Skip to content
TV

Klasyczny moment Simpsonów, który zaszedł za daleko według 23% ludzi

8 de październik de 2021
l intro 1633713853

Teraz, w 33. sezonie nadawanym na antenie, z ponad 700 odcinkami na koncie, „Simpsonowie” to z dużym marginesem najdłużej emitowany serial w najlepszym czasie antenowym w historii telewizji. A jeśli szefowie sieci będą mieli coś do powiedzenia na ten temat, serial będzie trwał jeszcze przez wiele lat. Być może bardziej zaskakujące niż zdumiewająca siła utrzymywania się ukochanego programu animowanego w krajobrazie małego ekranu jest to, że twórcy serialu wciąż wymyślają nowe historie dla Homera (Dan Castellaneta) i gangu z tygodnia i sezonu.

Mając już za sobą tak wiele sezonów, jest oczywiście bardzo mało „Simpsonów”, których nie zrobiono z narracyjnego punktu widzenia. Przez lata serial często szokował legiony zaciekle oddanych fanów. Tak bardzo, że nie mogliśmy pomóc, ale byliśmy ciekawi, czy wspomniani fani kiedykolwiek poczuli, że program pchnął sprawy trochę za daleko. Alert spoilera — mają. Według naszej ostatniej ankiety czytelników, wielu fanów „Simpsonów” uważa, że ​​seria zabijająca główną postać była rzeczywiście zbyt trudna.

Śmierć Maude Flanders pozostaje bolesnym punktem dla fanów The Simpsons

Postać, o której mowa, to Maude Flanders, oddana nieżyjąca żona Neda Flandersa (Harry Shearer), służącego dobroczynnemu sąsiadowi gangu Simpsonów. A jeśli możesz w to uwierzyć, biedna Maude opuściła swoją serię ponad dwie dekady temu. Nawet po tak długim okresie wydaje się, że grono fanów „Simpsonów” wciąż brakuje drogiej Maude, ponieważ 23% z 633 respondentów w naszej ankiecie uznało, że zabicie jej postaci to trochę za dużo.

Ten fatalny moment nadszedł w jedenastym sezonie serialu, w którym rodzina Simpsonów wpadła na załogę Flandrii na imprezie NASCAR, podczas której Maude ginie po tym, jak została zrzucona z trybun przez nadgorliwe użycie kanonów cheerleaderek.

Jeśli zastanawiasz się, co doprowadziło do szokującego odejścia Maude, według komentarza Maggie Roswell (aktorki, która użyczyła głosu Maude i kilku innym postaciom od debiutu serialu w 1989 roku) w Los Angeles Times, to był to końcowy rezultat sporu o płace z Foxem. to ostatecznie doprowadziło ją do opuszczenia serii. Roswell i szefowie wytwórni Fox pogodzili się kilka lat później, a aktor powrócił do pracy nad „Simpsonami” w 2002 roku. Niestety, było to za mało, za późno dla Maude, chociaż twórcy seriali sprowadzili ją z powrotem przez sporadyczne retrospekcje i upiorne spotkanie. Na szczęście dla Roswell jej inne główne postacie (Helen Lovejoy, Pani Hoover i Louann Van Houten) wciąż żyją i mają się dobrze, więc fani będą nadal cieszyć się jej głosem przez kolejne sezony.

Czy ten post był pomocny?