Skip to content

Czym jest przekleństwo na Sasuke? (Wyjaśniono)

24 de lipiec de 2022
What Is the Curse Mark on Sasuke

Jeśli mówimy o postaciach z Masashi Kishimoto Naruto franczyzy, a teraz jest już oczywiste, że jesteśmy, Sasuke Uchiha jest z pewnością jedną z najlepszych postaci, o których możemy mówić. Sasuke jest ulubieńcem fanów, a jeśli chodzi o rozwój postaci, jest jedną z najlepszych postaci w całej serii, co oznacza, że ​​ma o czym rozmawiać, gdy jest zaniepokojony. W tym artykule zajmiemy się Klątwą, którą ma Sasuke, wyjaśniając, czym właściwie jest.

Przeklęta Pieczęć Niebios jest jedną z najsilniejszych przeklętych pieczęci Orochimaru, której odpowiednikiem jest Przeklęta Pieczęć Ziemi. Pieczęć składa się z trzech tomoe, podobnych do Sharingana, które po aktywacji rozchodzą się po ciele w kształcie płomieni. Jak wszystkie przeklęte pieczęcie, użytkownik otrzymuje wzrost poziomu czakry i zdolności fizycznych. Pieczęć była widoczna na karku Sasuke i Anko.

W tym artykule podamy więcej szczegółów na temat Klątwy Sasuke, ponieważ odpowiemy na kilka pytań na ten temat. Artykuł skupi się na klątwie, kryjącej się za nią historii i wielu innych pytaniach związanych z postacią Sasuke. To będzie twój najlepszy przewodnik all-in-one, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o Klątwie Sasuke.

Czym jest Klątwa na Sasuke?

Przeklęta Pieczęć Niebios jest jedną z najsilniejszych przeklętych pieczęci Orochimaru, której odpowiednikiem jest Przeklęta Pieczęć Ziemi. Pieczęć składa się z trzech tomoe, podobnych do Sharingana, które po aktywacji rozchodzą się po ciele w kształcie płomieni. Jak wszystkie przeklęte pieczęcie, użytkownik otrzymuje wzrost poziomu czakry i zdolności fizycznych, gdy pieczęć jest aktywna, aż do momentu, w którym wchodzi w drugi etap równy mocy jednoogoniastej formy Naruto.

Przeklęta Pieczęć Niebios pochodzi od Jugo, Shinobi, który szukał Orochimaru w nadziei, że wyleczy Jugo z jego nieustannej wściekłości. Ale Orochimaru był zdumiony sposobem, w jaki Jugo był w stanie wchłonąć naturalną energię, aby zyskać siłę. Niezrażony żniwami, jakie ten proces wziął na stan psychiczny Jugo, Orochimaru zaczął szukać sposobu na okiełznanie tej mocy, ekstrahując enzymy z krwi Jugo i łącząc je z własną czakrą Senjutsu. W ten sposób powstały przekleństwa.

Ponieważ Orochimaru nie był w stanie osiągnąć trybu Mędrca dzięki swojemu odkryciu, znalazł inny sposób na wykorzystanie czakry Senjutsu: naznacz innych ludzi, aby stali się jego naczyniami. Naznaczając wyznawcę znakiem przekleństwa, Orochimaru był w stanie zwiększyć swoje moce, używając ich ciał jako naczyń, dzięki którym mógł uzyskać wgląd i wiedzę.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest Rinnegan Sasuke i jakie są jego zdolności?

Projekt znaku klątwy znany jest jako mitsdomoe. Przetłumaczone jako: „mitsu” trzy i „domoe” jak przecinek, emblemat składa się z trzech takich przecinków znaków w kole. Japończycy wierzą, że tomoe to ziarno życia, które utrzymuje duchy zmarłych i daje właścicielowi ich moc. Jest to powszechny wzór widoczny na japońskich herbach rodzinnych i dachówkach tradycyjnych domów.

Sam tomoe to starożytny symbol wywodzący się z magatamy. To, co pierwotnie reprezentowały te symbole, jest niepotwierdzone sugestiami, począwszy od kształtu duszy po zwierzęcy ząb czy księżyc. Mitsudomoe jest często używany do reprezentowania relacji między siłami kosmicznymi, które tworzą nasz wszechświat: niebem, ziemią i podziemnym światem lub niebem, ziemią i człowiekiem.

Projekt stał się później symbolem Hachiman, Shinto boga wojny, co skłoniło wielu ludzi do postrzegania tego symbolu jako symbolu siły i odwagi. Fakt, że są trzy tomoe, jest również znaczący, ponieważ trzy to święta liczba w wielu religiach i kulturach na całym świecie.

W kontekście Naruto, Sasuke oznaczony Przeklętą Pieczęcią Niebios reprezentuje związek różnych istot łączących swoje moce. Istnieją elementy trzech istot, Jugo, Orochimaru i Sasuke, pracujących razem w jednym naczyniu. Trzy kopuły mogą również reprezentować więź między Sasuke, światem duchowym i jego środowiskiem zewnętrznym, czyli niebem, ziemią i człowiekiem. Mitsudomoe symbolizuje siłę i jak, jeśli siła jest niewłaściwie używana, może być mroczną siłą prowadzącą do wojny.

Znaczenie Przeklętej Pieczęci Nieba jest złożone i przejmujące; jego moce są jeszcze większe. Znak mógł być uznany za błogosławieństwo lub przekleństwo, ale jednostka nie mogła być uznana za wolną, dopóki była jeszcze napiętnowana. Jak Sasuke uwalnia się od klątwy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Jak Sasuke zdobył przekleństwo?

Jak już zapewne wiecie, Sasuke otrzymał swój Znak Klątwy od Orochimaru. Orochimaru umieścił Przeklętą Pieczęć na Sasuke podczas drugiej fazy egzaminu na Chūnina, który miał miejsce w Lesie Śmierci. Celem Orochimaru było, aby pieczęć skorumpowała umysł Sasuke, aby mógł stać się jego następnym ciałem. Kakashi Hatake użył Metody Pieczęci Zła, aby temu zapobiec, jednak jej skuteczność zależała tylko od woli Sasuke, który odmówił użycia Przeklętej Pieczęci. W końcu go użył, ale nigdy nie uległ całkowicie wpływowi Orochimaru.

Jeśli chodzi o Anko, jedyną inną znaną posiadaczkę Znaku, jej historia jest zarówno podobna, jak i inna. Anko otrzymała Przeklętą Pieczęć, kiedy była uczennicą Orochimaru. Ona, wraz z dziewięcioma innymi osobami, była pierwszą osobą, która otrzymała przeklętą pieczęć. Była jedyną osobą, która przeżyła „Znak”, co oznaczało, że prawdopodobieństwo przeżycia pieczęci wynosiło jedno na dziesięć.

Ponieważ brakowało jej woli, by go użyć, jej pieczęć zniknęła, a (w anime) Orochimaru wymazał jej pamięć. Orochimaru był w stanie na krótko ponownie aktywować pieczęć, gdy walczyli w Lesie Śmierci, zanim Trzeci Hokage ponownie ją zapieczętował. Został całkowicie usunięty, gdy Sasuke użył go jako medium do ożywienia świadomości i ciała Orochimaru za pomocą Metody Uwalniania Zła.

Jak działa przekleństwo Sasuke?

Według Kabuto, sama pieczęć zawiera czakrę Orochimaru, której Kabuto użył do wzmocnienia wiążącej mocy zaklęcia: Wskrzeszenie Nieczystego Świata. Kiedy Orochimaru został pokonany, jego świadomość pozostała podzielona pomiędzy przeklęte pieczęcie, a Sasuke użył tego wraz z kawałkiem zmodyfikowanego ciała Kabuto, aby przywrócić mu jego pierwotny stan i ducha.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Sasuke chce zniszczyć ukryty liść?

Co dokładnie robi Klątwa Znaku? Oprócz tego, że pozwala Orochimaru korodować umysł od środka, daje również użytkownikowi znaczny wzrost mocy. Użytkownik, jak powiedzieliśmy, otrzymuje wzrost poziomów czakry i zdolności fizycznych, gdy pieczęć jest aktywna, aż do momentu, w którym wchodzi w drugi etap, w którym jest równy mocy jednoogoniastej formy Naruto.

Czy Sasuke jest silniejszy z Klątwą?

Szczerze mówiąc, pierwszy poziom niewiele dał Sasuke, ponieważ był już bardzo potężny. To dało mu impuls, ale szczerze mówiąc, nie było to nic znaczącego. Sasuke był w stanie odeprzeć wpływ Znaku bez większego wysiłku, więc możesz zrozumieć, dlaczego pierwszy poziom tak naprawdę niewiele dla niego zrobił. Drugi poziom to jednak inna historia.

Pomimo początkowej odmowy, Sasuke ostatecznie zdecydował się rozwinąć swoją pieczęć do drugiego etapu, uciekając z wioski do Orochimaru z pomocą Czwórki Dźwięku. Drugi poziom sprawił, że Sasuke był znacznie silniejszy i groźniejszy niż wcześniej. Najlepiej widać to z walki Sasuke z Deidara w części II mangi.

Po chęci zabicia Orochimaru, Deidara i Obito szukają zabójcy Orochimaru: Sasuke Uchiha, młodszego brata Itachiego Uchihy lub schwytania Naruto, w zależności od tego, kogo spotkali po drodze. Kiedy w końcu odnajduje Sasuke, Obito i Deidara walczą z nim; Początkowo Obito pomaga Deidarze tylko kładąc miny na ziemi, ale później rezygnuje z walki.

Najpierw Deidara używa swojej czakry C1, on, widząc, że nie działa, używa czakry poziomu C2, co nie powoduje zranienia Sasuke, a Deidara mówi, że będzie z nim dalej się bawił. Po nieudanych próbach Deidary, ponieważ element wybuchowy został zneutralizowany przez element Sasuke i nie eksplodował, Sasuke, po przypomnieniu sobie porażki, jaką poniósł z Sharinganem, gdy stawił czoła Itachiemu w przeszłości, postanawia użyć swojej ostatniej techniki (według niego, tej uratował, aby zabić Itachiego w przyszłości): C4 Karura, który kończy się niepowodzeniem w taki sam sposób, jak poprzedni.

Widząc Deidarę swoim wyszkolonym okiem, które wpadło w Genjutsu, Sasuke atakuje go z góry i obaj upadają na ziemię, przez co obaj kończą się czakry. Deidara jako ostatni ruch postanawia eksplodować, mówiąc, że wraz ze śmiercią stanie się sztuką, otwierając z kolei usta, które ma na piersi, do których daje wybuchową glinę. Powoduje to dużą eksplozję w promieniu 10 kilometrów, ale Sasuke nie odnosi obrażeń od ataku, gdy wzywa Mandę, by się obronił, co sprawia, że ​​ostatni atak Deidary jest bezużyteczny, podobnie jak poprzednie.

Czy przekleństwo zmieniło Sasuke?

Cóż, najbardziej zmieniła go fizycznie. Jego umysł nie był tak bardzo zepsuty przez Znak, ponieważ rozwój postaci Sasuke pokazał, że miał wewnętrzne zmagania na długo przed tym, zanim faktycznie został wdrukowany w Klątwę. Jego rodzinne dziedzictwo zawsze znajdowało się w centrum jego spraw, a pieczęć nie miała tak dużego wpływu.

Czym jest przekleństwo na Sasuke?

Jeśli chodzi o zmiany fizyczne, kiedy Sasuke aktywował drugi poziom pieczęci, jego kolor skóry zmienił się na szary, a włosy na ciemnoniebieski kolor. Jego oczy również poszarzały. Dodatkowo wyrosły mu na plecach skrzydła z szponiastymi szponami, których mógł używać do szybowania, a na grzbiecie nosa pojawił się ciemny ślad w kształcie gwiazdy; podczas walki z Deidarą w części II, Sasuke stracił lewe skrzydło w wyniku jednej z eksplozji, ale zastąpił je wężami.

Jak Sasuke pozbył się Klątwy?

Usunięcie pieczęci ma miejsce w ostatnich chwilach walki Sasuke z Itachim. W pewnym momencie Sasuke myśli, że w końcu wygrał, ale Itachi nagle wstaje. Przeżył uderzenie Kirina dzięki swojemu Susanoo, kolosalnemu strażnikowi czakry, posiadanemu tylko przez tych, którzy mają Mangekyō Sharingan w obu oczach.

Gdy Itachi zaczyna zbliżać się do Sasuke, który nie ma już czakry, stłumiona część Orochimaru, którą Sasuke wchłonął, zaczyna przejmować jego ciało. Używając techniki Ośmiu Konarów, osiem białych węży Orochimaru wyskoczyło z przeklętej pieczęci Sasuke, podczas gdy sam Orochimaru wyłania się z jednego z paszczy węży. Dziękuje Itachiemu za obniżenie czakry Sasuke na tyle, by się uwolnić i jest wdzięczny, że ma kolejną okazję do przejęcia ciała Sasuke.

ZWIĄZANE Z:

Jak Sasuke zdobył Mangekyō Sharingan?

Używając swojego Miecza Susanoo Totsuki, który może zapieczętować każdą duszę i uwięzić ją w genjutsu na zawsze, Itachi odcina głowę siedmiu z ośmiu węży i ​​udaje mu się zapieczętować Orochimaru, usuwając przeklętą pieczęć Sasuke. Wymaga to jednak zbyt dużej ilości czakry, a Susanoo Itachiego zostaje zredukowane do najprostszej formy.

Itachi kaszle krwią i powoli kieruje się do Sasuke, który nie może się od niego odsunąć. Gdy Itachi zbliża się do Sasuke, szepcze swoje ostatnie słowa do Sasuke i uderza go w czoło, zanim upada na ziemię martwy. Sasuke myśli o ostatnich słowach Itachiego i wpatruje się w zwłoki swojego brata, zanim upada obok niego z czystego wyczerpania.

Dlaczego Itachi usunął Klątwę Sasuke?

Dlaczego Itachi ostatecznie zrobił to, co zrobił? Przywrócić bratu wolność. Uchiha byli dumnym klanem i chociaż Sasuke był w tym momencie jego wrogiem, Itachi nienawidził faktu, że Sasuke stracił wolność na rzecz Orochimaru, więc zrobił wszystko, co mógł, aby mu ją zwrócić. Ale co by się stało, gdyby Sasuke nigdy nie zgubił Klątwy? Możesz sprawdzić ten film!

W jakim odcinku Sasuke usuwa Klątwę?

Wydarzenia te miały miejsce w odcinku 138 („Koniec”) oryginału Naruto Shippuden seria anime. Odcinek miał premierę 3 grudnia 2009 roku i był częścią wątku Fated Battle Between Brothers.

Czy ten post był pomocny?