Skip to content

Kim jest Katana Man w Chainsaw Man? Czy jest człowiekiem, diabłem, szatanem czy hybrydą?

30 de listopad de 2022
KatanaMan

Człowiek z piłą łańcuchową to jedna z dziwniejszych serii, jakie spotkasz w swoim życiu, ale dzięki temu jest tak wyjątkowa i dlatego ta seria stała się tak popularna. Postacie z Człowiek z piłą łańcuchową są tak interesujące, że zasługują na większą uwagę i to właśnie zainspirowało ten artykuł. W tym artykule przedstawimy postać z pierwszej części mangi, która pojawi się jako główny drugoplanowy złoczyńca w anime – Człowieka Katana, który był naprawdę intrygującą postacią. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej postaci.

Bezimienny wnuk przywódcy yakuzy, który zatrudnił Denjiego, jest w rzeczywistości groźną postacią lepiej znaną jako Katana Man, jednym z najniebezpieczniejszych i najbardziej śmiercionośnych antagonistów pierwszej części mangi. Chcąc pomścić śmierć swojego dziadka, zostaje zatrudniony przez Akane Sawatari do odzyskania serca diabła piły mechanicznej. Jest śmiercionośnym i potężnym szermierzem, a także utalentowanym strzelcem.

Reszta tego artykułu skupi się na postaci Człowieka-Katany i jego mocach. Ta intrygująca postać była często opisywana w pierwszej części mangi, więc przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś wiedział wszystko o tej postaci. Jeśli nie czytałeś mangi, musimy cię ostrzec, że w tym artykule będą spoilery.

W kim występuje Katana Man Człowiek z piłą łańcuchową? Jak silny jest on?

Chociaż jego oryginalne imię jest nieznane, Katana Man, znany również jako Samurai Sword, jest hybrydą człowieka i diabła, która stała się jednym z Diabłem Katana. Łączy siły z Akane Sawatari, aby dokonać zemsty na Denjim, ponieważ ten ostatni zabił dziadka, szefa mafii, dla którego pracował Denji, i zdobyć sympatię Denjiego. Jest głównym antagonistą łuku Katana Man. Samolubny i złośliwy to najlepsze słowa, które go opisują. Jest zdeterminowany, by zabić Denjiego, więc musi przyznać się do zabicia dziadka Samuraja Miecza. Aby osiągnąć swoje cele, jakim jest odnalezienie Denjiego, poświęci niewinnych, a nawet własnych kumpli, aż ich posiekie.

Kiedy Denji stwierdził w swoich przeprosinach, że dziadek Samuraja Miecza był zombie, a Człowiek Katana nazwał go kłamcą, okazał pewne podejrzenia. Uwielbia swojego dziadka, mimo że wie, że był szefem Yakuzy, ponieważ wierzył, że jego pradziadek był wartościowym człowiekiem, który zabił tylko niewielką liczbę kobiet i dzieci. Człowiek Katana twierdzi, że nadal zachowuje ludzkie sumienie, mimo że demon Katana zastępuje jego fizyczne serce. Twierdzi, że w przeciwieństwie do samego Denjiego, który nie ma poczucia winy, zabicie zombie nie pozwoli mu zasnąć.

Może zmienić się w postać Człowieka Katana z mieczami wychodzącymi z jego kończyn i głowy, odłączając lewą rękę od ciała i odsłaniając katanę wyłaniającą się z pnia. Powróci do swojego pierwotnego kształtu, gdy katana zostanie zdjęta z jego ramienia. Chwilowo nie jest w stanie walczyć po cofnięciu zmiany. W swoim rozwiniętym stanie człowiek-katana jest niezwykle silniejszy i jest w stanie przebić się przez grube ściany.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Akane Sawatari w Człowieku z piłą mechaniczną? Czy jest człowiekiem, demonem, szatanem czy hybrydą?

Człowiek Katana mógł rzucić się do przodu z niesamowitą prędkością, kucając i gotowy do strzału z mieczy, często znikając obok przeciwnika, zanim jego ataki zamanifestowały się na jego ciele. jego przeciwnik. Hybryda Katana Man może uzupełniać swoje zdrowie poprzez spożywanie krwi. Widać, że odbudował swoje ciało po tym, jak został rozwidlony przez Denjiego. W swojej ludzkiej postaci Katana Man strzelił Denjiemu, Aki i Himeno w głowę z bliskiej odległości. Aki i Denji nie mogli się równać z walecznością Katana Mana w walce ramię w ramię; ostatecznie pokonał ich swoimi niszczycielskimi cięciami.

Czy Katana Man jest diabłem w Człowiek z piłą łańcuchową?

Zanim udzielimy precyzyjnej odpowiedzi, wyjaśnijmy najpierw, czym są diabły Człowiek z piłą łańcuchową faktycznie są. Rasę mitycznych istot zwanych diabłami można znaleźć na całej ziemi. Diabły rodzą się w piekle, a każdy z nich ma imię, które odpowiada istniejącej lub przerażającej istocie. Materializują się zgodnie ze zbiorową świadomością związaną z ich nazwami. W obu kierunkach diabły, które przemijają w jednym świecie, pojawiają się ponownie w drugim, skutecznie stając się nieśmiertelne. Diabły, które umierają w piekle, pojawiają się ponownie w królestwie ludzi i odwrotnie.

Seria często sugerowała, że ​​​​diabły stają się znacznie silniejsze poprzez spożywanie krwi, zwłaszcza krwi innego diabła, ponieważ głównym źródłem pożywienia diabłów jest krew ludzi i innych diabłów. Oczywiście większość jest niezwykle wrogo nastawiona zarówno do ludzi, jak i do diabłów, ale inni są tylko umiarkowanie wrodzy i zdobywają pożywienie w inny sposób. Pierwotne diabły są alternatywą dla zwykłych diabłów i to one mają imiona, które reprezentują lęki obecne w ludzkiej psychice z natury.

Ponieważ wiemy, że nienazwany Yakuza był człowiekiem, którego serce zostało odtworzone za pomocą Katana Devil przez Akane Sawatari, możemy tutaj potwierdzić, że tak naprawdę nie jest diabłem, ponieważ ma tylko część swojej osobowości pod kontrolą diabła i sam nie jest diabłem.

Czy Katana Man jest człowiekiem? Człowiek z piłą łańcuchową?

O ile ludzie w Człowiek z piłą łańcuchową go, nie ma nic specjalnego, co moglibyśmy dodać do równania – są zwykłymi ludźmi i tak są traktowani. Naprawdę nie ma nic szczególnego w ludziach, z wyjątkiem faktu, że ich lęki są źródłem mocy diabła i że mogą być nosicielami różnych potworów i hybryd.

Nienazwany Yakuza był człowiekiem przez większość swojego życia. Niewiele wiemy o jego przeszłości, więc nie znamy szczegółów, ale wiemy, że był zwykłym człowiekiem, kiedy jego serce zastąpiono Człowiekiem-Kataną, więc możemy potwierdzić, że był człowiekiem przez większość czasu. jego życie, ale przestał nim być, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy go w tej historii.

Czy Katana Man jest diabłem w Człowiek z piłą łańcuchową?

Pozwól nam najpierw zdefiniować terminy używane w odniesieniu do wrogów w Chainsaw Man, zanim będziemy mogli udzielić ci szczegółowej odpowiedzi. Biesy to diabły, które jako ostateczną opcję przetrwania przejęły czyjeś zwłoki. Diabeł, który zamienia się w Diabła, traci większość swoich nadprzyrodzonych zdolności, a także zdolność do zawierania umów z ludźmi. Można je rozróżnić ze względu na różnice w kształcie ich głów.

Biesy mają osobowości diabłów, które przejęły kontrolę nad ich zwłokami, ale ponieważ różne diabły zachowują różne ilości umysłu pierwotnego zwłok, które ostatecznie posiadają, ich osobowości łączą się. Biesy mają niektóre z tych samych nadprzyrodzonych zdolności, co odpowiadające im diabły, ale tylko mniejsze, a niektóre z nich mają zdolność krótkotrwałego przybierania swoich oryginalnych diabelskich form. Krew może być również używana do uzupełniania ich zdrowia, chociaż nie mogą zawierać umów z ludźmi ani diabłami.

Ponieważ wiadomo, że Biesy to ludzkie zwłoki opętane przez Diabły, i ponieważ wiemy na pewno, że bezimienny Yakuza żył, kiedy jego serce zostało zastąpione Człowiekiem-Kataną, możemy jedynie potwierdzić, że w rzeczywistości nie jest Biesem w Człowiek z piłą łańcuchową.

Czy Katana Man jest hybrydą? Człowiek z piłą łańcuchową?

Zanim konkretnie odpowiemy na twoje pytanie, pozwól nam najpierw zdefiniować, czym są Hybrydy w Chainsaw Man. Bardzo rzadko zdarza się, aby człowiek połączył się z diabłem; hybrydy (rzeczywista nazwa nieznana) to ludzie, którzy mogą przybrać postać diabła. Co więcej, podpisanie umowy to jedyny sposób, aby stać się hybrydą. Hybrydy są niewykrywalne od zwykłych ludzi, w przeciwieństwie do Biesów, o ile nie przekształcą się w diabły; jednak mogą przekształcić się w hybrydy człowieka i diabła i manifestować paranormalne umiejętności ich odpowiednich połączonych

Oprócz zdobycia odpowiednich zdolności diabła, ich siła, szybkość i wytrzymałość znacznie wzrastają po transformacji. Ich metamorfoza zazwyczaj wpływa na ich głowy i ramiona, chociaż kompetentne hybrydy mogą nawet zamienić nogi w broń. Podobnie jak diabły i diabły, mają zdolność regeneracji poprzez spożywanie krwi, jednak w przeciwieństwie do tych stworzeń ich zdolność regeneracji jest prawie nieskończona i mogą odzyskać zdrowie nawet po odcięciu głowy lub serca od ciała.

Teraz, gdy znamy całą historię, możemy faktycznie potwierdzić, że Człowiek Katana jest rzeczywiście hybrydą. Miał w sobie część diabelskiego przeszczepu, tj. połączył się z nim, co dało mu moc przemiany w Człowieka-Katanę. Wszystko to oczywiście czyni go Hybrydą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?