Skip to content

Kim są sowy w Tokyo Ghoul? (Wyjaśniono)

3 de sierpień de 2022
4Owls

W świecie Tokijski ghul, Ghoule są praktycznie głównymi postaciami. I chociaż hierarchia Ghuli została określona przez CCG, faktem jest, że same Ghule rozpoznały wśród siebie silniejszych członków. W świecie Tokijski ghulSowy to ghule z oceną SSS, które są uważane za niezwykle potężne ze względu na ich moce, umiejętności i mocne strony. W tym artykule przedstawimy każdą z czterech Sów i tym samym wyjaśnimy, kim i czym one są.

1. Eto Yoshimura, Jednooka Sowa

Eto Yoshimura jest ghulem, administratorem i założycielem Drzewa Aogiri, często spotykanym razem z innym członkiem grupy Tatarą. Jest jednooką sową, hybrydą ghula i człowieka, która poprzez swoją Kakuję staje się odrażającym pojedynczym stworzeniem Kakugan. Jest córką rodziny, w której jej ojcem był Ghul, a matka człowiekiem. Jej ludzką tożsamością jest Sen Takatsuki, najlepiej sprzedający się powieściopisarz horroru wspomniany w całej serii.

Jej związek z Jednookim Królem jest niejasny, jednak CCG i Nico spekulują, że są tą samą osobą. Jednak sama Eto przyznaje, że nie jest Jednookim Królem. Po tym, jak Shunji Shiono ujawnił dane, które dałyby pozwolenie na schwytanie jej i ujawnił, że jest ghulem, Eto została aresztowana przez CCG i wysłana do Zatrzymania Corniculum.

Eto ma sadystyczną osobowość, często wyraża radość kosztem cierpienia innych. Nie ma skrupułów przed bezlitosnym zabijaniem ludzi i upiorów, i okazuje szczęście, gdy zadaje ból innym. Podobnie jak jej matka, Eto ma bardzo przenikliwą intuicję na temat ludzkich uczuć i pragnień, które wykorzystuje w pełni, gdy zajmuje się swoimi ofiarami i manipuluje innymi, aby wykonywali jej polecenia.

ZWIĄZANE Z:

30 najsilniejszych ghuli i ich oceny w Tokyo Ghoul (w rankingu)

Jej pokręcona osobowość jest prawdopodobnie wynikiem walki o przeżycie podczas jej wczesnych lat na 24. oddziale. Podobnie jak wiele Ghuli, jest w stanie rozpowszechniać swoje ghule i ludzkie zachowanie, zmieniając swoje ego ze względną łatwością. Ponieważ nie widzi wartości w ludzkim życiu, wskazuje, że ma mizantropijny pogląd na ludzkość. Nadal nie wiadomo, czy jej poglądy na ludzkość były czynnikiem jej ataków na CCG.

Podobnie jak Sen Takatsuki, Eto tworzy wokół siebie dziecięcą atmosferę poprzez swoje działania i ogólne zachowanie. Wydaje się być bardzo zabawna i głupkowata, na przykład kiedy zasypia w dniu, w którym miała podpisywać książki i robić zdjęcia z fanami, kiedy została zbanowana przez swojego menedżera.

Według Haise Sasaki, jej profil budowany jest poprzez analizę jej prac, która prowadzi go do spekulacji, że Eto jest kobietą pełną rozpaczy i nienawiści do świata, której nadzieja została już dawno porzucona. Chociaż dotyczy to większości z niej, mocno wierzy w stworzenie społeczeństwa, w którym Ghoule nie będą prześladowane za istnienie i zrobi wszystko, aby spełnić tę ambicję, niezależnie od tego, co musi poświęcić.

2. Yoshimura, niezabijająca sowa

Kim są sowy w Tokyo Ghoul?  (Wyjaśniono)

Yoshimura jest ghulem rankingu SSS i byłym kierownikiem kawiarni Anteiku. Stara się pomóc upiorom, zwłaszcza tym, które nie potrafią same polować. Zabiera Kena Kanekiego i uczy go, jak żyć jako ghul. Pod pseudonimem „Jednooka Sowa” kilkakrotnie próbował ukryć tożsamość prawdziwej Sowy. Kiedy CCG dowiedziało się o istnieniu dwóch sów, naukowcy zaczęli nazywać go sową niezabijającą.

Prawdziwa „Jednooka Sowa” okazuje się być córką Yoshimury i jego żony Ukiny. W przeszłości nazywała się Kuzen i była członkiem tajemniczej organizacji V. Miły i hojny starszy Ghoul, menedżer pokazuje, że jest mądry i rozsądny nawet wśród Ghuli. Ludzie tacy jak Nishiki często kwestionują jego motywy, w jaki sposób i dlaczego Yoshimura został poważnym pacyfistą w 20. dzielnicy, ale mimo to jest godny zaufania i wspaniały dla tych, którzy mu służą.

Jako szef organizacji Anteiku nie boi się dochodzić swojego autorytetu, ale jego żądania są w większości do zaakceptowania przez członków Anteiku. Choć rzadko spotykany wśród ghuli, Yoshimura utrzymuje równowagę zarówno w stosunku do nich, jak i do ludzi. Jego życzliwa i uczciwa natura jest wyraźnym kontrastem do tego, kim był w przeszłości.

Przez kilka pierwszych lat jako Kuzen miał mentalność samotnika. Był zbyt silny, co izolowało go od innych. Unikał innych i zamykał serce dla każdego, kogo napotkał. Nienawidził swojego istnienia jako ghula, widząc siebie jako klątwę, która zabijała innych, aby pozostać przy życiu. Po spotkaniu z Ukiną jego osobowość uległa korzystnej zmianie.

Zaczął powoli otwierać jej serce i ostatecznie pokochał ją niezmiernie. To dzięki swojej relacji z Ukiną Yoshimura zdecydował się stworzyć Anteiku i kontynuować swój cel, jakim jest pomoc tym, którzy mają własną przeszłość i innym Ghoulom lub ludziom w potrzebie. Najlepiej przedstawia to narodziny jego córki, pomost między ghulami a ludźmi.

Yoshimura pokazał, że mają dla jego córki wielką ojcowską miłość. Jest to widoczne, próbując ukryć ją w 24 Dystrykcie, przed oczami V i stając się zastępcą Jednookiej Sowy w ataku na Biuro CCG Dystryktu 2. Yoshimura ceni życie i żyje z dala od ludzi i upiorów, jeśli zabijają.

Ze względu na swoją ideologię, w trzecim ataku „Sowy” na Biuro II Oddziału, a nawet Ataku CCG na Bazę Aogiri w 11. Oddziale nikogo nie zabił, tylko ranny w ataku. Mimo że porzucił morderstwo, odkąd opuścił V, Yoshimura doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak jego przeszłe działania spowodowały nieodwracalne szkody dla innych.

W rezultacie Yoshimura uważa się za „zła” i jest gotów zaakceptować śmierć z rąk swoich wrogów, gdyby kiedykolwiek mu się to przytrafiło. Pomimo tego uczucia nienawiści do samego siebie, wciąż jest gotów zabijać w bardzo rozpaczliwych sytuacjach, aby chronić tych, którzy są dla niego cenni, takich jak jego podwładni.

3. Seidou Takizawa, T-OWL lub Sowa

Kim są sowy w Tokyo Ghoul?  (Wyjaśniono)

Seidou Takizawa jest byłym badaczem ghouli drugiej rangi CCG. Był kolegą z klasy Akiry Mado w Akademii CCG, a później połączył siły z Kousuke Houji i zostali przydzieleni do zbadania Gourmet Ghoul w 20. dzielnicy. Chociaż jest wielkim fanem śledczych takich jak Koutarou Amon i Kishou Arima, to tylko demaskuje go jako kogoś niedoświadczonego i z tego powodu był w konflikcie ze swoimi towarzyszami.

Pod koniec operacji Owl Suppression, skonfrontował się z Tatarą u boku Koutarou Amona, a następnie został zgłoszony jako martwy przez CCG. Później w Tokyo Ghoul:re okazuje się, że przeżył jako jednooki sztuczny ghul i został członkiem Drzewa Aogiri, gdzie jest znany jako Sowa.

Po zostaniu Half-Ghoulem, osobowość Takizawy zmieniła się dramatycznie; od czystej, miłej, odpowiedzialnej i nieco neurotycznej osobowości do pokręconej, makabrycznej i zepsutej osobowości. Najwyraźniej cierpiał podobne lub gorsze tortury niż Kanekiego, ponieważ cierpi na silny uraz psychiczny, który sprawia, że ​​cieszy się bólem i postrzega ludzi jako zabawki do zabawy lub pysznego jedzenia.

Chętnie zaakceptował pokręconą ideologię Drzewa Aogiri, stał się sarkastyczny i niezwykle okrutny oraz całkowicie porzucił moralność i poczucie winy podczas zabijania; jest bezwzględnym zabójcą, który stracił szacunek do życia, ponadto twierdzi, że lubi zabijać i widzieć „galaretę sączącą się z ran”. Wyraźnie zachowuje wszystkie wspomnienia o nim jako o człowieku, ale ledwo jest wstrząśnięty wspomnieniem swojego dawnego ja.

Jest bardzo rozmowny i lubi filozofować na tematy takie jak życie i śmierć czy strach przed nieznanym, sam siebie nazywa potworem. Dokucza i uwielbia drwić z innych upiornym, sarkastycznym uśmiechem. W związku z tym, pod jego aroganckim zachowaniem, jego niepewność pozostaje i została wykorzystana, aby Kaneki wyglądał jak rywal.

Wyraża również urazę do CCG, dając do zrozumienia, że ​​wierzy, że został przez nich wykorzystany i porzucony. Ironia polega na tym, że spotykając ważnych ludzi ze swojej przeszłości, takich jak Akira, wydaje się wstydzić siebie, co manifestuje zakrywaniem twarzy, aby go nie rozpoznali.

Pomimo zademonstrowania tych drastycznych zmian, podczas inwazji na wyspę Ru okazuje się, że w głębi duszy wciąż jest tym samym niepewnym badaczem, który potrzebuje pochwały. Idąc tak daleko, aby udowodnić swoją wartość CCG, zabijając Tatarę (zemsta na nim).

Po tym, jak nie otrzymał zgody od swojego byłego przełożonego Houjiego i został zaatakowany przez CCG, zabija ich, nie szanując swojego życia, a następnie ponownie okazując swoją dzikość, próbując udusić Akirę. Jednak Akira przywrócił mu rozsądek, chroniąc go przed Tooru Mutsuki i uznając determinację Amona, by go uratować.

4. Koutarou Amon, A-OWL

Kim są sowy w Tokyo Ghoul?  (Wyjaśniono)

Koutarou Amon jest byłym detektywem pierwszej klasy ghulów. Po jego rzekomej śmierci został awansowany do Klasy Specjalnej za wybitne zasługi. Był partnerem Kureo Mado. Jego ostatnim partnerem był Akira Mado, zanim został uznany za zmarłego. W związku z osobistym doświadczeniem sieroty w dzieciństwie, Amon doszedł do wniosku, że ten świat jest zły, więc postawił sobie za zadanie zmienić świat.

Wierzy, że ghule przekręcają świat i postrzega ich wykorzenienie jako sposób na naprawienie tego. Po przebaczeniu przez Kena Kanekiego Amon zaczął kwestionować słuszność swojej krucjaty. Interesuje się ghulami, takimi jak „Królik” i „Patch”. Pod koniec operacji Owl Suppression zmierzył się z Tatarą u boku Seidou Takizawy.

Później złożył sobie raport z wypadku CCG, w którym został wymieniony jako uznany za zmarłego. Jakiś czas po eksterminacji Tsukiyamy pojawia się ponownie jako jednooki sztuczny ghul. W głębi serca Amon jest miłym młodym mężczyzną, obdarzonym wielkim poczuciem sprawiedliwości i oddanym swojej sprawie. Wygląda na to, że jego nienawiść do Ghuli pojawiła się, gdy jego przybrany ojciec, Donato Porpora, wyjawił mu, że jest ghulem.

Ten incydent skłonił Amona do przekonania, że ​​ghule przyczyniają się do złego świata. Czuje się odpowiedzialny za śmierć swojego partnera, Kureo Mado. Po tym, jak Amon przekształcił się w Półghula, jego światopogląd przeszedł stopniową przemianę. Odkąd stał się częścią tego, czym sam pogardzał i co obiecał zniszczyć, Amon nie mógł już dłużej trzymać się wściekłości i nienawiści, które kiedyś napędzały cel jego życia.

W rezultacie Amona pochłonęło uczucie pustki, poczucie, że czas spędzony w CCG był stratą i nie widział już dla siebie miejsca na świecie. Dopiero po przyjęciu pustki jako „uczucia” samego w sobie Amon odzyskał poczucie kierunku w swoim życiu. Transformacji Amona towarzyszył dalszy wgląd w siebie, jego przeszłość i jego wierzenia o świecie.

Odkąd został Półghulem, Amon nie mógł już postrzegać Ghuli jako obrzydliwości żerujących na ludziach, ale raczej jako jednostki, które wykazują ludzkie cechy, takie jak życzliwość i nienawiść; emocje, które kiedyś napędzały życie Amona. Ta zmiana jest najlepszym przykładem neutralnej, ale przyjaznej postawy Amona wobec Touki Kirishimy, mimo że to ona zabiła jego mentora.

Kiedy Amon żyje i walczy jako Half-Ghul, zdaje sobie sprawę, że chociaż ghule są jedną z przyczyn, które tworzą „niewłaściwy” świat, on sam przyczynił się do tego zniekształcenia. Było to spowodowane faktem, że odmówił przyznania, że ​​ukryta nienawiść, którą czuł do Ghuli, była w rzeczywistości jego własną manipulacją jego rodzicielskimi uczuciami przez jego przybranego ojca jego Ghoula, Donato Porporę. Gdy Amon był w stanie zaakceptować ten fakt, był w stanie pogodzić się ze sobą i swoim zdeprawowanym przybranym ojcem.

Czy ten post był pomocny?