytaniem jest: „W jakim celu śpiewasz? ” Gdy tak stała, trzymając mikrofon piosenkarza, Honoka wciąż miała w głowie pytanie z ich rozmowy. Jako występ otwierający film, wykonują „Angelic Angel” na Times Square iw Central Parku w Nowym Jorku.

Po powrocie do Japonii μ’s stało się niesamowicie znane, a Akihabara była całkowicie pokryta ich towarami i gadżetami. Ponieważ nowojorskie wideo zostało wyemitowane w Japonii i teraz są sławne, dziewczyny muszą się wymknąć, gdy grana jest piosenka „Heartbeat”. Zapewnienia fanów, że chcą, aby zostali razem na zawsze, powodują, że dziewczyny zaczynają się zastanawiać nad decyzją o zerwaniu. Mają świadomość, że mają wybór i muszą odpowiedzieć swoim fanom.

Tsubasa dzwoni do Honoki, kiedy jest na spacerze z A-Rise, aby zbadać koncepcję rozwoju jej kariery w taki sam sposób, jak oni i przedstawić ją swojej firmie zarządzającej, podczas gdy Honoka nie śpi w nocy, debatując nad swoją decyzją. Kiedy Honoka słyszy, jak ktoś śpiewa podczas szalejącej burzy, od razu rozpoznaje napotkaną wcześniej piosenkarkę, ponieważ jest w trudnej sytuacji. Honoka upiera się, że musi mu podziękować, gdy odprowadza ją do domu, ale kiedy tam dociera, zatrzymuje się i mówi, że to wystarczy.

Następnie piosenkarka zastanawia się, czy Honoka odkryła już rozwiązanie swojej zagadki. Honoka zamyka oczy, gdy oboje są prowadzeni na wzgórze pokryte kwiatami, które góruje nad sporym jeziorem. Następnie piosenkarka instruuje Honokę, aby przeskoczyła przez jezioro, ogłaszając jednocześnie jej nieustanną zdolność do szybowania. Honoka biegnie i zeskakuje ze wzgórza, po raz kolejny wyrażając swój podziw dla obecności idoli swojej szkoły. Po ich dyskusji Eli Likewies daje Honoce notatkę, aby poinformować ją, że zdecydowała się zatrzymać wydarzenia na żądanie trzeciorocznych.

Następnego ranka, kiedy Honoka się budzi, wraca na dach, gdzie wszyscy dokonali tego samego wyboru. Honoka przedstawia tam swoją ostatnią propozycję, koncert promujący wszystkich szkolnych idoli, jako pożegnalny prezent dla biznesu. Zapisuje się do UTX High School, gdzie Tsubasa słyszy jej prezentację i od razu ją przyjmuje. Honoka zdecydowała, że ​​aby jej uczucia mogły zostać przekazane szkolnym idolom, będzie musiała spotkać się z nimi osobiście, mimo że wysłała e-maile do wszystkich z nich w całym kraju.

Następnie odtwarzana jest piosenka „Future Style”. Podróżują po całym kraju w trójkach, aby przekonać szkolnych idoli do wsparcia ich sprawy, wykorzystując pieniądze Maki na podróż pociągiem. Na zakończenie w Akibie gromadzi się spory tłum, który zaczyna przygotowywać się do szkolnego festiwalu idoli. Podczas gdy Maki i Tsubasa pracują nad piosenką, Kotori i Anju współpracują nad ubraniami. Ku konsternacji wszystkich, Honoka przekazuje wiadomość o rozwiązaniu zespołu w ostatnią noc przed wydarzeniem.

Kiedy w końcu nadchodzi dzień festiwalu, wszyscy od razu kierują się do Akiby. Honoka zostaje odwrócona przez samotny płatek, który dryfuje, przywołując kwiaty na wzgórzu w iluzorycznym świecie, kiedy Eli postanawia rozpocząć tam wyścig i zaczyna biec sprintem. Zaczyna biec, wykonując obroty i piruety po trasie, czując, że może teraz szybować, kiedy tylko chce, bez żadnego ciężaru. Wszyscy szkolni idole są obecni i ubrani w stroje identyczne z jej własnymi, gdy przybywa na miejsce, witając wszystkich μ.

„Sunny Day Song”, piosenka dla wszystkich szkolnych idoli, rozpoczyna festiwal, a ogromna publiczność przerzedza się, by zrobić im miejsce na scenę. Yukiho i Alisa, trzecioklasiści Liceum Otonokizaka, spełniają ostatnie pragnienia zmarłej uczennicy i omawiają plany związane z Klubem Badawczym Idola na początku nowego roku akademickiego.

Obaj wygłaszają przemówienie powitalne w klasie pierwszego roku, podczas którego omawiają, w jaki sposób uratowali szkołę i ich końcowy występ. Po zmianie sceny następuje wspomnienie zza kulis tuż przed jego ostatnim występem jako idola. „Bokutachi wa Hitotsu no Hikari” jest wykonywany w Tokyo Dome, aby zwiastować początek ostatniego występu μ.

Kocham życie! Światło słoneczne!! (2 sezony, 26 odcinków)

1672404644 465 Kocham zycie Kolejnosc ogladania w tym wszystkie filmy i jaja

Założenie pozostaje takie samo w porównaniu do swojego poprzednika w Love Live! światło słoneczne!! w dużej mierze to samo: dziewięciu licealistów tworzy grupę idoli, aby zwiększyć atrakcyjność swojej szkoły i tym samym zapobiec planowanej fuzji z inną szkołą. Akcja rozgrywa się w Uchiura niedaleko Numazu w prefekturze Shizuoka: tamtejszej akademii dziewcząt Uranohoshi grozi zamknięcie z powodu braku rejestracji uczniów i fuzja ze szkołą w Numazu, która spotkała ten sam los.

Zainspirowana grupą idoli μ’s, Chika Takami, raczej niepozorna uczennica żeńskiej akademii, postanawia wraz z koleżankami założyć grupę idolek, aby móc odwrócić los swojej szkoły. Ich grupa nazywa się Aqours i decydują się na Love Live! Weź udział w konkursie School Idol Contest, który od czasu zwycięstwa μ doświadczył znacznie większego poziomu rywalizacji.

Kocham życie! Światło słoneczne!! Film School Idol: Over the Rainbow (film, 100 minut)

1672404644 290 Kocham zycie Kolejnosc ogladania w tym wszystkie filmy i jaja

W filmie Kanan i Dia znikają podczas podróży do Włoch, gdzie planowali odwiedzić Mari. Widząc, jak powoduje to poważne problemy dla grupy, reszta Aquors również udaje się do Belpaese we Włoszech, aby tam szukać Kanana i Dia, gdzie przeżywają przygodę pełną muzyki i humoru.

Kocham życie! Nijigasaki High School Idol Club (2 sezony, 26 odcinków)

1672404644 569 Kocham zycie Kolejnosc ogladania w tym wszystkie filmy i jaja

Akcja toczy się w fikcyjnej szkole średniej Nijigasaki, zlokalizowanej na sztucznej wyspie Odaiba w Zatoce Tokijskiej. W przeciwieństwie do projektów w Love Live! W głównym serialu bohaterowie nie próbują ocalić swojej szkoły przed zamknięciem, ale ratują wewnętrzny szkolny klub idoli przed rozpadem.

Kocham życie! Super gwiazda!! (2 sezony, w toku)

1672404645 519 Kocham zycie Kolejnosc ogladania w tym wszystkie filmy i jaja

Yuigaoka Girls’ High School to niedawno otwarta szkoła położona w dzielnicach Omotesando, Harajuku i Aoyama w Tokio. Bez absolutnie żadnej ważnej historii, starszych uczniów i bez reputacji w tej szkole, grupa pięciu pierwszoroczniaków – z których wszyscy mają ważne spotkanie z idolami – postanawia pomóc w rozpowszechnianiu informacji o szkole.

 • Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?