Skip to content

Kim jest Yoru w Chainsaw Man? Wyjaśnienie kontraktu i mocy diabła

7 de grudzień de 2022
yoru chainsaw man

The Człowiek z piłą łańcuchową saga wprowadziła mnóstwo interesujących postaci, w tym diabły, hybrydy, diabły i wszystko pomiędzy. Yoru stał się ostatnio jednym z czołowych antagonistów Człowiek z piłą łańcuchową rozdziałów mangi, a wielu fanów nie może się doczekać, aby dowiedzieć się, kim dokładnie jest Yoru Człowiek z piłą łańcuchową w rezultacie oprócz jej diabelskiego kontraktu i mocy.

Yoru to imię nadane Diabłowi Wojennemu po opętaniu ciała Asy Mitaki przez diabelski kontrakt, głównie z powodu problemu Asy z imieniem „Diabeł Wojenny”. Diabeł wojenny ma zdolności tworzenia broni i jest jednym z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, poszukującym zniszczyć Pochita w Człowiek z piłą łańcuchową. Podczas gdy Asa jest technicznie martwy, obaj nadal mogą się komunikować, ponieważ Diabeł Wojenny pozostawia nietkniętą świadomość Asy.

Chociaż Yoru jest przedmiotem zainteresowania wielu miłośników anime na całym świecie, jej motywy są dość jasne, gdy szuka zemsty Człowiek z piłą łańcuchową. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego o Yoru w Człowiek z piłą łańcuchowąw tym jej specjalne zdolności i diabelskie moce, a także dlaczego tak bardzo nienawidzi Diabła Piły Łańcuchowej.

Kim jest Yoru w Chainsaw Man?

Yoru to imię nadane później Diabłowi Wojennemu po reinkarnacji na Ziemi. Młoda uczennica o imieniu Asa Mitaka jest oficjalnym gospodarzem Wojennego Diabła w Chainsaw Man, ale imię tej istoty zostało zmienione na Yoru po tym, jak Diabeł Wojenny zajął ciało Asy Mitaki.

Diabelski kontrakt wyjaśniony

Technicznie rzecz biorąc, Asa Mitaka już nie żyje, co oznacza, że ​​Diabeł Wojenny przybiera postać diabła. Asa Mitaka został początkowo zabity przez Diabła Sprawiedliwości, po czym pojawił się Diabeł Wojenny i zaoferował diabelski kontrakt. Asa Mitaka zaakceptowała proponowany kontrakt diabła z Diabłem Wojennym, pozwalając diabłu używać jej ciała – po czym zostaje Biesem Wojny.

Asa Mitaka nadal wydaje się być w pobliżu na świadomym poziomie, gdy komunikuje się z Diabłem Wojennym po jej rzekomej śmierci. Sytuacja jest dość wyjątkowa w porównaniu z innymi potworami w Człowieku piłą łańcuchową, ponieważ wydaje się, że Yoru celowo pozostawił połowę mózgu Asy Mitaki wolną od opętania.

ZWIĄZANE Z:

20 najpotężniejszych łowców diabłów w Chainsaw Man (ranking)

Oznacza to, że świadomość Asy Mitaki jest nadal w pewnym stopniu nienaruszona, ale Diabeł Wojenny może przejąć kontrolę nad jej ciałem, jeśli jej się podoba – chyba że emocje uniemożliwiają to ustawienie, na przykład wtedy, gdy Asa ogarnia strach. Nazwa „Yoru” została faktycznie nadana, ponieważ Asa powiedział, że „Diabeł Wojenny” jest zbyt trudny do użycia jako imię.

1670422764 921 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Nie wiadomo, dlaczego Diabeł Wojenny zdecydował się zawrzeć kontrakt z Asą Mitaką, ale wielu przypuszcza, że ​​ma to związek z ich wspólnym wrogiem – a także z faktem, że Asa był odizolowaną osobą. Asa Mitaka odczuwała wielką niechęć i nienawiść do wszystkich diabłów, w szczególności do Człowieka Piły Łańcuchowej, podczas gdy Diabeł Wojenny poprzysiągł zniszczyć Pochitę, jej dawnego wroga i rywala.

Pochodzenie diabła wojennego

Diabeł Wojenny istnieje tak długo, jak sama koncepcja wojny, będąc najpotężniejszym w czasie wojny na ziemi. Diabeł wojenny to jeden z niesławnych Czterech Jeźdźców Apokalipsy, który wcześniej walczył z Pochitą obok Diabła Kontroli, Diabła Śmierci i Diabła Głodu.

Znany teraz jako Yoru, Diabeł Wojenny zaczyna uczęszczać do tej samej szkoły co Denji w nadziei na pokonanie go. Jej moce są ogromne i zyskuje siłę w zależności od tego, ile istot się jej boi lub względnego strachu przed wojną.

1670422764 118 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Przysięga, że ​​​​zmusi Piłę Łańcuchową do wyrzucenia broni nuklearnej i materiałów wybuchowych, co początkowo było postrzegane jako wyraz nienawiści, ale wielu spekuluje, że Diabeł Wojenny faktycznie chce, aby Pochita uwolnił Diabła Broni Nuklearnej. Yoru została początkowo wspomniana w sadze o bezpieczeństwie publicznym i jest głównym złoczyńcą w sadze o Akademii.

Osobowość i intelekt

Yoru ma niesamowitą pewność siebie w walce, ogólnie traktując swoich przeciwników raczej jako rozgrzewkę niż prawdziwych rywali. Diabeł wojenny lubi zabijać ludzi, podobnie jak wiele najpotężniejszych diabłów w Człowieku piłą mechaniczną, zazwyczaj traktując ich jako środek do celu, a nie żywe istoty.

1670422765 996 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

To, co odróżnia Yoru od większości innych potworów w Człowieku piłą mechaniczną, to fakt, że pozostawiła nienaruszoną większość mózgu Asy Mitaki, aby mogła używać „ludzkiego” intelektu. Była w stanie wtopić się w innych ludzi, korzystając z wcześniejszych nauk Asy Mitaki i była w stanie wyśledzić Denjiego przy użyciu podstawowych umiejętności poznawczych.

1670422765 558 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Diabeł Wojenny jest zdecydowanie mroczny i pokręcony, z nonszalanckim podejściem do śmierci i morderstwa. Ale wydaje się również, że Diabeł Wojenny ma również swoje dziwne poczucie humoru, chociaż nigdy nie jest uważane za zabawne dla jej ofiar.

1670422765 221 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

W przeciwieństwie do Makimy, Yoru wydaje się mieć bardziej ludzkie skłonności, ponieważ nie zachowuje swojego typowego zachowania przez cały czas i wydaje się, że traci panowanie nad sobą w pewnych sytuacjach. Yori również wpada w dziecięce napady złości, uderza w poduszki na łóżku Asy Mitaki i martwi się, że straci swoją moc i zostanie zapomniana – co pokazuje, że ma też nieco bardziej wrażliwą stronę.

Biorąc to pod uwagę, uważa się, że diabły mogą również przejąć tendencje posiadanych przez siebie gospodarzy. Ponieważ Asa jest nadal przytomny, w pewnym sensie wyjaśniałoby to, dlaczego sytuacja jest złożona, ale wielu uważa, że ​​Yoru mógł przejąć niektóre cechy i niepewność Asy.

Wygląd Diabła Wojennego

Będąc Biesem Wojny, Yoru ma wygląd podobny do nastoletniego Asy Mitaki – z kilkoma wyjątkami. Ma żółtawe obwódki oczu, kiedy kontroluje ciało Asy, podobnie jak inne diabły Czterech Jeźdźców, i dodała blizny na twarzy.

1670422765 756 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Na ogół nosi standardowy czarno-biały mundurek szkolny z czarną koronką jako krawat, a zamiast butów szkolnych ma na sobie trampki. Po zabraniu ciała Asy Mitaki poprzednia fryzura nie jest już noszona – zamiast tego Yoru nosi luźne i rozczochrane włosy przez całą dobę.

1670422765 118 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Kiedy Diabeł Wojenny nie przyjmuje postaci człowieka lub diabła, wydaje się przypominać ciemne i cieniste stworzenie podobne do ptaka, podobne do sowy lub potoo. Jednak uważa się, że jest to stan osłabienia Diabła Wojennego po tym, jak Pochita zaczęła jeść z jej ciała podczas ich poprzedniej bitwy.

Diabeł wojenny: moce i umiejętności

Jako diabeł, Yoru ma zdolność tworzenia diabelskich kontraktów z ludźmi, a także podstawowych mocy diabła, takich jak zwiększona siła, szybkość, wytrzymałość, regeneracja, nieśmiertelność i wiele więcej. Ma jednak kilka unikalnych zdolności, które czynią ją ogromnym zagrożeniem w bitwie.

ZWIĄZANE Z:

Top 10 zgonów pił mechanicznych według smutku (aktualizacja 2022)

Jej główna umiejętność polega na tworzeniu i przekształcaniu broni. Pod warunkiem, że ofiary czują jakiś rodzaj uczucia do gospodarza, Asy Mitaki, Yoru jest w stanie manipulować częściami ich ciała i po kolei tworzyć z nich broń – szczególnie w postaci tworzenia broni cielesnej i tworzenia broni przedmiotowej.

1670422766 479 Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy

Przykładem tego jest użycie kręgosłupa pana Tanaki jako miecza, kiedy zamienia dłoń Diabła Sprawiedliwości w granat, a także kiedy zamienia ołówek we włócznię. Z tak szaloną mocą i wściekłością wobec Pochity, to tylko kwestia czasu, zanim Yoru zmierzy się z Denjim i spróbuje zniszczyć Człowieka z Piłą Łańcuchową.

Kim jest Yoru w Chainsaw Man Wyjasnienie kontraktu i mocy.webp

To wszystko, co do tej pory można wiedzieć o Yoru w Chainsaw Man, z obrazami dzięki Złoczyńcy Wiki. Yoru może początkowo wydawać się zwykłym diabłem, ale w rzeczywistości jest wystarczająco potężna, by z łatwością pokonać Pochitę. Ponieważ obecnie jest osłabiona, Denji i Pochita mogą mieć z nią szansę, ale fani wciąż nie są pewni, jak sprawy potoczą się w przyszłych wydaniach Chainsaw Man.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak, mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i grach wideo, zwłaszcza MMO i RPG, czy to na PC, konsolach czy urządzeniach mobilnych.

Czy ten post był pomocny?