Skip to content

Kim są Asauchi, jak powstały i dlaczego kłaniają się Ichigo?

13 de grudzień de 2022
Asauchi 1

Zanpakutō jest niezbędnym elementem Wybielaczwiedza i główna broń wszystkich Shinigami, a także niektórych innych ugrupowań. Zanpakutō jest zarówno ostrzem, jak i specjalną istotą o bardzo ważnej roli w ewolucji indywidualnego Shinigami. Teraz, podczas gdy znamy ich głównie z imion oraz specyficznych mocy i zdolności, Zanpakutō faktycznie mają całą historię i rytuał, który jest niezbędny dla Shinigami, aby uformować swoje Zanpakutō w to, czym się później staną. Proces ewoluuje w specjalną istotę zwaną Asauchi, aw tym artykule powiemy ci wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

The Asauchi są bezimienne Zanpakutō duchy żyjące w Hōōden Ōetsu Nimaiyi. W rzeczywistości zostały wymyślone przez samego Nimaiyę i są tymczasowo przydzielone do około 6000 uczniów Akademii Shinigami, którzy mieszkają z nimi i jedzą z nimi, dopóki nie ukształtują ich w ostateczne formy. Duchy Asauchi są dość potężne i mogą nawet wybrać samych Shinigami.

Reszta tego artykułu wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o Asauchi, które jest istotną częścią kształtowania Zanpakutō. Poznasz ogólne szczegóły, które są istotne dla zrozumienia, czym są Asauchi, ale także wszystkie istotne elementy fabuły, które są niezbędne do zrozumienia, jak cały proces przebiegał we wszechświecie. Będą spoilery, więc bądźcie ostrożni.

Kim są Asauchi Wybielacz?

Na początek, zanim przejdziemy do części Asuachi, musimy zrozumieć, że każdy Zanpakutō posiada duszę, zwaną także Duchem Zanpakutō. Te duchy objawiają się właścicielom Zanpakutō i znajomość ich, ich imion i osobowości jest niezbędna do prawidłowego używania własnego Zanpakutō. W jednym z wypełniaczy anime Duchy Zanpakutō manifestowały się w Soul Society, ale było to dość rzadkie w kanonicznej mandze.

Na początku każdy Zanpakutō w swojej oryginalnej formie posiada ducha zwanego Asauchi. Można je opisać jako dziki szkic ducha Zanpakutō, ponieważ nie są w stanie mówić i zachowywać się bardziej jak zwierzęta. Spośród około 6000 członków Gotei 13, ci, którzy jeszcze nie znają nazwy swojego Zanpakutō, posiadają Asauchi w postaci ostrza, które nie zostało ukształtowane w żadną konkretną formę; jest to puste ostrze, że tak powiem.

Gdy tylko Shinigami uformuje swój Zanpakutō w ostateczną formę, przy każdej akcji, szczególnie podczas treningu, nieświadomie przekazuje Asauchi coś ze swojej duszy, kształtując w ten sposób Asauchi w specyficznego Ducha Zanpakutō, który następnie przekształci samo ostrze w unikalna broń dla danego Shinigami. W ten sposób każdy Shinigami podświadomie tworzy swoje indywidualne Zanpakutō.

W ten sposób duchy Asauchi zmieniają swoją postać i upodabniają się osobowością do swojego nosiciela pod pewnym względem. Zanpakutō jest częścią duszy noszącego i ma podobną osobowość, jednakże Zanpakutō jest jednocześnie samowystarczalny. Kiedy Shinigami jest w medytacji i koncentracji, może skontaktować się ze swoim Duchem Zanpakutō w swoim „wewnętrznym świecie”, o ile zna jego imię.

Jak dotąd, jeśli chodzi o materiał kanoniczny, pokazane zostały tylko duchy mieczy Zangetsu, Zabimaru, Hyōrinmaru, Mera i Cień Kazeshini (istnieje też teoria, że ​​widzieliśmy Ducha Zanpakutō Nozarashi Kenpachiego, tj. że Yachiru to tak naprawdę Nozarashi, ale nie zostało to ostatecznie udowodnione).

Jednak w łuku wypełniającym pokazane zostały Duchy Zanpakutō wielu innych mieczy. Jest to jednak przedmiotem gorącej debaty wśród fanów, ponieważ wszystkie duchy mają ludzką postać, a nawet znane już duchy Zabimaru i Hyōrinmaru zostały dość drastycznie zmienione w wątku wypełniającym anime Zanpakutō: The Alternate Tales. W momencie pisania tego tekstu nie jest znany żaden dokładny powód tej zmiany, ani też nie wiadomo, ile sam Kubo przyczynił się do projektów tych Duchów (z drugiej strony, dwa Duchy Zanpakutō Kyōraku, które zadebiutowały w historii anime, zostały później stworzony przez samego Kubo, ponieważ wykorzystał projekty z anime w mandze).

Wiadomo również, że pojawiły się Duchy następujących Zanpakutō: Sode no Shirayuki (Rukia Kuchiki), Tobiume (Momo Hinamori), Katen Kyōkotsu (Shunsui Kyōraku), Sōgyo no Kotowari (Jūshirō Ukitake), Suzumebachi (Soi Fon), Ashisogi Jizō (Mayuri Kurotsuchi), Hōzukimaru (Ikkaku Madarame), Ruri’iro Kujaku (Yumichika Ayasegawa), Tenken (Sajin Komamura), Senbonzakura (Byakuya Kuchiki), Haineko (Rangiku Matsumoto), Wabisuke (Izuru Kira), Gonryōmaru (Chōjirō Sasakibe), Gegetsuburi (Marechiyo Ōmaeda) i czterech wspomnianych powyżej. Bestie-miecze również pojawiają się w tym łuku wypełniającym i są Duchami Zanpakutō, które straciły swoich panów.

Dopiero po wielu treningach i doświadczeniu Shinigami jest w stanie usłyszeć głos swojego Zanpakutō. Od tego momentu Shinigami może używać Shikai.

Jak powstają Asauchi?

W języku japońskim nazwa Asauchi faktycznie oznacza „Płytkie uderzenie” i jest odniesieniem do faktu, że Asauchi nie są zdefiniowane i że w rzeczywistości są skorupami potencjalnego Zanpakutō. W tym aspekcie są zwykle uważani za drastycznie słabszych niż przyszły Zanpakutō i są uważani za bardzo słabą broń. Ale tak naprawdę nie jest to do końca prawdą, ponieważ Asauchi można uznać za ostatecznego Zanpakutō pod względem mocy, ponieważ mają potencjał, by stać się absolutnie wszystkim, w oparciu o ich umiejętności i osobowości.

Jeśli chodzi o stworzenie Asauchi, możemy potwierdzić, że Ōetsu Nimaiya, jeden z członków Dywizji Zero, wynalazł Asauchi. Ponieważ Nimaiya jest odpowiedzialny za wykucie wszystkich Zanpakutō, stworzył Asauchi jako fazę treningową dla Shinigami, aby w pełni uzyskać ich Zanpakutō. Asauchi są tworzone w bardzo skomplikowanym procesie, który obejmuje użycie i połączenie kilku dusz Shinigami w jedną duchową istotę, która następnie staje się Asuachi. Warto zauważyć, że Aizen powtórzył tę metodę, aby stworzyć Hollow White przed narodzinami Ichigo.

Czy każdy Shinigami ma Asauchi?

Zanpakutō zostały wynalezione przez Ōetsu Nimaiyę, co zapewniło mu miejsce w Gwardii Królewskiej. Zostały stworzone jako broń dla Żniwiarzy Dusz, a nazwy ich form – Shikai i Bankai – oraz sam termin „Zanpakutō” nadał im Ichibē Hyōsube. Zanpakutō jest, jak wiemy, główną bronią każdego Shinigami, chociaż Arrancarzy również używali ostrzy, które są bardzo podobne do Zanpakutō. Z tego punktu widzenia każdy Shinigami powinien mieć Zanpakutō jako swoją główną broń, niezależnie od tego, jak bardzo są utalentowani i jak często używają swoich mieczy.

Jak powiedzieliśmy powyżej, wiadomo, że każdy Shinigami wchodzący do Akademii Shinigami otrzymuje Asauchi, czyli wyżej wspomnianą duchową istotę wykutą w rodzajowy, bezkształtny miecz. Gdy Shinigami ewoluuje, tak samo dzieje się z Asauchi, aż w pewnym momencie staje się Zanpakutō. To tradycyjny proces i choć może wydawać się prosty, w rzeczywistości jest dość trudny. Świadczy o tym fakt, że nie wszyscy Shinigami są w stanie przekształcić swoje Asauchi w Zanpakutō, co oznacza, że ​​Niamiya nigdy nie wykuje dla nich Zanpakutō. Takie przypadki nie są częste, ale są obecne (nie możemy tak naprawdę zaliczyć porażki Icigo i znalezienia dla siebie odpowiedniego Asauchi podczas pierwszego treningu z Nimaiyą jako tego przykładu, ponieważ okoliczności były bardzo różne).

Kim sa Asauchi jak powstaly i dlaczego klaniaja sie Ichigo

Ponieważ Zanpakutō i Shinigami są tak dobrze połączeni, kiedy umiera Shinigami, ich Zanpakutō również znika wraz z nimi. To jest ogólny pomysł. Z drugiej strony, Shinigami może przekuć zniszczone Zanpakutō, o ile nie zostało zniszczone w Bankai; niewydany Zanpakutō i Shikai można naprawić i przekuć (okej, Niamiya może naprawić każdy Zanpakutō, ale nie może zrobić dokładnej repliki, ale raczej zupełnie nowy miecz, który może wyglądać jak oryginał lub nie, w oparciu o to, jak Shinigami zdaje test Asauchi Niamiyi w swoim pałacu). Oznacza to, że związek między Zanpakutō i Shinigami jest dość bliski; dlatego jest to dość trudne, nie jest całkowicie niemożliwe, aby właściwie kontrolować i używać Zanpakutō innego Shinigami jako własnego (nie jest to niemożliwe, jak w przypadku Kenpachiego, ponieważ facet ukradł Zanpakutō facetowi, którego zabił, ale to jest Kenpachi dla ty); sam Zanpakutō by go odrzucił.

Dlatego odpowiedź na pytanie w tej sekcji brzmi – generalnie tak, każdy Shinigami ma Asauchi, Asauchi, które później staje się Zanpakutō. Jest to normalna procedura, ponieważ Zanpakutō zostały stworzone, aby służyć jako broń dla Shinigami, z Asauchi jako normalną częścią szkolenia i formowania pełnoprawnego Shinigami. Z tego powodu procedura jest ogólnie ważna i dobrze ugruntowana, ponieważ jest naturalnym sposobem nie tylko uzyskania, ale także opanowania swojego Zanpakutō. Ze względu na to, że miecze mają swoje własne woli i dziwactwa, połączenie z Shinigami musi być ważne, dlatego ważne jest, aby w pełni zrozumieć całą sytuację i dlaczego włożyliśmy tyle wysiłku, aby w pełni wyjaśnić wszystkie rzeczy związane z Asauchi i Zanpakutō.

W następnej sekcji porozmawiamy też o wyjątkach od tej reguły, tj. o tych trzech Shinigami, którzy faktycznie dzierżyli moc swojego Zanpakutō, chociaż każdy z nich był na wcześniejszym etapie fabuły.

Czy możliwe jest posiadanie Zanpakutō bez Asauchi?

To bardzo intrygujące pytanie i faktycznie mamy kilka rzadkich przykładów Zanpakutō, które nie były zgodne ze zwykłą procedurą Asauchi-to-Zanpakutō. Pierwszym i najbardziej znanym przykładem jest oczywiście Ichigo Kurosaki na początku historii, dopóki Nimaiya nie zapomni o ostatecznej formie Zangetsu. Mianowicie, ponieważ Ichigo otrzymał swoje moce od Rukii, jego oryginalny Zanpakutō tak naprawdę nie był jego – była to kombinacja jego własnych mocy duchowych i mocy Rukii. To dlatego jego oryginalny Zangetsu nie miał Asauchi, ani żadna późniejsza inkarnacja aż do interwencji Nimaiyi. Dlatego też Ichigo nie był w stanie pokonać i znaleźć Asauchi podczas treningu z Nimaiyą (w przeciwieństwie do Renjiego, który nie miał absolutnie żadnych problemów ze znalezieniem Zabimaru), ponieważ tak naprawdę nigdy nie znał prawdziwej natury swoich mocy. Kiedy się o tym dowiedział, był w stanie znaleźć Asauchi i otrzymać nowy Zanpakutō, który zawierał oba elementy jego osobowości.

ZWIĄZANE Z:

Czy Yachiru i Nozarashi to to samo w Bleach?

Innym, mniej znanym przykładem jest Shinken Hakkyōken, Zanpakutō należące do Nanao Ise, obecnego współporucznika 1 Dywizji. Mianowicie, członkowie klanu Ise mają specyficzną tradycję, w której ich Zanpakutō jest faktycznie dziedziczone z pokolenia na pokolenie, a nie nabywane w zwykłej procedurze. W ten sposób Nanao Ise odziedziczyła Shinken Hakkyōken, co oznacza, że ​​nigdy nie mogła nasycić go swoimi własnymi mocami duchowymi i odpowiednio ukształtować jego Asauchi w Zanpakutō. Nie oznacza to jednak, że ten Zanpakutō nie był Asauchi; tak było, ale klan Ise używał przekształconego Asauchi pierwszego właściciela i nigdy go nie zmieniał, przekazując go z pokolenia na pokolenie.

Trzeci przykład, jaki mamy dla was, to oczywiście Kenpachi Zaraki, który jest specyficzny na tak wiele sposobów, więc dlaczego miałoby to być wymówką. Mianowicie, Kenpachi Zaraki, jak wiemy, nigdy nie wstąpił do Akademii Shinigami, ale udało mu się przekuć swoje Asauchi w Zanpakutō, ale imię Zanpakutō poznał znacznie później w fabule. Mianowicie, Kenpachi Zaraki zabił faceta gdzieś w Rukon i ukradł jego Asuachi, nigdy nie znając jego imienia. Następnie, podczas walki, Kenpachi był w stanie zamienić Asauchi innej osoby w swoje własne Zanpakutō, bez wchodzenia do Akademii Shinigami, rozmawiania z Zanpakutō lub nawet trenowania z nim w jakikolwiek sposób. Są to jedyne znane przykłady, w których nie zastosowano zwykłej procedury.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?