Skip to content
TV

Kluczowe szczegóły dotyczące bezpieczeństwa, których większość najbardziej zabójczych fanów połowów nie rozumie, według Sig Hansen

20 de wrzesień de 2022
l intro 1663682045

Sig Hansen uśmiecha się

Widzowie oglądają „Deadliest Catch”, aby zobaczyć akcję jednej z najbardziej niebezpiecznych branż na świecie, ale zostają dla magnetycznych gwiazd serialu – kapitanów statków rybackich. Kapitanowie są jednocześnie bohaterami i greckim chórem, występując w centrum akcji, jednocześnie badając i komentując ze steru.

W ankiecie, która miała wyłonić ulubionego kapitana fanów „Deadliest Catch”, Sig Hansen uciekł z nim, zdobywając 88 na 207 głosów. A dlaczego miałby nie? Wytrwały marynarz od dawna jest obecny w „Deadliest Catch” od jego premiery w 2005 roku. Hansen wie lepiej niż ktokolwiek inny, jak spokojny dzień na morzu może zmienić się w śmiertelnie szybko.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o pogodę, problemy z członkami załogi, wypadek lub incydent”, Hansen powiedział Nicki Swift, „to zawsze istnieje i zawsze musisz toczyć się z ciosami, gdy tam jesteś”.

Oto szczegół dotyczący niebezpieczeństw związanych z łowieniem ryb, których zdaniem Hansena większość fanów nie rozumie.

Statki żeglugowe często podlegają prawu Murphy’ego

W wywiadzie dla Tima Estiloza Sig Hansen wyjaśnił jedno z prawdziwych niebezpieczeństw związanych z łowieniem krabów. „Jedną z rzeczy, której publiczność może nie zrozumieć”, powiedział, „zazwyczaj, jeśli wydarzy się coś złego, stanie się to od razu”.

Widzowie „Deadliest Catch” mogą potwierdzić różnorodność nieszczęść, które szybko nasilają się na pokładzie, niezależnie od tego, czy jest to problem mechaniczny, 700-funtowy krab wymykający się spod kontroli, czy rybak przesadzający. „W miarę jak dorastałem” – kontynuował Hansen – „Widzę coraz większe niebezpieczeństwo, które mnie otacza i wydaje mi się, że bardziej się go boję”.

Mimo to Hansen przyznał, że nadal czuje się dobrze na pełnym morzu, gdzie czuje, że ma przynajmniej odrobinę kontroli. „Są chwile, kiedy czuję się bezpieczniej na tej łodzi podczas burzy, niż jadąc samochodem drogą międzystanową” – powiedział. „Znam granice mojej łodzi”. Rzeczywiście, tylko rybak zawodowy z dziesięcioleciami w pracy może nadal czerpać radość z okoliczności życia i śmierci. „To po prostu nieskryptowane” – powiedział Hansen do Nicki Swift w 2021 roku. „Jest tak wiele nieznanych i to sprawia, że ​​jest fajnie.

Czy ten post był pomocny?