Skip to content
TV

Klątwa Oak Island — chwila, która poszła za daleko

21 de listopad de 2021
l intro 1637462676

„Klątwa Oak Island” to reality show na kanale History Channel, który jest emitowany od 2014 roku. Koncentruje się na braciach Rick i Marty Lagina, którzy wraz z mieszkańcami Oak Island i poszukiwaczami skarbów Dave’em i Danem Blankenshipami poszukują legendarnych nieodkrytych bogactw. Co tydzień zespół jest tak blisko do znalezienia… czegoś — a w każdym odcinku to wielkie znalezisko okazuje się nieciekawym niewypałem.

Z jakiegoś powodu widzowie wracają po więcej. Program właśnie zaczął emitować odcinki sezonu 9 i nadal ma co najmniej 2 miliony widzów na odcinek, na ShowBuzzDaily. Niektórzy z tych widzów są niewątpliwie optymistycznie nastawieni do tego, że chłopcy odniosą sukces i znajdą dosłowną skarbnicę, za którą Laginowie ścigają się od ponad dekady. Inni fani są nieco bardziej sceptyczni, śmiejąc się z tego, jak hiperboliczny może być czasami program (ale nie mogą przestać oglądać nienawiści). Jeden z najbardziej znanych niewypałów w serialu naprawdę sprawił, że fani zaczęli rozmawiać.

Fani uważali, że odkrycie dębu korkowego było zbyt trudne

Podczas sezonu 3, odcinka 4 „Klątwy Oak Island”, zespół wierzył, że pozornie nie na miejscu pień drzewa oznaczał, że portugalscy odkrywcy religijni odwiedzili ten obszar wieki temu. Początkowo myśleli, że pień pochodzi z dębu korkowego pochodzącego z południowo-zachodniej Europy. Stamtąd narrator ekstrapolował, że portugalska sekta templariuszy, Rycerze Chrystusa, była tymi, którzy przynieśli nasiona dębu korkowego na ten obszar – i że mogli pozostawić zakopany skarb.

Podobnie jak wiele innych „wielkich znalezisk” w serialu, teoria portugalskich templariuszy okazała się ślepą uliczką. Kiedy ta prawda wyszła na jaw, fani mieli wiele do powiedzenia o tym, jak dzikie spekulacje poszły za daleko, jak w tym wątku Reddit, który podkreślał, że był to jeden z najbardziej WTF momentów w serialu. Dużo się też mówiło o tym, jaki właściwie był gatunek tajemniczego drzewa, z przytłaczającym konsensusem, że na pewno nie był to dąb korkowy. Zrozumiałe jest, że niektóre programy telewizyjne robią wszystko, aby wywołać szum i uzyskać lepsze oceny, ale teoretyzowanie, że portugalscy templariusze pozostawili zakopany skarb, jest jedną z bardziej dziwacznych historii, jakie widzieliśmy do tej pory w serialu.

Czy ten post był pomocny?